reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wilgotne stópki

Dołączył(a)
1 Luty 2005
Postów
10
Moja 2 miesięczna córeczka ostatnio dość często miewa tak jakby wilgotne stópki, czasem są chłodne ale tez wilgotne. Z czym to moze być związane?
 
reklama
tez chetnie sie czegos dowiem, bo moj maly ma ten sam problem. pytalam co prawda pediatre i dowiedzialam sie, ze to normalne, taka jego uroda i nie ma sie czym przejmowac, ale moze ktos cos jeszcze slyszal na ten temat?

w kazdym razie ja sie tym nie zamartwiam, czego i tobie zycze :)
 
Mój mały jak miał te dwa miesiące, to też bardzo pociły mu się stópki, często miał wilgotne, a czasem wręcz mokre. Pediatra stwierdził, że to nic takiego i wiele niemowląt tak ma. Teraz Filip ma półtora roku i to pocenie mu przeszlo. Oczywiście jak jest gorąco, to mu się nózki pocą, ale to się zdarza i dorosłym, więc nic strasznego. Nie kupuje mu poprostu butków na gumie tylko na skórzanej podeszwie i wszystko jest o.k. Ty chyba też nie musisz się przejmować, z tego, ci wiem , naprawdę wiele dzieciaczków ma ten sam problem, ale nie jest to problem zdrowotny.

pozdrawiam
nikita
 
Mój synek tez tak miewa.Czasami ma gołe stopki(a dosyć cżesto mu sciągam skarpeteczki) i zimne stopki a są jednocześnie mokre.W dodatku strasznie się denerwuje gdy ubieramy skarpeteczki.
Pozdrawiam
Loli
 
Moja Julia też często, mimo, że chłodne, ma nóżki wilgotne. Z ilości przypadków wywnioskować można, że to całkiem normalne, a jednak....ostatnio mama pokazała mi artykuł z jakiegoś czasopisma medycznego, nie pamiętam niestety tytułu. Artykuł mówił o tym, że nadmierna potliwość u takich małych dzieci może być wynikiem niedoboru witaminy D. Taki niedobór najłatwiej rozpoznać po tym, czy dziecko poci się przy jedzeniu. Jeżeli pocenie się towarzyszy każdemu posiłkowi, należy skontaktować się z pediatrą.
 
witam, moja córcia ma 4 miesiące i od jakiegoś czasu strasznie pocą się jej nogi.Troszkę mnie uspokoiłyście,chociaż przez ostatnie 3 tyg. mała dostawała zwiekszoną dawkę wit.D3(zaleconą przez lekarza) ale ponoć nie można tak w nieskończoność.
 
moje dziecko tez tak ma...ma wilgotne stopki, czasem sa cieple a czasem zimne...
jak bylam dzieckiem to pamietam ze mialam tak samo, chodzilam po lekarzach ktorzy przepisywali mi wit. d ale to i tak nie pomagalo wiec sie nie przejmowalam i teraz tez sie nie przejmuje...widocznie tak juz moje dziecko ma i moze z tego z czasem wyrosnie
 
reklama
to i my dołączamy się do grupy "mokrych stóp":-) ja też, jak Kubuś był malutki skonsultowałam się z pediatrą, i też powiedziała mi, że już taka jego uroda:baffled:
niestety tak mu zostało:baffled::-)
 
Do góry