reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wprowadzanie pokarmów stałych.

reklama
moj tez tak robil..ale mialam 3 operacje na piers i musialm odejsc od karmienia cycem i zglodnial nie mial wyjscia i teraz butle ktorej niecierpil.nawet mowy nie bylo- kocha;P
 
Mam tu link o wprowadzaniu nowych pokarmów. to jest ze strony produkowej, ale informacje sa praawdziwe i przydatne;
milutkie.pl/wartoWiedziec,prawidlowyRozwojDziecka.html
 
Ja bardzo długo wszystko miksowałam, a później okazało się, że w pewnym momencie już trochę przesadzała, ale martwiłam się, że żołądek małej może jeszcze wszystkiego nie trawić zbyt szybko i dlatego mu pomagałam.
 
Tu mam najnowszy schemt (2007), którego teoretycznie powinno się trzymać
[FONT=verdana,geneva]Schemat żywienia niemowląt karmionych piersią[/FONT]
[FONT=verdana,geneva]Miesiąc życia[/FONT]
[FONT=verdana,geneva]Karmienie piersią [/FONT]
[FONT=verdana,geneva]Posiłki dodatkowe[/FONT]
[FONT=verdana,geneva]1-4[/FONT]​
[FONT=verdana,geneva]Karmienie piersią na żądanie [1]
[/FONT]​
[FONT=verdana,geneva]
[/FONT]​
[FONT=verdana,geneva]5-6[/FONT]​
[FONT=verdana,geneva]Karmienie piersią na żądanie[/FONT]​
[FONT=verdana,geneva]Przecier jarzynowy z kaszką lub kleikiem zbożowym glutenowym (1x dziennie, pół łyżeczki na 100 ml)[/FONT]​
[FONT=verdana,geneva]7-9[/FONT]​
[FONT=verdana,geneva]Karmienie piersią na żądanie[/FONT]​
[FONT=verdana,geneva]Posiłki uzupełniające [2]:
- zupka jarzynowa albo przecier jarzynowy z gotowanym mięsem lub rybą (bez wywaru) (1-2 razy w tygodniu) i kleikiem zbożowym glutenowym oraz pół żółtka co drugi dzień,
- kaszka / kleik zbożowy bezglutenowy lub glutenowy [3],
- sok owocowy (najlepiej przecierowy) lub przecier owocowy (150g)
[/FONT]​
[FONT=verdana,geneva]10[/FONT]​
[FONT=verdana,geneva]Karmienie piersią na żądanie[/FONT]​
[FONT=verdana,geneva]Posiłki uzupełniające:
- obiad z 2 dań: zupka jarzynowa z kaszką glutenową oraz jarzynka z gotowanym mięsem lub rybą (1-2 razy w tygodniu), pół żółtka do posiłków codziennie [4],
- kaszki / kleiki glutenowe i bezglutenowe, niewielkie ilości pieczywa, biszkopty, sucharki, miniwafelki ryżowe o naturalnym smaku,
przecier lub sok owocowy (150 g)
[/FONT]​
[FONT=verdana,geneva]11-12[/FONT]​
[FONT=verdana,geneva]Karmienie piersią na żądanie[/FONT]​
[FONT=verdana,geneva]Posiłki uzupełniające:
- obiad z 2 dań: zupka jarzynowa z kaszką glutenową oraz jarzynka z gotowanym mięsem (lub rybą 1-2 razy w tygodniu) ewentualnie z ziemniakiem lub ryżem i całe jajko (3 - 4 razy w tygodniu),
- produkty zbożowe (kaszki/kleiki glutenowe i bezglutenowe, pieczywo, sucharki, mini wafelki ryżowe o naturalnym smaku),
- produkty mleczne (np. mleko modyfikowane, twarożek, jogurt [5], kefir – kilka razy w tygodniu) łączone z produktami zbożowymi
- przecier lub sok owocowy (150 g)
[/FONT]​
[FONT=verdana,geneva][1] Na życzenie matki, można wprowadzić mleko modyfikowane.
[2] Nowe produkty – np. owoce, warzywa, kasze, mięso, w tym z ryb – należy wprowadzać kolejno i osobno, obserwując reakcję dziecka. Wprowadzając posiłki uzupełniające zaczynać od małych ilości, np. 3-4 łyżeczki. Posiłek inny niż karmienie mlekiem kobiecym podawać po zakończeniu karmienia piersią – w sytuacji, kiedy dziecko odmawia jedzenia / próbowania posiłków uzupełniających można odwrócić tę kolejność.
[3] Zaleca się, by produkty zbożowe wprowadzane w 1 roku życia były wzbogacane w żelazo.
[4] Konsystencja jarzyn i mięsa powinna stymulować żucie pokarmu.
[5] Tylko naturalne składniki, bez konserwantów z ograniczeniem cukru.
[/FONT]



[FONT=verdana,geneva]A dla mam karmiących butelka reszt jest na :
[/FONT]

milutkie.pl/wartoWiedziec,prawidlowyRozwojDziecka.html
 
Do góry