reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WPROWADZAMY NOWE POKARMY

AskaW - Magdymaj mala zasypia przy cycusiu :)

ja juz nie karmie - niestety, ale to dla dobra moich piersi, bo mala naprawde mocno gryzla :p

Asiu - Ty sie martwisz czy nie za duzo ??? moja Paulinka je mniej wiecej tyle samo, ale w miedzyczasie jeszcze wcina biszkopty i pije soczki i czasem dodatkowe mleczko jak chce i ja sie zastanawiam czy nie za malo, bo na wadze miernie przybiera i wazy 7500 :(
 
reklama
jsorbek pisze:
MAja też nie chce jeść tych sklepowych papek tylko juz dorosłe zupki takich słoikowych albo dla niej gotowanych nie chce za pierona :p

to u nas to samo, tyle ze ostatnio chyba przesadzilismy a raczej Pawel przesadzil, bo dawal jej zabielony sos z ziemniakami - zabielony smietana i maka i malej wysypka wyskoczyla :(
i jeszcze dalismy danonka pierwszy raz - takze nie wiem dokaldnie po czym to, ale wiem, ze nie moge sie jednak spieszyc :(
 
Wanda uspokoilas mnie troche,dzieki.
Szymek urodzil sie z waga 4 kg i mial 59 cm.Na ostatniej wizycie pytalam pediatre ile dziecko powinno przybierac,nie dowiedzialam sie :( powiedziala tylko,ze Szymek wazy w normie.

Moze ktos wie ile nasze maluszki powinny teraz przybierac ???
 
AśkaW, to u nas jest podobnie, tylko w innej kolejnosci.
6 cyc
9 cyc, przy ktorym Kubus zazwyczaj zasypia
12 obiad - ostatnio nawet po 220-240g
15 cyc - przy ktorym Kubus zazwyczaj zasypia
18 deserek 130 gram (chociaz ostatnio odmawia mi zjadania owocow i dostaje cycka, chociaz dzis dalam dynie z jablkiem, bo uwielbia dynie, i zjadl)
20 cyc, przy ktorym Kubus zasypia na noc

Kaszek nie dajemy, bo nie potrzebujemy :) Z 2 tyg. temu, moze troche wiecej, Kuba wazyl 10600 :) W tym tyg. bedzie wazony to zobacze ile przybrala na wadze i ile urosla moja Kruszynka :)

Niestety tez boje sie myslec co to bedzie jak trzeba bedzie odstawic i nauczyc zasypiac bez cycka. Jednak mam nadzieje, ze szybko to nie nastapi. Chcialabym karmic jeszcze dluuugo... Chyba ze pojawi sie druga dzidzia :)

Pozdrawiam,
Agnieszka
 
Agnesa coraz mniej jestem przekonana do tej kaszki,ten cukier w niej nie podoba mi sie.
Chyba mu ja odstawie (?)

Ciesze sie,ze nie tylko moja dzidzia zasypia przy cycolku :) :laugh:
 
Aska, dziecka wzrost i waga musi byc na zblizonym centylu. Nieodpowiednia jest proporcja gdy jest roznica 2 przedzialow centylowych miedzy waga i wzrostem. Np. dziecko jest wagowo na 97 centylu a wzrostem ponizej 75. Tylko tez trzeba wziac pod uwage, ze gdy dziecko jest na piersi nie masz sie czym przejmowac jesli nawet Twoj dzidzus jest bardziej pulchny. Dzieci na piersi nie trzeba tak kontrolowac z jedzeniem jak to jest w przypadku dzieci na sztucznym. Poza tym w tym wieku u dzieci nie ma mowy o nadwadze.

Pozdrawiam,
Agnieszka
 
Agnesa - no jak tak przybiera, to na pewno nie potrzebuje kaszki :) Moja Paulinka taka drobinka mala, ze ja jej kaszke daje :)
A dzien mamy tez podobny - tylko wszystko o godzine do przodu, nawet drzemki :)
 
reklama
Do góry