reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza co nowego slychac

reklama
a jeszcze jedno.
Dotychczas moje 2 usg były dopochwowe.
Czy teraz to tez takie będzie? orientujecie się?

To zależy. Przez powłoki brzuszne lekarz może obejrzeć tylko samo dziecko - zamierzyć, sprawdzić serce i inne narządy wewnętrzne. Natomiast oceny szyjki macicy, samej macicy czy jajników, może dokonać tylko poprzed USG dopochwowe. Wiele kobiet ma USG dopochwowe do samego końca ciąży. Jest dużo dokładniejsze.
 
anbar - to jest nie do końca tak ... dzisiaj miałam USG przez brzuch i ocena szyjki macicy została dokonana ... było widać idealnie jak bardzo jest zamknięta, jaka długość (mam nawet ładną fotkę do tego ;-) ) z kolei jajników u mnie na genetycznym dopochwowym (a miałam dwa) nie było już widać ...

USG dopochwowe, można zrobić, aby coś podejrzeć, ale od pewnego momentu wszystkich organów dziecka już się nie dojrzy, a poza tym po co podrażniać szyjkę ... ja w sumie dzisiaj to z pewnych względów wolałabym dopochwowe (bo pewnie dałoby się podejrzeć płeć :-) ) ale p. doktor już nie robi ...
 
Ostatnia edycja:
My też przed pierwszym USG przez grzecznośc zapytaliśmy czy możemy wejśc razem i nie było z tym zadnego problemu.
USG przez brzuch mam od 12 tyg. ale 3 tyg. temu w szpitalu na Madalińskiego, jak pojechałam na IP ze skurczami, to zrobili mi i takie i takie, z tym, że przez brzuch trwało dłużej, a dopochwowe było tylko po to, zeby dokładniej obejrzec szyjkę. Chociaż na tym zwykłym lekarz tez mi pokazywał szyjkę.
 
Mi na ostatnim usg też przez brzuch oceniono łożysko i szyjkę...
Jednak Anbar ma rację, ponieważ jak są jakieś problemy-np. skurcze, krawienia to głownie lekarze oceniają poprzez usg dopochwowe, jest dokładniejsze ... Ja na ostatniej wizycie nie miałam dopochwowego ale wczesniej robiono mi za każdym razem aby ocenić stan łozyska i szyjkki
 
Wychodzi na to ze ja juz swojej dziecinki nie zobacze wiecej na USG, bo nie bede juz w Polsce zeby pojsc prywatnie, a tutaj mam tlyko dwa USG 12tyg i 20, oba juz za soba. Mam nadzieje, ze z dzidzia bedzie do konca wszystko w porzadku..
 
reklama
My juz po połówkowym.
Synuś rozwija się zdrowo, chociaż zastanawia mnie różnica w tygodniach ciąży. Według pomiarów jest tak:
BPD - 44mm 19,3 tydz.
HC - 165 mm 19,2 tydz.
AC - 146 mm 20,0 tydz.
FL - 29 mm 19,1 tydz.
OM - 20,0 tydz.

Niby lekarz nic nie mówił, że cos jest nie w porządku.
Opis mam na półtorej strony więc nie będę go przeklepywać, w każdym razie pokrywy czaszki, kręgosłup, powłoki jamy brzusznej - ok, buźka bez cech rozszczepu, wszystkie narządy na swoim miejscu i prawidłowej wielkości, łożysko na ścianie przedniej poza ryzykiem przodowania, kanał szyjki 39 mm.
To co dla mnie, z racji pępowiny dwunaczyniowej najważniejsze, to serce i nerki w porządku ale mimo tego lekarz zasugerowal zrobienie echa serca.
No i nasz dzidziuś waży 299 g.
 
Do góry