reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyta położnej

reklama
U mnie Mea np jak się dzidzia urodzi mam zadzwonić do mojej położnej środowiskowej i umówić się na jaki dzień chcę. Dała mi swój numer telefonu..i nie będę zaskoczona:-)Wszystko zależy ode mnie:-)Bogata jest historia tego terenu. W powstaniu listopadowym zakłady przemysłowe w Górach Świętokrzyskich miały swój udział. W Samsonowie, Białogonie i Suchedniowie produkowana była broń dla powstańców. W czasie powstania styczniowego Góry Świętokrzyskie były miejscem manifestacji i walk. Na kielecczyźnie stoczono 241 bitew i potyczek, między innymi w Suchedniowie, Bodzentynie, Wąchocku i na Świętym Krzyżu. Okres II wojny światowej to liczne egzekucje i pacyfikacje wsi, miast i miasteczek. Liczne pomniki, cmentarze i pojedyncze groby są tego dowodem. Pierwszym oddziałem partyzanckim, który podjął działania na terenie Gór Świętokrzyskich był Oddział Wydzielony Kawalerii Wojska Polskiego dowodzony przez mjr "Hubala" - Henryka Dobrzańskiego. Potem powstały oddziały między innymi: GL "Narbutta", GL "Wilka"; AK: "Ponurego", "Barabasza", "Szarego". Największe bitwy miały miejsce w okolicach Szałasu, Świniej Góry, pod Szewcami i w lasach siekierzyńskich. Łysogóry, w całości objęte ochroną w postaci Świętokrzyskiego Parku Narodowego, są najczęściej odwiedzanym rejonem. Historyczne miejsce w postaci Świętego Krzyża, od którego powstała nazwa gór, Nowa Słupia słynąca z dymarek świętokrzyskich i najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich - Łysica, to wszystko sprawia, że od lat licznie przybywają tu turyści z kraju i zagranicy.Bardzo ciekawa jest budowa geologiczna Gór Świętokrzyskich. Jest to wynik wielu zmian jakie nastąpiły w skorupie ziemskiej i na jej powierzchni na przestrzeni milionów lat. Góry Świętokrzyskie są starymi górami fałdowymi zbudowanymi w zasadzie ze skał osadowych. W geobotanicznej Krainie Świętokrzyskiej występują pozostałości dawnych puszcz, mające w niektórych partiach pierwotny charakter. Największe kompleksy leśne tworzy Puszcza Świętokrzyska. Rozwój gospodarczy regionu związany był z licznymi bogactwami naturalnymi.
 
Ostatnia edycja:
powiedzcie mi ile po porodzie przychodzi polozna ?? te mamusie co juz z dziecmi w domku sa - byla juz u was polozna ??
NO wlaansie bylam pewna ze babka przyjdzie dzisiaj ,ale narazie cisza !Jutro bede w przychodni u pediatry tam zapytam o wszystko ,polozne pewnie mi wsio powiedza !Wiec jak zdobede jakies info napisze na bank!
 
A mi dzis wlasnie polozna w przychodni przyszpitalnej zakladala karte i pytala czy wybralam juz polozna srodowiskowa ... Wiem ze ktos tam jest przydzielony ale pojecia nie mam kto !!
 
U Nas połozna była szybko, ja nie zgłaszałam, to szpital powiadomił i dobrze- bo nie miałabym głowy do tego :tak: przyszła bardzo sympatyczna Pani, pokazywała mi ''co i jak'' pokazała i przystawiała mi małego do cyca ...bo ja w szpitalu karmiłam Miśka na leząco ( bałam się go brać na rece), a połozna się za mnie wzieła, wzieła tez w obroty Miśka :-D a to masaże pokazywała a to ćwiczenia ... jednym słowem super babka ... jak miałam problem ze spadkiem wagi małego to zadzwoniła do mnie wypytać co i jak, poleciła leki na laktację (super sie sprawdzają), następnego dnia oddzwoniła i powiedziała, że w przychodni waga jest zepsuta :) i żebym się wagą małego nie martwiła .... zadzwoniła znowu w tym tygodniu zapytać się czy jej potrzebuję i czy ma przyjść coś mi pomóc :) interesowna, szczera, konkretna i tłumaczy łopatologicznie :D
 
U mnie położna był już 4 razy- i już nie przyjdzie ;-)
Jak coś będzie mnie niepokoić, to mam do niej zadzwonić ;-)
 
u mnie juz tez 2 razy byla ... super babka !! jak mialam goraczke i problem z zapaleniem to mi po rybniku wieczorem obdzwaniala lekarzy co by mnie ktos przyjal !!! na szczescie moj gin bez slowa powiedzial ze mam przyjechac /jakos nie lubie jak mnie jacys inni lekarze badaja !!!/

no i jutro jeszcze przyjdzie ... oby nareszcie pempuszek odpadl bo juz bysmy chcieli sie normalnie kapac w wannie pelnej wody a nie tylko tak o tyle o ile !!
 
A my mamy juz 3 wizyty poloznej zaliczone ! I mysle ze juz nie przyjdzie :-D albo raz jeszcze odbebni i po wszystkim.Fajna babka ale w sumie niewiedziala co ma mi mowic i doradzac bo z racji tego ze mam juz starszego synka to raczej wssio wiem co mi potrzebne ! Maly rosnie zdrowo wiec pozagladala na niego i sie zwjala ! Tak ze moje wizyty trwaly po ok 10 minut max ahhahah !
 
reklama
ja mam jutro o 9:00 pierwsza wizyte poloznej :-D a juz ze trzy razy do niej dzwonilam.. :-D nosz panikara ze mnie.. na szczescie mała łądnie spi teraz.. zdarzylam zrobic dwa prania obiad ugotowac i troche siebie ogarnac :-D
 
Do góry