reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózek nowy czy używany?

Dołączył(a)
28 Grudzień 2023
Postów
1

Hej dziewczyny. Jestem w 6 miesiącu pierwszej ciąży. Jestem aktualnie na wyborze wózka. Będąc w sklepie bobowózki spodobał nam się model Cybex Balio S LUX 2023. Jego koszt to 3600 zł + fotelik z bazą +2000zł, czyli wyjdzie 5600zł.​

Od zawsze marzyłam o wózku Cybex Priam dla swojego dziecka gondola większa niż w Balio S, do tego ma lepszą amortyzacje, jak i wentylacje. Jednak nowy kosztuje ponad 5000 zł. Na olx znalazłam wózek w super stanie po jednym dziecku, właśnie Priama za 3500 wraz z nosidełkiem Cloud Z. Stan świetny. Jestem w kropce czy zdecydować się na nowy wózek czy ten używany po jednym dziecku. Ten używany jest zdezynfekowany przez firmę świadczącą takie usługi.
Ciężko mi podjąć decyzje, jednak wydaje mi się, że dla synka bardziej komfortowy będzie Priam, jednak jest to używany wózek, a nie nowy...
Żadnych innych wózków nie biorę pod uwagę, bo niestety estetyka i amortyzacja jest na plus u cybexa.​

 
reklama
Nie ma znaczenia czy nowy czy używany, jak ten używany jest w dobrym stanie i szkoda Ci kasy to bierz. Osobiście, priamy mają i tak mała gondolę.
Ja swój sprzedałam 2w1, gdyby zamarzył mi się przy drugim droższy wózek powyżej 5 tysięcy to bym szukała używki. Dziecko maks 5/6 mscy jeździ w gondoli.
Za to fotelik tylko nowy! Lub sprawdzone źródło. Baza zwiększa bezpieczeństwo.
 
Ja 2 razy kupowałam wózek wielofunkcyjny używany, więc nie widzę problemu. Ale zastanów się nad tym fotelikiem samochodowym. Z jednej strony piszesz, że kupilabys nowy z bazą za 2000, a z drugiej strony bierzesz pod uwagę zakup używanego.
 
Wózek używany dobra opcja ,ale dobrze sprawdź go . Kuzynka niestety kupiła używany i po miesiącu pękła rama wózka później się okazało że był spawany bo wcześniej też komuś pękł a był dobrze zamaskowany . Najlepiej obejrzeć wózek osobiście .
 
Wózek używany dobra opcja ,ale dobrze sprawdź go . Kuzynka niestety kupiła używany i po miesiącu pękła rama wózka później się okazało że był spawany bo wcześniej też komuś pękł a był dobrze zamaskowany . Najlepiej obejrzeć wózek osobiście .
Ale swinstwo... Teoretycznie mogłaby się sądzić ze sprzedającym, nawet jeśli to najzwyklejsza osoba prywatna
 
Przy pierwszym dziecku wozek mialam nowy. Przy drugim wzielam uzywany. Wobydwu przypadkach bylam zadowolona i wozki sprzedalam dalej, wiec po swoich doswiadczeniach stwierdzam, ze lepiej kupic uzywke wozka w bdb stanie, a zaoszczedzona kase dolozyc do dobrego fotelika.
 
Kupiliśmy nowy wózek 2w1 ale teraz jak tak o tym myślę to zdecydowałabym się na używaną gondolę i nową spacerówkę:)

Fotelik musi być dobrany do auta przez specjalistów i musi mieć ADAC. A gondolę bralabym tylko uzywaną
Zgadzam się z dobraniem fotelika do auta. Kanapa naszego auta jest trudna i niewiele modeli do niego pasowało. Mieliśmy upatrzony inny, a wyszliśmy z takim, którego nie braliśmy pod uwagę. Nie ma testów adac ale też jest bezpieczny i polecany przez specjalistów (kupowany w sklepie 8gwiazdek, a tam raczej nie wciskają bubli)
 

Hej dziewczyny. Jestem w 6 miesiącu pierwszej ciąży. Jestem aktualnie na wyborze wózka. Będąc w sklepie bobowózki spodobał nam się model Cybex Balio S LUX 2023. Jego koszt to 3600 zł + fotelik z bazą +2000zł, czyli wyjdzie 5600zł.​

Od zawsze marzyłam o wózku Cybex Priam dla swojego dziecka gondola większa niż w Balio S, do tego ma lepszą amortyzacje, jak i wentylacje. Jednak nowy kosztuje ponad 5000 zł. Na olx znalazłam wózek w super stanie po jednym dziecku, właśnie Priama za 3500 wraz z nosidełkiem Cloud Z. Stan świetny. Jestem w kropce czy zdecydować się na nowy wózek czy ten używany po jednym dziecku. Ten używany jest zdezynfekowany przez firmę świadczącą takie usługi.​

Ciężko mi podjąć decyzje, jednak wydaje mi się, że dla synka bardziej komfortowy będzie Priam, jednak jest to używany wózek, a nie nowy...​

Żadnych innych wózków nie biorę pod uwagę, bo niestety estetyka i amortyzacja jest na plus u cybexa.​

My z synem mieliśmy Cybex Balios S Lux (2020), jestem bardzo zadowolona, zostawiliśmy sobie i teraz będzie dla drugiego bobasa :) Nie miałam problemów z amortyzacją. Priam niestety jest ciężki i nie każdemu to odpowiada, ja jestem niska i Balios S lux sprawdził się doskonale. Teraz więc będę miała „używany”, ale po sobie, więc ufam 😂 Fotelik tylko nowy, nigdy używany, chyba że od rodziny/bliskich, którym ufasz, że nie brał udziału w stłuczce i wiesz, że będzie pasował do Twojego auta.
 
reklama
Ja dostałam stary wózek z gondola, nie wiem po ilu dzieciach. Sprawdził się znakomicie na leśnych ścieżkach. Ten wózek można spokojnie nazwać retro. Spacerówkę dostałam od koleżanki , po jednym dziecku potem stała w piwnicy 8 lat...
Za to fotelik z bazą 2600. Cybx z bazą obrotową, jestem zadowolona.
 
Do góry