reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki, wózeczki

To, że bardzo dużo ludzi tak robi nie oznacza, że jest do dobre. ;)Fotelik jest bardzo wygodny dla nas, nie wiem jak dla dziecka. Z tego co się zorientowałam to noworodki najlepiej mają się na płasko. Ja napewno nie będę używała fotelika częściej niż jest to konieczne.

Wiadomo, ze na plasko dziecku wygodnie, ale dziecko w foteliku nie spedza calych dni a tylko 1-2h na spacerze cczy zakupach takze bez obaw ze cos sie stanie, w domu dziecko lezy na plasko , gondoli tez zamierzam uzywac ale na zakupy wygodniej jest zabrac fotelik i stelaz czy na jakis maly spacer a ze my rodzimy zima to i gondola jest doobra bo dziecku wygodniej . Nie uwazam tez zeby w foteliku dziecku bylo jakos nie wyodnie no chyba ze by w nim mialo spedzac cale dnie - Luzik ;)
 
reklama
AnnieTess no właśnie ja słyszałam dużo dobrych opinii o tym wózku. Dizajnersko nie w moim typie no i te przednie koła malutkie. Podejrzewam, że sprawdza się bardziej w mieście.

Sysia, oczywiście masz racje, przez tą godzine lub dwie nie powinno się nic stać. Ale żeby w ogóle zrezygnować z gondoli to sobie nie wyobrażam. W październiku może być jeszcze ciepło, będzie można spędzić więcej czasu na spacerkach. Poza tym w domu też bobas nie zawsze będzie leżał na płasko. Bardzo wygodnie jest włożyć dziecko do leżaczka, postawić w widocznym miejscu i robić np. obiad. Tylko znowu te leżaczki to pewnie to samo dla kręgosłupa co fotelik.
Gdyby było to bardzo szkodliwe pewnie by o tym trąbili na prawo i lewo a tak nie jest ale wg. mnie wszystko trzeba robić z głową.
 
lezaczka tez uzywalismy ale mielismy taki dosc szeroki i z funkcja 2 albo 3 mozliwosci regulacji oparcia juz nie pamietam i tez corka w nim sporo przebywala ale jak np byl czas na spanie czy usypiala przenosilam do lozeczka albo spala na kocu na kanapie czy cos roznie.
Mysle wlansie jak napisalas, ze gdyby foteliki, lezaczki, hustaweczki byly szkodliwe to by juz dawno tego nie bylo.
Jak urodzilam corke byla u Nas 3x polozna i wlasnie pytalam o lezaczek jak to jest i pow ze dziecko spokojnie moze w nim przebywac ale zeby wlasnie nie spalo w nim a wlansie na plasko no i zeby max ok godziny w nim lezalo a potem przerwa - osobiscie polecam bo wlansie jak bylam w kuchni to zabieralam mala ze soba w lezaczku czy jak szlam do wc to tez jak mala np marudzila i byla ze mna
 
Ja ze swojej strony moge polecić wozek nie do zdarcia :) kupiliśmy dla synka i teraz po ciągłym używaniu przez poki co 1,5 roku, jezioro, lasy, ciagle podróże samochodem - wyglada jak nowy :) tapicerka sie ściąga w całości i siup do pralki, koła pompowane, duża 84cm i wygodna gondola, spacerówka przepinana przodem i tyłem do kierunku jazdy, fotelik wpinany do stelaża, stelaż aluminiowy wiec suma sumarum wszystko nie jest zbyt ciężkie (takie,ze ja chudzina 50kg wagi wnosiłam wozek z dzieckiem w srodku po schodach na pierwsze piętro). Spacerówka rozkładana do poziomu leżącego. Rączka regulowana, koła przednie skretne z możliwością zablokowania. Na wyposażeniu moskitera, folia przeciwdeszczowa i parasolka. Ma wszystko to i jeszcze wiecej wozek polskiej firmy Tako, a docklands serial baby heaven line 3w1 Alu. My płaciliśmy niecałe 1600zl ale mieliśmy prosto od producenta wiec nie doliczali marzy tak jak w sklepach. Naprawdę z czystym sumieniem polecam, bo warto przyjrzeć sie bliżej temu wozkowi :)
My mamy dokładnie taki :
ImageUploadedByForum BabyBoom1428732161.377939.jpg
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1428732161.377939.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1428732161.377939.jpg
    31,2 KB · Wyświetleń: 676
Właśnie pooglądałam sobie te tako wózki i też są super,ale pojade jeszcze do hurtowni i popatrzę na żywo jak się prezentują,Jak na razie w takim razie mam 3 faworytów :)
 
reklama
Niestety nie było żadnego wózka Tako. zdziwiło mnie to bo ulotek Tako cała masa. No i doczytałam że model Extreme waży prawie 11kg sam stelaż plus do tego 6-7kg gondola/spacerówka. To chyba strasznie dużo, co nie?
Zastanawiałam się chwilę nad Chicco Urban ale te koła i zabardzo wystający hamulec go dyskwalifikuje. No i znowu dupaa. Nie mam pomysłu na wózek.
 
Do góry