reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witam, kiedy mogło dojść do zapłodnienia? Umie ktoś to obliczyć? Pomoc?

U

usunieta3

Gość
Witam. Chciałabym się spytać z czystej ciekawości jak Wy to widzicie.. Postaram się w skrócie i dokładnie wszystko opisać :) Dzisiaj mamy 19 styczeń 2019r. Wcześniej w 2018 roku tak lipiec-sierpień-wrzesień okres zaczynał się bodajże tak ( mniej więcej tak mi się wydaje) to 27 dnia to 1 (początek miesiąca) i trwa zawsze u mnie okres tak 5 dni.. Czyli mam cykl 30dniowy? W Październiku 2018 roku dostałam okres 22 października i moja miesiączka trwała do 27 października.. 28 pazdziernika doszło do stosunku bez zabezpieczenia, ale był krótki nie doszło do wytrysku , nie wiem czy wtedy mogłam zajść w ciąże nigdy nic nie wiadomo ale sprawdzałam na kalkulatorze internetowym ze nie miałam wtedy płodnych dni od razu po okresie, ze przy cyklach 30 dniowych dni płodne i owulacja gdzies w połowie występuje? ( nie wiem jak to liczą ) Pozniej z mężem znowu doszło do stosunku ale z nocy 10 listopada 2018 roku na 11 listopada 2018 roku (dużo stosunków z wytryskiem) właśnie tej nocy (ale patrzyłam na kalkulatorze to dni płodne zaczynaja się 4 listopada owulacja gdzies 7 listopada a dni płodne ostatnie do 8 listopada tak, a przecież stosunek w listopadzie był z 10 listopada na 11 czyli 2 dni po ostatnim dniu płodnym. Już to takie pokręcone jest to kiedy ja zaszłam w końcu w ciąże ? Raz piszą tak raz tak.. pierwsza wizyta u ginekologa była 9 grudnia 2018, i powiedziała ginekolog ze to wczesny 5 tydzień ze to zarodek był ledwo było go widać ( ale tez gapę u ginekolog palnelam bo w stresie byłam się pytała kiedy miesiączka ostatnia się zaczęła powiedziałam ze 27 października zamiast 22 października, 22 października się zaczęła a 27 SKOŃCZYŁA. Waszym zdaniem kiedy mogłam zajść w tą ciąże...
 
reklama
Tak to wszystko opisałaś, że ciężko pojąć. Ostatnią miesiączkę miałaś 22.10? Później już nie? Nie ma co opierać się na internetowych kalkulatorach. To tylko statystyka a kobiety są różne. Przeciętnie owulacja następuje 14 dni przed kolejną miesiączką (ale bywa, że kobiety mają 10-18 dniowe fazy lutealne). Nie ma większego znaczenia ile dni trwa krwawienie. Skup się bardziej na ilości dni cyklu. Druga sprawa, że owulacja może się przesunąć, to wcale nie rzadkie. Wtedy cykl będzie dłuższy lub jeśli zaszłaś ciąża będzie młodsza niż wynika z ostatniej miesiączki. My tu w każdym razie nic nie wywróżymy.
Pytanie czy pani dr miała na myśli 5 tydzień ciąży czy wiek zarodka, przypuszczam, że ciąży skoro niewiele zobaczyła. Więc można gdybać, że do poczęcia doszło ok 3-4tyg przed usg (lub gorszy scenariusz - że ciąża nie rozwija się prawidłowo, jeśli nie ma opcji na zapłodnienie w tamtym terminie).
 
Więc ten 10 listopada jest jak najbardziej prawdopodobny. Plus minus oczywiście, więcej dowiiesz się na dokładniejszym usg. Do 11tyg wyznacza najbardziej wiarygodny termin porodu/wiek ciąży. Wtedy się dowiesz. Bo oczywiście ze do zapłodnienia mogło dojść nawet 3-5dni po współżyciu tego 10.11.
 
Wychodzi, że ok 13-14.11, więc zgadzało by się. Do poczęcia wszak nie musi dojść w dniu współżycia, a przesunięta owulacja to nic zaskakującego.
 
To czemu ginekolog powiedział 4 stycznia 2019 ze to 10 tydzień i 3 dni, zawyżył tak tygodnie ciąży? Liczył od dnia ostatniej miesiączki? To teraz pewnie w 13 tygodniu ciąży jestem a od 11 listopada mniej tygodni minęło
Wiek ciąży lekarze licza od dnia ostatniej miesiączki. Później ewentualnie korygują ten wiek na usg. Tak liczy się od wieków już. Nic nie zawyżył. Poza tym czy to takie ważne kiedy zaszłaś w ciąży?
 
Lekarze liczą wiek ciąży od ostatniej miesiączki, bo tak im łatwiej. W standardowych 28 cyklach owulacja jest 2 tyg po pierwszym dniu cyklu. Więc do wieku zarodka dodają te 2 tyg i liczą wiek ciąży. Po prostu. Takie procedury. Czasem to się zgadza z ostatnią miesiączką, a czasem nie.
 
reklama
Lekarze liczą wiek ciąży od ostatniej miesiączki, bo tak im łatwiej. W standardowych 28 cyklach owulacja jest 2 tyg po pierwszym dniu cyklu. Więc do wieku zarodka dodają te 2 tyg i liczą wiek ciąży. Po prostu. Takie procedury. Czasem to się zgadza z ostatnią miesiączką, a czasem nie.
To nie jest kwestia tego, że tak im łatwiej tylko jest to taka metoda oznaczania zwana metoda Naegelego.
 
Do góry