reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzanie glutenu

No dzieki za odp.:-). U nas sprawa jest o tyle trudna że mój synek pije pepti, jest prawdopodobieństwo wystąpienia alergii bo miał po 1 m-cu picia humany wysypke na calym ciele głównie na buzi. Niby podobno może to być skaza bialkowa, ale..lekarka jednoznacznie tego nie potwierdziła. Szczerze mówiąc maly nie lubi tego bebilonu i zbytnio nie chce go pić a z chęcią sprobowalabym dać mu taką kaszkę bezglutenową -bananową i malinową (zaopatrzylam się wlaśnie w takie po 4 m-cu, do ktorej dodaje sie mleko modyfikwoane lub preparat mlekozastepczy). Z chęcią spróbowałabym dodac jej tylko troszkę do mleka by smak mleka poprawić, ale lekarka moja dziś powiedziala żeby poczekać do przyszlego m-ca..:sorry:. gdzięś czytalam że lepiej poszerzać diete kleikiem kukurydzianym a nie kaszkami z dodatkiem owoców ktore moga uczulać..już sama nie wiem co robić
 
reklama
posłuchaj lekarki ;-) a poszerzanie diety zawsze mozesz zaczac od warzyw i owocow....
jesli mialby alergie na mleko to chyba lepiej probowac tez kaszek ryzowych (bez mleka)?? ale tutaj niewiele poradze bo w temacie alergi jestem zielona... pisze tylko co mi intuicja podpowiada :tak:


z tego co wiem pepti jest gorzki wiec moze niesmakowac dziecku
 
Mało tego, że owoce mogą uczalać. Są jeszcze słodkie. Jeśli zaczniesz wprowadzanie nowych produktów od samych słodkich( soki, kaszki, deserki- ów nieśmiertelne jabłko) to potem może być problem z marchewką, brokułem czy indykiem. Dlatego lepiej zacząć od warzyw- są bezpieczniejsze ( choc znam dziecko uczulone marchewke:eek::eek::eek:) i przyzwyczajają do innego smaku niż słodkie. No i nie są to puste kalorie- jak w przypadku soków, nie niszczą ząbków. Stąd lepiej zagęścić na początku mleko kleikiem , bądź ryżowym , badź kukurydzianym
 
saly ma racje- warzywa lepsze :tak: jednak ja zaczne rozszerzanie diety od soku jablkowego a potem marchewka i inne warzywa, a dopiero na koniec rozne kaszki itp :tak:

marchewki jak najbardziej moga uczulac bo w nich jest wiecej pestycydow niz w innych i zawieraja takze azotany
 
No mam też zakupione już słoiczki z marchewką, dynia z ziemniakiem itd od 4 m-ca. Chcę zacząć właśnie od warzyw, ale jablko też chcialabym dać mu na początku...jabluszko jest na apetyt i dobre trawienie;-)Oczywiście 1 tydzien sama marchew aby zobaczyc czy go nie uczuli...nastepny tydzien jabłko itd. Mamy też zupke marchewkową, ale bez dodatku mleka..wszystkiego szukam bez dodatku mleka krowiego bo wolę nie ryzykować. trzeba czytać etykiety co jest w skladzie, bo większośc zupek jest juz z dodatkiem mleka. Ja mogę naszego pepti domieszać i zrobic mu zupkę
 
To prawda, pamiętam własne zdziwienie jak odkryłam mleko w pomidorowej;-)
Ale w totalny szok mnie już wbił sok winogronowy który znajdował się w tejże zupie...a Hanka na pestkowce uczulona:eek::eek::eek:
 
Naprawde jest mleko krowie w produktach dla dzieci? :szok::no: Przeciez to mozna podawac od 3 roku zycia :shocked2::sorry: Musze uwaznie czytac etykiety :tak:
 
Mleko modyfikowane, ale to jest na bazie mleka krowiego, czyli zakazane dla dzieci nietolerujących laktozy lub białka mleka krowiego. Teoretycznie wszystkie dzieciaki na pepti czy nutramigenie nie mogą tego jeść. A jeśli dobrze tolerują " pomidorową ze słoiczka" to czas zastanowić się nad prowokacją zwykłym mlekiem modyfikowanym.
Ale o ile mleko w zupkach jeszcze jestem w stanie zrozumieć( wg.logiki zastępuje śmietanę) o tyle sok winogronowy w pomidorówce czy jabłkowy w risottcie niezle mnie zdziwił.I od tego czasu czytam składy nawet kaszek i herbatek, ale chyba każda matka alergika tak ma.
 
reklama
U nas jest podobnie. Też jemy pepti.Jak rozszerzaliśmy dietę był zwykły kleik kukurydziany.Gdy Kasia zaczęła dostawać słoiczki przestał jej smakować ,więc kupiłam bananowy. Zajada się nim bardzooooo :) Może zacznij po łyżeczce dodawać kliek owocowy i zaobserwujesz,czy są jakieś zmiany.Powodzenia:)
 
Do góry