reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzanie nowych pokarmów

i uważam w sumie też że ni powinno się przyzwyczajać dziecka do miksów, do sterylnych porduktów...

potem bedze problem.

a to tak mi się nasunęło na marginesie :)
 
reklama
Tez sie zastanawiam nad ta sterylnoscia bo np. do robienia mieszanki uzywam zwyklej przegotowanej kranowki. Kiedy gotowalam wode mineralna maly mial straszne gazy. Kupilam tez specjalna wode przeznaczona do przygotowywania mieszanki ale znow byl problem z gazami. Co najdzieniejsze po gotowanej kranowie jest ok.

Sloiczki na szczescie w Stanach sa stosunkowo tanie (ok 50centow za jeden).Bedzie mi sie bardziej oplacalo niz gotowanie spcejalnie dla maluszka zwlaszcza ze tak jak pisala Pytia w sloiczek to czesto kombinacja kilku skladnikow.
 
a jeśli wybieracie słoiczki to jakie ]
takie firmowe gerbera czy bobovity ???
ja znalzłam jakieś nie znanje firmy prawie o 1zł tańse czy takiej firmy lepiej nie podawać???
 
gerber mi osobiście nie smakuje (warzywa) jezeli chodzi o owoce to wszystkie sa dobre - gerber i bobovita - są z tych tańszych.

ja jestem przyzwyczajona do bobovity
 
to są tańsze a sa jakieś drozsze ???
oj chyba musze dokładnie przestudiować pulki ze słoiczkami
dzis kupiłam zupke jarzynkową ale dam dopiero po skonczeniu 4 miesiaca juz niedlugo ;D
 
U nas dziś protest na to samo jabłko, które wczoraj zajadał ze smakiem ::) Upluł się cały i rozkrzyczał, ale nie zjadł :p Może przez ten upał.

Kasiula - może zacznij lepiej od jakiegoś słoiczka z jednym składnikiem (jabłko czy marchewka), bo w zupce to chyba jest więcej tego wszystkiego. Lekarka mówiła nam, żeby najpierw wprowadzić pojedyncze owoce czy warzywa, a dopiero potem słoiczki z wieloma składnikami.
 

Czy ktoras z mam moze podawala wapno na uczulenia swojemu maluchowi? bo mi jeden lekarz zalecil a drugi zabronil i teraz sama nie wiem? :-[

ja podawałam wapno takie w płynie , lekarz stwierdzil że niewielka ilośc można
dawałam łyżeczkę rano i wieczorem przez kilka dni
niewiele to jednak pomagalo bo jak się później okazało przyczyną wysypki było uczulenie na białko :(
 
PYTIA masz chyba racje powolutku po jednym składniku powinno być lepiej bo w razie jakis uczulen czy dolegliwosci nie bede wiedziala co zaszkodziło małej musze poszukac pojedynczo składnikowych ;)
 
Ja dzisiaj pierwszy raz podałam Jasiowi soczek marchewkowo-jabłkowy BoboVita. Wypił ze smakiem (rozcieńczyłam mu go z wodą). Ciekawa jestem reakcji, po przed położeniem spać trochę chyba pobolewał go brzuszek. ::) No ale niczego innego nie chciał pić (ani cyca, ani wody mineralnej), a upał był niemiłosierny.
 
reklama
Ja dawałam dziś Maksowi soczek jabłkowo- winogronowy, rozcieńczony wodą
troche wypil ale jakos specjalnie nie był zachwycony
chyba sam jablkowy bedzie lepszy :)
 
Do góry