reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza :)

reklama
ika27 ja mam wizytę 13 grudnia i mam ten sma dylemat co ty... chciałabym już zobaczyć i usłyszeć tego bąbelka :tak:
 
fajni by było, czytałam ,że serducho zaczyna bić około 23-25 dnia życia płodu, więc są szanse :p
już się nie mogę doczekać tej wizyty :-p
 
gratuluję dziewczyny, póki co pozostaje pozazdrościć pęcherzyków:-Ddo mnie dalej nie dociera, mimo tego, że beta 1844 :happy2: i czekam z niecierpliwością na 19.12...jak zobacze to uwierze :-)
 
Więc tak, byłam wczoraj na wizycie, niestety usg mi gina nie zrobiła, ale w sumie nie miałam na to strasznie wielkiego parcia więc przeżyłam;-) zbadała mnie, macica już wielkości dorodnego jabłka, twarda i zaczyna przechodzić w przodozgięcie (ja mam fizjologiczne tyłozgięcie) więc wszystko super:-) wypisała mi skierowanie na badanie, strasznie tego dużo i widzę że się chyba zmieniły badania obowiązkowe bo i HIV i antyHCV teraz jest, w poprzedniej ciąży tego nie było. Oprócz tego cytologia i czystość pochwy. Następna wizyta 27grudnia i wtedy już będzie USG z pomiarami pierwszymi. Z jednej strony się cieszę, a z drugiej boję że się okaże że coś jest nie tak... Acha oprócz tego położna mnie zważyła i zmierzyła cisnienie i niestety to ciśnienie jest stanowczo za niskie, 90/50, w 1.ciąży też tak było i często przez to mdlałam, słabłam. Kazała pić jedną kawę dziennię, ale że ja kawki nie pijam to szklankę coli. I chyba tyle:-)
 
gossia88 te badania co miesiąc są a nic z nich nie wynika nie? Wiesz ja też jestem taka niskociśnieniowa :) a HIV jest standardem na świecie :tak:, żółtaczka też. W ogóle kiedyś jak poszłam do lekarza z NFZ to miałam zapisane połowę badań co od prywatnego ale teraz się to zmienia na szczęście:tak: trzymam kciuki 27.12 za serduszko
 
Wiem o tym HIV-ie i HCV ale do tej pory były to badania zalecane, ale skoro moja gina mnie skierowała to chyba już muszą być obowiązkowe, bo ona jest na NFZ więc taka bardzo oszczędna:-D :-p a usg to już w ogóle, nie ma opcji żeby mi wcześniej zrobiła:-D
 
reklama
zestresowałam się...tzn. że co?? że jak pójdę do lekarza 19.12 (na NFZ) to nie zrobi mi usg tylko zleci część badań, a jakieś inne badania to trudno, nie zleci bo NFZ oszczędza??
 
Do góry