reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wózki-zmiany wózkowe co mam i co planujemy kupić

My kupilismy wozek sredniej klasy i gondolke.A niektora mamy kupuja droga spacerowke a na gondolke juz nie maja pieniazkow to dziecko waza w foteliku.
Wiem ze i tak na jesien dzidzia bedzie jezdzic w spacerowce wiec kupilam do zetstawu gruby spiworek:tak:
 
reklama
Witam,ja chce kupić wózek mutsy urban rider 3w1,bardzo mi się podoba ale oglądałam i ma sresznie wąską spacerówke,nie wiem czy maluszkowi zimą nie będzie ciasno. Dziewczyny jaka szeroka powinna być spacerówka żeby maluch zimą w śpiworku się mieścił?
 
Witam,ja chce kupić wózek mutsy urban rider 3w1,bardzo mi się podoba ale oglądałam i ma sresznie wąską spacerówke,nie wiem czy maluszkowi zimą nie będzie ciasno. Dziewczyny jaka szeroka powinna być spacerówka żeby maluch zimą w śpiworku się mieścił?
spacerówki mają to do siebie, że są wąziutkie i malutkie, ja kupowałam spacerówkę osobno bo miałam dość mojej wielkiej z wózka 3w1 i patrzałam głównie na to, żeby była jak najmniejsza i najlżejsza :tak:
mój synek jeździ w takiej [identyko] i miejsca ma sporo :tak:
productvariant-1109-l-1.jpg
 
Przy pierwszym Maleństwie 1,5 roku temu kupiliśmy wózek marki Brevi b.one trio-NIe POLECAM !!! gdyż siedzisko spacerówki jest tak wąskie ze nasz 6 miesięczny synek siedząc w nim był skrępowany po bokach - szybko go spzedaliśmy i kupiliśmy X-LANDER model XA który poleam ogromnie ma duze pompowane koła i prowadzi sie jak piórko. poza tym obszerne siedzisko duży kosz na zakupy regulacja oparcia do leżenia - teraz dokupiliśmy do niego gondolkę i posłuży drugiej dzidzi.
 
reklama
No dobra, a teraz tak na poważnie. Kiedyś pracowałam w sklepiku z ubrankami dla dzieci, ale wtedy nie myślałam jeszcze o własnym:sorry: - i to był mój jedyny kontakt z dziećmi, jaki miałam w życiu. Rodziny brak, znajomych brak. Do tego mieszkamy w bloku, w którym średnia wieku wynosi 60 - więc sąsiadów też brak. W temacie dzieci jestem zupełnym laikiem, sama nie wiem jak sobie poradzę ze swoim.:-p Oby nikomu nie stała się krzywda... :-p:-p:-p

No ale do rzeczy. Zaczęłam tak sobie przeglądać ten wątek o wózkach i stwierdziłam, że to dla mnie czarna magia! Boję się, że jak dojdzie do kupna, pojedziemy do sklepu i miła pani sprzedawczyni, która zna się na temacie równie dobrze jak ja, wciśnie nam jakiś kit. Dlatego chciałabym, z Waszą, kochane pomocą, zebrać kilka podstawowych informacji o wózkach (takich naprawdę podstawowych informacji).
Mianowicie:

1.Rodzaje wózków.
Domyśliłam się już, że gondola jest dla malucha leżącego, a spacerówka dla starszego dziecka (tzn. gdzieś tak od 1,5 roczku??).
A to takie coś, co wygląda jak koszyk na zakupy i w tym sobie dzidzia leży? To jest też gondola, tylko jakaś taka doczepiana? :confused2:

2. 3w1 czyli... gondola, spacerówka i... fotelik samochodowy? Warto kupić takie all-in-one?

3. Co wózek powinien posiadać, czyli kilka słów na temat akcesoriów typu folia przeciwdeszczowa, torba na pieluchy... pompka do kół?:-p

4. Waga - tzn. winda od półpiętra i ja, mała biedna kobietka, uginająca się pod ciężarem 5-litrowego baniaka z wodą Żywiec... :-D Ile taki wóz ważyć powinien, żeby moje dziecko nie zostało samo na świecie? ;-)

5. Co tam jeszcze Wam przyjdzie do głowy.

Wiem, wiem, straszna ze mnie ciemna masa, no ale cóż zrobić. Możecie się śmiać.:tak:
Mam nadzieję, że znajdziecie w sobie tyle cierpliwości, by to wszytko przeczytać... i jeszcze więcej - by odpisać... :-)
 
Do góry