reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty, wyniki, usg majówek 2017

Oo znalazlam ten wątek...

"Pomiędzy momentem kiedy kobieta, się dowie o ciąży a 12 tygodniem- do poronienia dojdzie u 10-20% kobiet. Istnieją dwa przełomowe momenty- pierwszy i najbardziej znaczący to pojawienie się akcji serca (FHR – fetal heart rate) – wtedy ryzyko poronienia z dnia na dzień staje się przynajmniej o połowę niższe. Czynność serca pojawia się pomiędzy skończonym 5 a 6 tygodniem. Kiedy zarodek ma 3 do 5 mm. Początkowo czynność serca jest podobna do czynności serca mamy i wynosi 80 uderzeń na minutę, z każdym dniem FHR przybiera na prędkości i ok 10 tygodnia jest najwyższe ok 170 uderzeń na minutę. Dlaczego o tym piszę, ponieważ opracowania naukowe mówią jednoznacznie, że bradykadia (czyli zwolnione bicie serca) w tym okresie jest czynnikiem bardzo źle rokującym. Nie znaczy to jednak niestety, że jeżeli serduszko bije prawidłowo, to poronienie nam się nie przydarzy.
Kolejnym przełomowym momentem jest moment po badaniu USG pomiędzy 11-13 tygodniem- uważa się, że jeżeli nie rozpoznamy w tym badaniu odchyleń od normy lub wad to ryzyko poronienia staje się najniższe w całej ciąży i wynosi ok 1%"

O super[emoji173]Dzieki[emoji11][emoji11][emoji11]

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Oo znalazlam ten wątek...

"Pomiędzy momentem kiedy kobieta, się dowie o ciąży a 12 tygodniem- do poronienia dojdzie u 10-20% kobiet. Istnieją dwa przełomowe momenty- pierwszy i najbardziej znaczący to pojawienie się akcji serca (FHR – fetal heart rate) – wtedy ryzyko poronienia z dnia na dzień staje się przynajmniej o połowę niższe. Czynność serca pojawia się pomiędzy skończonym 5 a 6 tygodniem. Kiedy zarodek ma 3 do 5 mm. Początkowo czynność serca jest podobna do czynności serca mamy i wynosi 80 uderzeń na minutę, z każdym dniem FHR przybiera na prędkości i ok 10 tygodnia jest najwyższe ok 170 uderzeń na minutę. Dlaczego o tym piszę, ponieważ opracowania naukowe mówią jednoznacznie, że bradykadia (czyli zwolnione bicie serca) w tym okresie jest czynnikiem bardzo źle rokującym. Nie znaczy to jednak niestety, że jeżeli serduszko bije prawidłowo, to poronienie nam się nie przydarzy.
Kolejnym przełomowym momentem jest moment po badaniu USG pomiędzy 11-13 tygodniem- uważa się, że jeżeli nie rozpoznamy w tym badaniu odchyleń od normy lub wad to ryzyko poronienia staje się najniższe w całej ciąży i wynosi ok 1%"

Dziękuję, potrzebuję takich informacji.

Napisane na HUAWEI TIT-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja dzisiaj również po wizycie, niestety nie mam zdj, bo mój lekarz nie drukuje... ale główka, rączki, nóżki są :) wg lekarza ciąża rozwija się prawidłowo.Wyniki dobre... :D na tym etapie jeszcze widać różnicę na zdjęciach usg tych mam, które rodzą na początku maja z tymi z końca... przy kolejnych wizytach zdj będą już podobne w zależności od ułożenia.
Życzę mamom kolejnych dzieci, by jak najszybciej poczuły ruchy... fikołki kopniaki i inne akrobacje widoczne podczas badania... a dziewczyny, które pierwszy raz w tym stanie niech się uzbroją w cierpliwość.
Ja już nie mogę się doczekać :D
 
1478178912-1d1mld.jpeg
1478179003-1d1mld.jpeg
Hej. Już po badaniu genetycznym :) Z maluszkiem wszystko ok. Kość nosowa jest, przezierność 1,70, serduszko 155, łożysko na tylnej ścianie. Pytałam o ruchy to powiedział, że ok 17tc powinny być już wyczuwalne, więc jeszcze sobie poczekamy :) No i na 99% dziewczynka :laugh2: Dowodu, w postaci zdjęcia niestety nie mam, ale widziałam na ekranie usg, zdecydowanie dziewuszka :tak::tak::tak:
 
Ostatnia edycja:
Wreszcie po wizycie. Dzidziuś ma się ok, powiedział lekarz że przepływy wyglądają ok ale dopiero więcej powie na prenatalnych za dwa tyg. Najlepsze to że powiedział że chyba będzie synek, sama na oczy widziałam siusiak :D tylko powiedział że w 16 tyg będzie bardziej pewny teraz dzidziuś jest mały ale coś mu już między nogami wisi :D

Napisane na G620S-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Gratulacje dziewczyny. Piękne maluszki :) ja już się nie mogę doczekać aż zobaczę swoje słodkości. Wizyta na 10.11 :)
 
reklama
Słodkie maluszki [emoji5] te majowe chyba jakieś wyjątkowo piękne nie sądzicie [emoji6]? Wszystkim powodzenia na kolejnych wizytach. Ja będę miała usg genetyczne 17 listopada muszę poczekać jeszcze dwa długie tygodnie[emoji21]
 
Do góry