reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyta położnej

NeSSi

Moderatorka
Dołączył(a)
14 Maj 2009
Postów
19 997
Do mam które już miały ją za sobą :)

Czego się spodziewać ?
Kiedy się taka Pani zjawia ?
Czy trzeba w wybranej poradni o wizytę prosić ?
Podobno wiele może pomóc , typu wybór pediatry, ogólne badanie, jak się wszystko u kobiety goi, jak u dziecka ........
 
reklama
No zgłasza się już teraz takiej Pani, że się spodziewasz (to akurat się zmieniło)
Po porodzie pani przychodzi, pyta jak się czujesz, jak się goi, czy masz jakieś pytania,
ogląda dzidzie sprawdza pępowinę, patrzy czy pupa nie odparzona, doradza czego użyć (jeśli trzeba) wpisuje się do książeczki dziecka i idzie papa :-D
 
to darmowa wizyta :tak:

ogólnie to jest wizyta na której możesz o wszystko czego nie wiesz wypytać położną ;-) ta wizyta ma cię na ogół uspokoić i ma ci dać odpowiedzi na pytania które chcesz znać odpowiedź.. np możesz zapytać położną żeby ci pokazała jeszcze raz jak się przewija dziecko, albo możesz powiedzieć że dziecko ci strasznie płacze przy kąpieli i żeby pomogła ci i pokazała jak można je kąpać żeby obyło się bez płaczu. No ogólnie można zapytać o wszystko ;)

poza tym tak jak już było tu pisane babka pyta jak się goi rana (po cesarce lub nacięciu krocza), jak tam miewa się sprawa z plamieniem po porodzie , pytała o karmienie piersią czy sobie radze, czy mleka jest dużo..

"Dobra wizyta na pewno nie może trwać krócej niż godzinę, a często jest dwukrotnie dłuższa. W czasie wizyty położna powinna zbadać i ciebie, i dziecko. Powinna też sprawdzić, jak goi ci się rana krocza albo po cesarskim, jak przebiega obkurczanie się macicy, czy krwawienie połogowe jest w normie. Jeśli chodzi o dziecko, to powinna m.in. sprawdzić kolor skóry, jak goi się pępek, czy odruchy neurologiczne są w normie.

Przed wizytą spisz na kartce wszystkie wątpliwości. Jeśli niepokoi cię to, jakie maluch robi kupki, to zachowaj do pokazania zabrudzoną pieluszkę - doświadczona osoba (położna, ale także lekarz pediatra) na pewno będzie chciała ją zobaczyć. Jeśli masz wątpliwości związane z poporodowym krwawieniem - zostaw do kontroli podpaskę i nie podmywaj się bezpośrednio przed wizytą. I nie myśl, że powinnaś traktować położną jak inspektora, który przychodzi do twojego domu sprawdzać porządek albo przeciwnie - jak gościa, na którego powitanie powinnaś upiec ciasto - choć szklanka herbaty może zostać przyjęta z wdzięcznością.";-)
 
Dzięki za super odpowiedzi :)

A jeszcze jedno: po porodzie to kiedy się zjawia ? do ilu dni, tygodni ?
 
Chyba dość prędko przychodzi ale umawiasz się na konkretny dzień!

Pamiętam że mój M ją potem podwoził do ośrodka do pracy i się babka śmiała że jeszcze tak wystraszonej mamusi nie widziała:-)

U nas jest fajnie bo położna która odwiedza mamusie pracuje też u ginekologa i całą ciąże mnie prowadziła więc ją dobrze znałam:-)
 
chyba nie ma określonego czasu w którym musi się pojawić ta położna.. ale gdzieś tak do 6tyg po porodzie

U mnie była jakoś w 5tyg po porodzie :tak:
 
Na pewno to zależy od miata, ośrodka lub położnej bo u nas bardzo prędko przychodzi....na ostatniej wizycie mi powiedziała że jak urodzę i już będę wiedziała mniej więcej kiedy wyjdę to żeby mąż przyjechał i powiedział i ona mu powiedziała kiedy przyjdzie i tak np ja urodziłam w niedzielę, wyszłam w sobotę a w pon przyszła położna!

W sumie jak położna ma pokazać jak się opiekować dzieckiem czy obejrzeć nasze "rany" to 6 tyg to trochę długo nie?:-)

I od razu położna mi powiedziała kiedy mam się zgłosić pierwszy raz do lekarza, a po tygodniu miałam do nej przyjść wyciągnąć szwy które mi strasznie przeszkadzały i nie chciałam czekać aż się rozpuszczą:-);-)
 
I do nas szybko przyszła, jak Antoś miał 2 tyg. Drugi raz przyszła jak miał 2 m-ce a trzeci jak 5 m-cy. Bardzo miło wspominam te wizyty bo mi duzo podpowiadała, dała tez nr tel, żeby w razie czego można było zadzwonić i zapytać w razie wątpliwości.
Naprawde nie ma co się przejmować ta wizytą, bo to dobrze, że położne chodzą po domach. Za pierwszym razem jak przyszła to przyjełam ja leżąc w łóżku w piżamach, ale podejrzewam, ze nie ja jedna tak wygladałam 2 tyg po porodzie.
 
reklama
Ja się zastanawiam, bo my wynajmujemy małe lokum, czy wpływ ma jakiś to, że malec nie ma narazie swojego pokoju, że będzie z Nami w sypialni ?

W przeciągu roku chcemy zacząc budowę, a na malowanie ścian innym kolorem niż biały nie mam nawet pozwolenia od właściciela :/ Ale zrobię kąt maluchowi, jakiś naklejki ponalepiam :)
 
Do góry