reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza co nowego slychac

co do palenia
ja zaczęłam w wieku 17 lub 18lat, obecnie mam 29, o ciąży dowiedziałam się praktycznie w dniu niepojawienia się okresu, ale fajki rzuciłam dopiero w 6tc i to na raz.
Ograniczanie się z paleniem to nie jest to samo co nie palenie! Nie oszukujmy się.
eve, masz jeszcze czas by powalczyć o zdrowie swojego maleństwa. W trakcie Twojego palenia dziecko nie otrzymuje wystarczajacej ilości tlenu, jest przez Ciebie podduszane, o substancjach smolistych nie będe się rozpisywać
Moja kuzynka paliła w czasie ciąży, dziecko ma astmę, alergie i generalnie płuca do wymiany. Mały skończył 3lata z czego ponad rok przeleżal w szpitalu z powodu nawracajacych chorób plucnych.
Eve, znam również dziewczyny, które paliły w ciąży i poza tym, że po urodzeniu dzieci ciężko zniosły "odwyk" (dzieci nie przesypiaja nocy i cały czas płaczą) nic im nie jest.
Ale granie w rulrtkę o zdrowie WŁASNEGO dziecka to nie jest najlepszy pomysł.
Masz tu wiele przykładów na to, że rzucenie palenia na czas ciąży to nie jest problem, to tylko kwestia decyzji.
 
reklama
Gratuluje udanych wizyt.

A ja nie palilam nalogowo nigdy. Pare razy zapalilam sobie ale od razu powiedzialam STOP :)

Przepraszam eve jak Cię uraże ale ja trace szacunek dla przyszlych mam palacych. Poprostu nie moge na to patrzec jak idzie taka z brzuszkiem i z papierosem w ustach. Zdaje sobie sprawe ze nie jest latwo zucic, ale to zalezy od wlasnego postanowienia. Wkoncu zdrowie dziecka najwazniejsze.
 
Ja juz po wizycie. Dzidzia wazy 726 g i 22.5 cm. 100% dziewczynka. Lekarz mi powiedzial ze mam bakterie w moczy wiec mi przepisal leki furaginum do 10 dni, i poskarzylam go o bole pochwy ze jak duzo chodze to juz mnie boli i tez mi przepisal dwie leki Luteina i Aspargin do 15 dni. a tak wyniki z morfologii wszystko dobrze. a tak ogolnie u dzidzi wszysko w normie. nastepna wizyta za 4 tyg :)
 
To dziewczynka calkiem całkiem :)
Luteinę ja też długo brałam, ale ostatnio mi lekarka powiedziała że na bliźnieta i tak podobno nie działa i nie kazała mi już brać.

A co do bakterii w moczu to mi właśnie też wyszły, ale wizytę mam w poniedziałek i tak sie zastanawiam czy nie kupić sobie jakiegos preparatu z żurawiną, chyba mi to nie zaszodzi? Jak myślicie?
 
Gratuluję udanej wizyty!
Co do bakterii w moczu jak miałam na początku to lekarka kazała mi pić więcej wody mineralnej, więc zwiększyłam o 1 litr i od tego czasu nie mam bakterii :eek: więc nie wiem na ile były to bakterie a na ile piasek w moczu....
 
Witam,
jestem juz po dzisiejszej wizycie, niestety stwierdzono u mnie skracającą sie szyjkę macicy i dostałam luteine dopochwowo. Ale reszta wyników w porządku. Mam kontrole za 2 tygodnie. Mam nadzieje, ze bedzie już dobrze.
 
kurcze dziewczyny ja to non stop myślę o tym czy mi się szyjka przypadkiem nie skróciła:p... na szczęscie wizytę mam już w środę. Mam nadzieję, że szybko zleci i wszystko będzie ok.
dzastina a lekarz podał Ci co może być przyczyną skrócenia?
 
Niestety nie, ale mam unikac jakiegokolwiek wysilku, wiec mysle ze ostatnio bylam zbyt aktywna. Bylismy najpierw na weselu potem nad morzem i codziennie robie sobie długie spacery, wiec pewnie przyczyna jest za duzy wysilek:(
 
reklama
Do góry