reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzanie nowych pokarmów

Dziewuszki powiedzcie jak karmicie swoje pocieszki naturalnie czy z butli?

Ja karmię cycusiem i zastanawiam się kiedy mogę zacząć Antosiowi podawać coś więcej - mały ma teraz 3,5 miesiąca ja planuje wrócić do pracy 17 sierpnia tego roku , i pomyślałam że zrobię to w połowie lipca Antoś będzie miał już około 4 i 5 miesiąca. Nie wiem czy dobrze tak będzie dla niego? :)
 
reklama
dziewczyny a ja mam mala prosbe - czy mozecie wpisywac wiek dziecka w ktorym podalyscie cos nowego ??bo jak widac na suwaczkach one sie zmieniaja - a przyjdzie mi kiedys na szybkiego cos poszukac i wtedy jestem w kropce bo nie wiem czy juz moge czy jeszcze powinnam poczekac z jakism jedzonkem.

z gory dziekuje
i juz sie nie moge doczekac wprowdzenia nowosci u moje ALex
 
ja czytalam ze dzieci karmione butla juz od 5 m-ca a piersia od 6

karolkaz sliczne zdjecie na ssuwaczku-bylas na profesjonalnej sesji czy sama taka pstyklas-sliczny synek
 
sylwia 532- zdjęcie jest czarno-białe (uwielbiam ten rodzaj fotogrfii), kupilismy sobie świetny aparat i mozna nim pstrykać w każdej sytuacji (ma tyle pomocniczych funkcji , które pozwalają fotografować w różnych sytuacjach- np. dzieci podczas zabawy, plener, kręcić nawet krótkie filmiki); a jeśli chodzi o autora fotki - to ja - przyznam że jestem z siebie dumna (zdjęcie jest w domku i Antoś siedzi na leżaczku) :laugh:
 
Ja dziś też poruszyłam temat wprowadzania pokarmów z pediatrą, no bo 26 lipca do pracy :( No i tak jak się spodziewałam kazała poczekać do skończenia 4 miesiąca z rozszerzaniem diety, a jeśli moich zapasów nie starczy do ukończenia przez Filipa 4 miesięcy poleciła albo NAN1 albo Enfamil (wlaśnie tak przy okazji, czy któraś coś słyszała o tym mleku?) - ale jakoś nie oczekiwałam innej opinii, w końcu teraz znowu moda na długie karmienie i myślę, że to racja, no bo natura chyba wie dobrze :) Ale myślę Karolkaz, że te dwa tygodnie w tą czy w tą nie zrobią różnicy :) Super fotka!
 
też jestem tego zdania co catherinka
nie ma co sie sztywno trzymać zaleceń . Ja podałam soczek który jest zalecany po 4 miesiącu a przecież Maksiu ma 3 i pół
wszystko też zależy od tego czy dziecko jest już gotowe na nowości
jak protestuje i nie chce np. jabłuszka czy soku to trzeba zaczekac pare dni i spróbować znowu
 
U nas pediatra powiedzial zeby nie podawac jeszcze stalych pokarmow. Moze po 5 miesiacu jesli maly zaczal by gorzej sypiac ale lepiej zaczekac do 6. Z soczkami ja bym sie wstrzymala, ostatnio duzo czytalam na ten temat. badania wykazuja ze dzieci pojone sokiem jablkowym czesto sa niedozywione. Soki oszukuja bowiem apetyt na mleko, dzieci pojone sokami sa bardziej podatne na biegunki, narazone na prochnice. Amerykanska Akademia Pediatri zaleca aby nie podawac wcacle sokow dzieciom przed 6 miesiacem zycia. Soki powinno sie podawac rozcienczone woda. Bardziej wskazany od soku z jablek jest sok z bialych winogron, bo zadziej powoduje bole brzuszka.

Catherinka ja karmie Patryka Enfamilem.
 
Ja zacznę wprowadzać nowości w przyszłym mieiącu a co do soczków to też nie zamierzam podawać ich dużo, raz na kilka dni , rozcieńczone wodą i bardziej po to żeby poznać nowy smak niż zaspokoić pragnienie
 
catherinka- spróbuję od 4 miesiąca podać np. soczek  :)cieszę się że fotka się podoba

Przyznam się że ja sama piję soki pół na pół z wodą niegazowaną i tak jest lepiej

Teraz lekarze mówią żeby uważać a my będąc dziećmi dostawałyśmy wszystko i nie było żadnych alergii.
 
reklama
katiNJ pisze:
(...)
Catherinka ja karmie Patryka Enfamilem.

A podajesz akurat to, bo pediatra tak polecił czy sama wybralaś? I co Ciebie/lekarza przekonało?

karolkaz pisze:
(...)
Teraz lekarze mówią żeby uważać a my będąc dziećmi dostawałyśmy wszystko i nie było żadnych alergii.

No właśnie ... tyle, że w sumie z każdym rokiem coraz bardziej "zabrudzony" ten nasz świat...
Hmmm... mam tylko nadzieję, że nasze dzieci chowane zgodnie z nowymi opiniami wyjdą na tym dobrze :)
 
Do góry