reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzanie glutenu

Macie racje. Zreszta, i tak bym tak dlugo nie wytrzymala z podawaniem jakiejs malej dawki, zwlaszcza, ze moja mala do tej pory wszystko bardzo dobrze toleruje.

Jeszcze tylko jedno male pytanie, czy zamiast kaszki manny, moge po prostu podac troszke takiej gotowej kaszki, ale z glutenem (jak Bobovita w Polsce)?

buziaczek1626 - tak z ciekawosci, jaki jest ten nacisk na gluten w UK? Zeby wlasnie podawac duzo? Tak tylko sie pytam, bo jak narazie, to moje wrazenia sa takie, ze na ogol, to oni sie tu nie przejmuja ;)

Dziekuje za wszyskie odpowiedzi!

No pewnie ze mozesz:tak: one sa najlepsze:tak: Moja Blanka nie chce mannej bo nie smakuje jej ale zajada sie kaszkami bobovity wszystkimi, pare razy dziennie :tak:
Jezeli wszystlko dobrze toleruje to pewnie jak Blania i gluten dobrze przyjmie takie jest moje zdanie ale zawsze sprawdzaj jak sie ma , i jak kupka bo zawsze jest twardsza po kaszy mannej :tak:
Nie wiem czy zeby podawac duzo ale zauwaz ile w sloiczku jest wazych a ile makaronu...:sorry2: takze glutenu ejst duzo ...noi zauwazylas jakie maja napoje dla dzieci jaki skromny ubogi wybor chyba ze dwa rodzaje smakow a nie to co w PL , oni odrazu daja z konserwantami napoje normalne
 
reklama
buziaczek1626 - tak, sloiczki to tu w ogole niektore zaskakuja, np. smazona fasola dla 4-6cio miesiecznego dziecka raczej mnie zszokowala ;). A z napojami fakt, kicha... Ostatnio w Polsce widzialam fajny napoj Hippa, herbatka z jakims tam sokiem, mala sie delektowala, a tu za nic nie moge nigdzie znalezc, choc Hipp niby jest wszedzie. No nic, dzieki za rade, pozdrawiam! :)
 
Czesc Dziewczyny!
Moja Oliwia zaczyna jesc juz sloiczki i Pani doktor pediatra powiedziala zeby za jakis tydzien zaczac podawac jej (w bardzo malej ilosci - jako dodatek) kleik glutenowy. Oliwia jest na Bebilonie pepti. Szukalam w sklepach ale wszystkie kaszki ze zbozami sa na mleku, a skoro moja jest na mleku dla alergikow to nie chce jej dawac kaszki na zwyklym.
Co ja mam z tym zrobic?

A tak w ogole, to podawac ten gluten czy nie? Bo rozne opinie slyszalam...

Z gory dziekuje za odpowiedz, pozdrawiam!
 
ja podawałam i podaję zwykłą mannę tyle że błyskawiczną, bo sama małemu zupki gotuję, więc dorzucę zawsze pół łyżeczki tej manny na 100 ml ( przyznam, że na oko)
Są też jakieś ciasteczka z hippa, które mają podobno tyle glutenu, ile wynosi ta porcja, ale nie pamiętam, jak się nazywają. Można takie ciasteczko rozdrobnić i dodać do kaszki bezglutenowej chyba
Tu podrzucam link do wątku, który sama założyłam jakiś czas temu, bo mnie to mocno nurtowało
https://www.babyboom.pl/forum/niemowlaki-f16/ekspozycja-na-gluten-21164/
 
Jest jeszcze kaszka 7 zbóż z Nestle lub Bobovity .a te ciasteczka to hipolitki
Ale ja dawałam pół łyżeczki kaszy manny błyskwicznej do obiadku lub deserku
 
e-stera, to jest kaszka Nestle bifidus 8 zbóż, tyle, że ona jest po 8 miesiącu chyba dopiero
 
Z tego co się orientuję w Polsce nie jest dostępny w sprzedaży kleik glutenowy. Trzeba gotować zwykłą kaszę mannę i dodawać do obiadku lub jak samemu gotuje się zupkę dodać trochę, żeby ugotowała się ze wszystkimi składnikami. Ja tak robiłam. Potem gdy już synek dostawał biszkopty, chleb przestałam dodawać mannę.
Jestem zdania, że trzeba podawać dziecku około 5 - 6 miesiąca życia trochę glutenu.
 
Ostatnia edycja:
Wiem , że temat glutenu już był omawiany, ale ja chcę zacząć z innej beczki. Czy wie ktoś dlaczego kaszki mogę podawać dopiero od 4 m-ca? Znajoma kaszkę dziecku podaje juz nawet od 2 m-ca:sorry:, a ja wychodzę na tą przewrażliwioną.Wiem, ze wszędzie gada się o 4-m-cu i to o bezglutenowej. Co by się mogło stać i co grozi dziecku przy tak wczesnym podawaniu kaszek u niemowlaka? Może jakiś fachowiec się wypowie bo szukam odpowiedzi:tak:
 
reklama
Fachowcem nie jestem :-D ale temat na topie i u mnie ;-)

Najczesciej alergie pokarmowe groza- dlatego zaleca sie od 4 msc... ale to jest teoria a jak zrobisz w praktyce zalezy od ciebie :tak: u nas na forum dzieci urodzonych w lutym 2009 omawiamy teraz te tematy... no i dziewczyny tam podaja juz np mleko zageszczone kleikiem, albo kaszki, soczki i dania ze sloiczkow ktore sa przeznaczone od 4 msc a nasze dzieciaczki maja dopiero ok 3 msc :-D:tak:
Niektore dzieci lekko to znosza i inne maja bole brzuszka... kazde dziecko jest inne i tak naprawde nie wiadomo kiedy jest dla niego doby moment na kulinarne eksperymenty dopuki sie nie sprobuje....
Nawet jak podasz dziecku kaszke po 4 msc zycia to moze na nia zle zareagowac :sorry:

a jesli chodzi o gluten... to ponoc wystarczy go podac w 10 msc zycia... aby zmiejszyc ryzyko celiaki

Celiakia – Wikipedia, wolna encyklopedia

Celiakia
 
Do góry