reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WPROWADZAMY NOWE POKARMY

ja bylam niejadkiem - z kaszki spijalam sok albo zjadalam owoce a miseczke zupki wciskali mi przez dwie godziny odgrzewajac 10 razy, wszystko bylo oplute ;D zawsze mialam niedowage ale rozwijalam sie ok i w koncu jaks madra lekarka stwierdzila, ze jak dziecko zdrowe, rumiane i ruchliwe, a nie pokladajace sie, wyniki badan krwi w normie to nie ma sie czym martwic, tak uroda ;D a moj ulubiony tekst z dziecinstwa - "Mamo, po co gotowac obiad, lepiej sie pobawmy" ;D lubilam tylko owoce, biale przypieczone miesko z kurczaczka i serek homogenizowany waniliowy ;D w przedszkolu moglam siedziec w szkarlatynach i ospach i nigdy nic nie przynioslam.

Kazde dziecko ma swoj rytm i niech je tyle ile chce, samo sobie reguluje, wazne, ze w ogole cos je i jest zdrowe, ja bym sie tak nie martwila. Wszystkie choroby biora sie z przejedzenia, hihi , mowie po sobie ;D ;D
 
reklama
Ana Ty to umiesz podniesc na duchu ;D ;D a jako eksperta w zywienu dzieci zapytam Cie jak to z ta kaszka gotowac zupki ??? normalnie do tych warzywek gotujacych sie dodac kaszki i razem gotowac 10 min ??? i ta kaszka to nie jest to samo co kleik kukurydziany czy to samo ???

napisz mi jak robisz zupke (jakie warzywka) bo ja wciaz mam wrazenie ze cos robie zle gotuje warzywka potem miksuje bez tej wody i jest zupa :) dodaje maselka wczoraj nawet dalam troszeczke jogurtu naturalnego myslalam ze mu bardziej posmakuje a gdzie nigdy sie tak nie mylilam ::) :(

Wanda tez bylas niejadkiem ??? juz mnie to tak rozstraja ze nie wiem co mam robic ::) cuda wyprawiamy a on swoje :( :(
 
Ana - to było do mnie skierowane, prawda ??? i w dodatku o mnie ;D ;D ;D i jeszcze powinnam dodać, że jak mi pani w przedszkolu na siłę próbowała wcisnąć budyń, a ja sie upierałam, że nie chcę bo nie lubię, a ona swoje - to ja zbełtałam ;D ;D ;D

Gabi - pytasz czy twierdzisz ??? ;D tak, byłam i nadal jestem niejadkiem ;D nadal potrafie nic nie zjeść jednego dnia, jak mi się nie chce ;D

Ana
- no i uspokoiłaś mnie troszeczkę, ale z drugiej strony, to ja widzę, że Paulinie przestało poprostu smakować to co ja gotuje - wczoraj dostała ze słoiczka i wpyliła cały od razu. Przedwczoraj dostała moją kalafiorową - też ze słoiczka, żeby widziała, że ze słoiczka wyciągam - i dupa - pluła dalej jak widziała :(
 
Wanda moze po prostu nie pasuje jej kalafiorek? ;)

mowie trzeba probowac rozne smaki

Gabi to daje przepis na standardowa zupke, ktora mu zawsze smakuje, do niej potem jak wyczujesz co lubi mozesz dodawac np kawalek buraczka, szpinak, fasolke szparagowa co tam chcesz

Marchewke kroje w kosteczke, pietrusze srednia tez, cienki plasterek selerka, maly ziemniak w kostke, gotuje to srednio 20 min do pol godziny, na 10 min przed koncem daje lyzke kaszki kukurydzianej, nie specjalnej dla dzieci tylko zwyklej ze sklepu albo jaglanej (ale na poczatku moze Oskarkowi nie smakowac wiec zagesc Misiowym ogrodkiem - dynia z ziemniakiem, ale to na koniec bez gotowania), zupenie 2 minuty przed koncem wpuszczam zoltko, rozbeltuje je w zupce i zagotowuje, sciagam z gazu wrzucam do blendera gdzie daje jeszcze lyzeczke maselka, blenduje bardzo dokladnie na gladka mase, bo Stasio nienawidzi wlokienek, miesko daje zamiennie z zoltkiem, gotujac osobno do miekkosci, jakies delikatne biale najlepiej.

Powinno zasmakowac, powodzenia, :) :)
 
acha, i ja do miksowania dodaje troche tej wody z zupy, zeby jednak nie byly same warzywka i jak za rzadkie to w blenderze daje jeszcze troszke Misiowego ogrodka :)
 
Ana - no to ja robie takie same zupki - i nawet ta podstawowa standardowa jej średnio smakuje :)
Polecam zamiast masełka oliwę z oliwek jednak - podobno bardzo dobrze wpływa na rozwój mócgu :)
Ja zawsze miksuje z woda z ugotowanych warzyw - to woda ma najwiecej witamin, bo warzywka juz nie maja - zageszczam zwykłym klikiem :)

I gdzie tu problem w takim badz razie ???

Może sprobuje z burakiem ???

A na deser Joeey mnie zainspirowala i miksuje dzis gruszke z nektarynka ;D ;D ;D
 
Mam pytanko adajecie maluszkom juz zupy ze smietana ???
Zrobiłam pomidorową ale odlałam zanim dodałam smietany - a może nie powinnam ??
 
Sorbuś, ja nie daję, ale ja mam podobno alergika. Wczoraj miała pomidorówę - tez odlaną przez zabieleniem. Ale zdarzało się Agacie próbować dorosłą zupę zabielaną i bardzo jej wchodziła i chyba nic jej nie było. Myślę, ze niezabielana jej na pewno nie zaszkodzi...
 
tez bym nie dawala smietany - po co ???

wlasnie spalilam Paulinie zupke :( :p ;D ;D

musze robic jeszcze raz, wiec uciekam, bo juz sie gotuje - a tez robie dzis pomidorowa - z pomidorka swiezego ma sie rozumiec :)
 
reklama
A np jutro moge dac zabielona bo odlałam tylko na dziś :p :-[ :-[ i powiem szczerze wcale jej nie smakowało a jak kiedys dawałam jej troszekę na próbe zabieloną to wcinała jak nie wiem co 8) juz nie wiem co mam zrobić
 
Do góry