reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

witamina D3?

Aanes

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
30 Kwiecień 2006
Postów
68
witam
moja coreczka skonczyla 5 miesiecy do tej pory podawalam jej codziennie witamine D3 po 2 kropelki tak jak bylo zalecane, czy mozecie mi powiedziec do kiedy mam jej je aplikowac , czy moze teraz jak jest wiecej slonca mam zmniejszyc dawke?
prosze o porade!
pozdrawiam
Agnieszka.
 
reklama
Witam.
Dawkowanie wit. D3 zaleca lekarz, nie można tak na własną rękę podawać jej dziecku.
Dopytaj się o wszystko lekarza, bo przedawkowanie jest tak samo groźne jak niedobór tej witaminy (może nawet gorsze).
Pozdrawiam
 
wiem ze najlepiej bylo by to obgadac z lekarzem tylko ja mieszkam w angli a tutaj nie podawaja dziecku tej witaminy, a chcialam ja malej dawac poniewaz urodzila sie w grudniu a wtedy jest najmniej slonca.
 
Ja też radzę podawanie dziecku wit D3 tylko po konsultacji z lekarzem.Dostosowuje on witaminę indywidualnie do potrzeb dziecka .Moja Lena najpierw brała po 2 kropelki ,teraz bierze po jednej i nie ma to względu czy jest ładna pogoda czy pada deszcz.A ilość podawania D3 jest też zależna od karmienia piersią itp.
 
A ja mam takie pytanie. Czy moge dawac dzieciom na zmiane jednego dnia Vibowit a drugiego d3???Orientujecie sie moze czy tak mozna? Teraz dajemy Vibowit ale nie zawsze chca pic wiec łatwiej by bylo zakropic d3.
 
Aanes, jeśli tam nie podają dzieciom tej witaminy, to może mają jakis powód. We Włoszech również nie daje się jej dzieciom, ale tam jest bardzo słonecznie i nie jest ona potrzebna dodatkowo. Anglia niby nie jest jakos nadzwyczaj słonecznym miejscem na ziemi.... no nie wiem, może mają dodatek tej witaminy w kaszkach, wodach itp., konsultacja z tamtejszym lekarzem byłaby wskazana.
Ja podawałam zimą 3 krople, wiosna i jesień 2 a latem wcale, ale dawałam cebion-multi (tam również się ona znajduje).
Pozdrawiam
 
Ja akurat byłam dziś u lekarza i jakoś zgadało się o vit.D3 w związku z vibovitem, no i ten lekrarz mówił, że mogę podawać vibovit lub inne witaminy, ale nie codziennie, bo tam jest dużo vitD3, a w tej chwili odchodzi się od podawania tej witaminy nawet maleńkim dzieciom, bo naukowcy doszli do wniosku, że to nie jest jednak wskazane (!!). Wydaje mi się, że w innych krajach poprostu wcześniej zajarzyli to, co u nas dopiero wchodzi (jak zwykle zresztą) i dlatego nie zalecają jej podawania.
Asiuleks, w związku z tym wydaje mi się, że jeśli lekarka jednak zaleciła Ci podawanie tej witaminy, to spokojnie możesz dawać na zmianę z vibovitem. Poza tym teraz jest dużo słońca, więc można dać sobie trochę na luz. Jak Filip był malutki, to w słoneczne dni nie podawałam mu witaminy, mimo, że był duży i szybko rósł. Nigdy nie miał krzywych nóżek nawet, nie mówiąc juz o jakichś innych objawach niedoboru. A zanim skonczył rok to wogóle przestałam podawać D3.

pozdrawiam
nikita
 
Ostatnio jak bylam na szczepieniu to sie spytalam czy moge dawac d3 na przemian z vibowitem. Pediatra powiedzial ze tak. Ale teraz mam nie podawac nic, bo jest sloneczko i nie ma takiej potrzeby. Od czasu do czasu moge dac jak by bylo przez kilka dni pochmurnie. Ale my duzo spacerujemy takze witaminke d3 czerpiemy ze sloneczka :laugh:
 
Ja musze podawać 4 krople dziennie strasznie dużo ale tak lekarz zalecił troszkę mnie to przeraża ale cóż
 
reklama
Aanes JA ROWNIEZ MIESZKAM W ANGLII i rowniez sie martwilam,ze tutaj jej nie podaja,wiec cebion-multi jak Ywka mowila, bo faktrycznie czyta WIT.D3 podaje sie tylko za zgoda lekarza,moze sprobuj wiec tego cebion-multi ja z kraju sobie przywiozlam ;)
 
Do góry