reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrastające paznokcie u niemowlaka

szczesliwa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Grudzień 2008
Postów
10 340
czy ktos miał taki problem? co sie wtedy robi?

ja dzis zauwazyłam ...ech i sie martwie że ją to boli...i może skonczyc sie nacinaniem...
 
reklama
U nas był taki problem,ale mniejszy.Paznokcie wbijały się w boki paluszków powodując opuchniecia i pękanie skóry.
Tylko u nas pomogło obcinanie paznokci na prosto a nie na pół okrągło i smarowanie tłustym kremem.
Trzeba pamiętac,ze paznokcie u nóg obcina się na prosto a rąk na półokrągło :tak:
 
u mnie jest tak że jeszcze ani razu nie obcinałam paznokci ale sa już w skórze... nie ukrywam że jestem troche przerażona...
 
A czy ma jakieś opuchnięcia? My naprawdę nie byliśmy z tym u lekarza.Trwało to kilka miesięcy zanim zaczeły rosnąc prawidłowo,ale obyło się bez chirurga.Obetnij na prosto paznokcie,może będzie dobrze?Zapytaj się lekarza rodzinnego co robic :tak:
 
jutro z rana pójde do pediatry

nawet nie ma jak obciąc paznokieta bo jest w skórze
mam żal sama do siebie że tego szybciej nie zauwazyłam
nie ma czerwonego i nie jest spuchniete a to chyba dobrze...ech...
 
jutro z rana pójde do pediatry

nawet nie ma jak obciąc paznokieta bo jest w skórze
mam żal sama do siebie że tego szybciej nie zauwazyłam
nie ma czerwonego i nie jest spuchniete a to chyba dobrze...ech...
Nie miej żalu do siebie,bo skad mogłaś przewidziec,że tak się stanie?
Nam się udało bo choc młodemu wrastał się paznokiec to go nie bolało.Tylko czasem miał zaczerwienione a później opuchnięte.Ale jakoś nie dawał znac,że go coś boli.
Córcia marudzi bez powodu? Płacze przy dotyku?
 
jak dotykałam nóżki to płakała ale nie wiem czy bolało czy płacz był bo chciała cyca...ona malusia ech...jedyne co sie ciesze to że nie ma ani czerwonego ani ropy ale wyglada to niezbyt paznokiec otoczony skórą
teraz zasneła wiec nie marudzi...
dziekuje ci za odpowiedz uspokoiłas mnie, że Twojego synka nie bolało...i obyło sie bez nacinania...
 
reklama
ja na wrastające paznokcie polecam zwłaszcza dla dzieci zabieg metodą Arkady. zabieg jest bezbolesny, trwa niecałą godzinę i nie wymaga rehabilitacji. robią go w Libramaxie - Gabinet | LibraMax, skuteczne i trwałe leczenie wrastających paznokci! . polega na podważeniu przez chirurga łopatkami paznokcia wrośniętego i utrwaleniu jego pozycji akrylem - paznokieć nie ma szansy wrastać w złym kierunku :)
 
Do góry