reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki, wózeczki

reklama
Ja fotelik odkupie najpewniej używany od znajomej. ma be safe izi go. Ale on będzie tylko do auta bo wózki, które mnie interesują mają możliwość tylko wpiecia bodaj fotelików swoich firm. Jeszcze w temacie będę się orientować.
 
Słyszałam kiedyś opinie w jakiś programie, że nie powinno się malucha za długo trzymać w foteliku ze względu na kręgosłup. A szkoda bo pomysł genialny z tym wczepianiem do wózka, nie trzeba bobasa budzić, na szybkie zakupy nie trzeba gondoli upychać do bagażnika. Ale w sumie nie wiem czy były na ten temat jakieś badania.
 
Słyszałam kiedyś opinie w jakiś programie, że nie powinno się malucha za długo trzymać w foteliku ze względu na kręgosłup. A szkoda bo pomysł genialny z tym wczepianiem do wózka, nie trzeba bobasa budzić, na szybkie zakupy nie trzeba gondoli upychać do bagażnika. Ale w sumie nie wiem czy były na ten temat jakieś badania.

Teraz wiekszosc wozkow tych 3 w 1 ma mozliwosc wpiecia fotelika w stelaz wozka i baaardzo duzo ludzi tak wozi dzieci, ja tez mam zamiar z tego korzystac nie caly czas ale na zakupy czy ogolnie jak sie autem ebdzie gdzies jechalo to wygodniej bo nie trzeba brac stelaza, gondoli i fotelika tylko sam stelaz i fotelik
Kolezanka moja przez 6m tak syna wozila tylko w foteliku na spacery, zakupy wogole nie korzystala z gondoli a potem przeszla na spacerowke
 
To, że bardzo dużo ludzi tak robi nie oznacza, że jest do dobre. ;)Fotelik jest bardzo wygodny dla nas, nie wiem jak dla dziecka. Z tego co się zorientowałam to noworodki najlepiej mają się na płasko. Ja napewno nie będę używała fotelika częściej niż jest to konieczne.
 
Ja tez słyszałam, że ponoć to nie za dobre dla kręgosłupa dziecka. Ale np moja Jagoda wolała jeździć w foteliku niż gondoli i przyznam się, że sporo w nim przejezdzila. U nas nie było by zresztą mowy o zabieraniu na zakupy stelaża i gondoli bo zwyczajnie miejsca w bagażniku by brakło :)

Ale prawda jest taka,że trzeba podchodzić rozsądnie i do tej kwestii.
 
Z tymi fotelikami to chodzi o to że jak maluszek spędza w nim dużo czasu np całe dnie to nie ma możliwości tozwoju ruchowego bo wciśnięty i przypięty w jednej pozycji.
 
reklama
My mamy Bugaboo Cameleon 3 i polecam go BARDZO ;) Jest drogi, ale wart każdej złotówki!
Teraz pewnie kupimy Bugaboo Donkey Duo ( https://www.youtube.com/watch?v=_hq7W-KHYW8 ), bo Hania jest bardzo wózkowa i nie sądzę, żeby w wieku dwóch lat zrezygnowała z wygodnej jazdy ;)

Fotelik mamy po Hani (Maxi Cosi Pebble) tylko drugą bazę trzeba kupić bo z pierwszej dalej korzysta Hanula.
 
Do góry