reklama

witamina D3?

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez Aanes, 5 Czerwiec 2006.

1. Aanes

Aanes Aktywna w BB

witam
    moja coreczka skonczyla 5 miesiecy do tej pory podawalam jej codziennie witamine D3 po 2 kropelki tak jak bylo zalecane, czy mozecie mi powiedziec do kiedy mam jej je aplikowac , czy moze teraz jak jest wiecej slonca mam zmniejszyc dawke?
    prosze o porade!
    pozdrawiam
    Agnieszka.

2. Nikos

Nikos Mama Kuby i Leny

Witam.
    Dawkowanie wit. D3 zaleca lekarz, nie można tak na własną rękę podawać jej dziecku.
    Dopytaj się o wszystko lekarza, bo przedawkowanie jest tak samo groźne jak niedobór tej witaminy (może nawet gorsze).
    Pozdrawiam

3. reklama
  4. Aanes

Aanes Aktywna w BB

wiem ze najlepiej bylo by to obgadac z lekarzem tylko ja mieszkam w angli a tutaj nie podawaja dziecku tej witaminy, a chcialam ja malej dawac poniewaz urodzila sie w grudniu a wtedy jest najmniej slonca.

5. karolinna

karolinna grudzień 05,wrzesień 08

Ja też radzę podawanie dziecku wit D3 tylko po konsultacji z lekarzem.Dostosowuje on witaminę indywidualnie do potrzeb dziecka .Moja Lena najpierw brała po 2 kropelki ,teraz bierze po jednej i nie ma to względu czy jest ładna pogoda czy pada deszcz.A ilość podawania D3 jest też zależna od karmienia piersią itp.

6. asiuleks

asiuleks Fanka BB :)

A ja mam takie pytanie. Czy moge dawac dzieciom na zmiane jednego dnia Vibowit a drugiego d3???Orientujecie sie moze czy tak mozna? Teraz dajemy Vibowit ale nie zawsze chca pic wiec łatwiej by bylo zakropic d3.

7. ywka

ywka Fanka BB :)

Aanes, jeśli tam nie podają dzieciom tej witaminy, to może mają jakis powód. We Włoszech również nie daje się jej dzieciom, ale tam jest bardzo słonecznie i nie jest ona potrzebna dodatkowo. Anglia niby nie jest jakos nadzwyczaj słonecznym miejscem na ziemi.... no nie wiem, może mają dodatek tej witaminy w kaszkach, wodach itp., konsultacja z tamtejszym lekarzem byłaby wskazana.
    Ja podawałam zimą 3 krople, wiosna i jesień 2 a latem wcale, ale dawałam cebion-multi (tam również się ona znajduje).
    Pozdrawiam

8. nikita33

nikita33 Fan(ka)

Ja akurat byłam dziś u lekarza i jakoś zgadało się o vit.D3 w związku z vibovitem, no i ten lekrarz mówił, że mogę podawać vibovit lub inne witaminy, ale nie codziennie, bo tam jest dużo vitD3, a w tej chwili odchodzi się od podawania tej witaminy nawet maleńkim dzieciom, bo naukowcy doszli do wniosku, że to nie jest jednak wskazane (!!). Wydaje mi się, że w innych krajach poprostu wcześniej zajarzyli to, co u nas dopiero wchodzi (jak zwykle zresztą) i dlatego nie zalecają jej podawania.
    Asiuleks, w związku z tym wydaje mi się, że jeśli lekarka jednak zaleciła Ci podawanie tej witaminy, to spokojnie możesz dawać na zmianę z vibovitem. Poza tym teraz jest dużo słońca, więc można dać sobie trochę na luz. Jak Filip był malutki, to w słoneczne dni nie podawałam mu witaminy, mimo, że był duży i szybko rósł. Nigdy nie miał krzywych nóżek nawet, nie mówiąc juz o jakichś innych objawach niedoboru. A zanim skonczył rok to wogóle przestałam podawać D3.

pozdrawiam
    nikita

9. asiuleks

asiuleks Fanka BB :)

Ostatnio jak bylam na szczepieniu to sie spytalam czy moge dawac d3 na przemian z vibowitem. Pediatra powiedzial ze tak. Ale teraz mam nie podawac nic, bo jest sloneczko i nie ma takiej potrzeby. Od czasu do czasu moge dac jak by bylo przez kilka dni pochmurnie. Ale my duzo spacerujemy takze witaminke d3 czerpiemy ze sloneczka :laugh:

10. reklama
  11. olka21

olka21 Fanka BB :)

Ja musze podawać 4 krople dziennie strasznie dużo ale tak lekarz zalecił troszkę mnie to przeraża ale cóż

12. maxin78

maxin78 MAJOWA MAMA 06`

Aanes JA ROWNIEZ MIESZKAM W ANGLII i rowniez sie martwilam,ze tutaj jej nie podaja,wiec cebion-multi jak Ywka mowila, bo faktrycznie czyta WIT.D3 podaje sie tylko za zgoda lekarza,moze sprobuj wiec tego cebion-multi ja z kraju sobie przywiozlam ;)

Poleć forum