reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Kochani, umiera młoda mama. To koleżanka jednej z naszych moderatorek @89katia. Być może uda sie ocalić jej życie, ale (jak zawsze) potrzba na to pieniędzy. I to nie za miesiąc, nie za dwa, tylko teraz. Dorzuć się do zbiórki. Każda wpłata, nawet ta symboliczna daje jej większą nadzieję, że wróci do swoich maluszków. Dziękuję. aniaslu Poznaj Anię i jej dzieci. I podejmij decyzję.

reklama

witamina D3?

Aanes

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
witam
moja coreczka skonczyla 5 miesiecy do tej pory podawalam jej codziennie witamine D3 po 2 kropelki tak jak bylo zalecane, czy mozecie mi powiedziec do kiedy mam jej je aplikowac , czy moze teraz jak jest wiecej slonca mam zmniejszyc dawke?
prosze o porade!
pozdrawiam
Agnieszka.

reklama

Nikos

Mama Kuby i Leny
Miasto
małopolskie
Rozwiązania
0
Witam.
Dawkowanie wit. D3 zaleca lekarz, nie można tak na własną rękę podawać jej dziecku.
Dopytaj się o wszystko lekarza, bo przedawkowanie jest tak samo groźne jak niedobór tej witaminy (może nawet gorsze).
Pozdrawiam

Aanes

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
wiem ze najlepiej bylo by to obgadac z lekarzem tylko ja mieszkam w angli a tutaj nie podawaja dziecku tej witaminy, a chcialam ja malej dawac poniewaz urodzila sie w grudniu a wtedy jest najmniej slonca.

karolinna

grudzień 05,wrzesień 08
Miasto
Katowice
Rozwiązania
0
Ja też radzę podawanie dziecku wit D3 tylko po konsultacji z lekarzem.Dostosowuje on witaminę indywidualnie do potrzeb dziecka .Moja Lena najpierw brała po 2 kropelki ,teraz bierze po jednej i nie ma to względu czy jest ładna pogoda czy pada deszcz.A ilość podawania D3 jest też zależna od karmienia piersią itp.

asiuleks

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
A ja mam takie pytanie. Czy moge dawac dzieciom na zmiane jednego dnia Vibowit a drugiego d3???Orientujecie sie moze czy tak mozna? Teraz dajemy Vibowit ale nie zawsze chca pic wiec łatwiej by bylo zakropic d3.

ywka

Rozwiązania
0
Aanes, jeśli tam nie podają dzieciom tej witaminy, to może mają jakis powód. We Włoszech również nie daje się jej dzieciom, ale tam jest bardzo słonecznie i nie jest ona potrzebna dodatkowo. Anglia niby nie jest jakos nadzwyczaj słonecznym miejscem na ziemi.... no nie wiem, może mają dodatek tej witaminy w kaszkach, wodach itp., konsultacja z tamtejszym lekarzem byłaby wskazana.
Ja podawałam zimą 3 krople, wiosna i jesień 2 a latem wcale, ale dawałam cebion-multi (tam również się ona znajduje).
Pozdrawiam

nikita33

Fan(ka)
Rozwiązania
0
Ja akurat byłam dziś u lekarza i jakoś zgadało się o vit.D3 w związku z vibovitem, no i ten lekrarz mówił, że mogę podawać vibovit lub inne witaminy, ale nie codziennie, bo tam jest dużo vitD3, a w tej chwili odchodzi się od podawania tej witaminy nawet maleńkim dzieciom, bo naukowcy doszli do wniosku, że to nie jest jednak wskazane (!!). Wydaje mi się, że w innych krajach poprostu wcześniej zajarzyli to, co u nas dopiero wchodzi (jak zwykle zresztą) i dlatego nie zalecają jej podawania.
Asiuleks, w związku z tym wydaje mi się, że jeśli lekarka jednak zaleciła Ci podawanie tej witaminy, to spokojnie możesz dawać na zmianę z vibovitem. Poza tym teraz jest dużo słońca, więc można dać sobie trochę na luz. Jak Filip był malutki, to w słoneczne dni nie podawałam mu witaminy, mimo, że był duży i szybko rósł. Nigdy nie miał krzywych nóżek nawet, nie mówiąc juz o jakichś innych objawach niedoboru. A zanim skonczył rok to wogóle przestałam podawać D3.

pozdrawiam
nikita

asiuleks

Rozwiązania
0
Ostatnio jak bylam na szczepieniu to sie spytalam czy moge dawac d3 na przemian z vibowitem. Pediatra powiedzial ze tak. Ale teraz mam nie podawac nic, bo jest sloneczko i nie ma takiej potrzeby. Od czasu do czasu moge dac jak by bylo przez kilka dni pochmurnie. Ale my duzo spacerujemy takze witaminke d3 czerpiemy ze sloneczka :laugh:

olka21

Rozwiązania
0
Ja musze podawać 4 krople dziennie strasznie dużo ale tak lekarz zalecił troszkę mnie to przeraża ale cóż

reklama

maxin78

MAJOWA MAMA 06`
Miasto
Londyn,UK
Rozwiązania
0
Aanes JA ROWNIEZ MIESZKAM W ANGLII i rowniez sie martwilam,ze tutaj jej nie podaja,wiec cebion-multi jak Ywka mowila, bo faktrycznie czyta WIT.D3 podaje sie tylko za zgoda lekarza,moze sprobuj wiec tego cebion-multi ja z kraju sobie przywiozlam ;)

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
maksik_87 Noworodek 10
...Margotka9022... Potrzebuję porady 18
karolyn1987 Potrzebuję porady 7
Marlena** Żywienie 12

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry