reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowa Mama u lekarza:)

ewa_ll

Mama Julci i Oleńki-:)
Dołączył(a)
19 Lipiec 2006
Postów
5 623
Miasto
Warszawa
dziewczyny,

zakładam ten wątek, abyśmy mogły dzielić się między sobą wrażeniami z wizyt lekarskich, zalecanymi badaniami i wynikami, przepisanymi lekami, itp...

a więc po dzisiejszej wizycie dostałam skierowanie na:
- ogólny mocz
- ogólny krew
- toxoplazmozę IgG i IgM
- cukier
- WR
- i w kierunku tarczycy TSH

no trohę tego jest...

a co do "lekarst":
- standardowo folik x1 dziennie
- feminatal, też x1 dziennie

a 26 idę na usg:-):tak:
 
reklama
mi w wtrorek na wizycie poobrali krew na
progesteron
TSH
beta HCG
jutro mam dzwonic do lekarza jak dalej brac dupaston bo na razie mam dwa razy dziennie po jednej
no i 31 stycznia kolejna wizyta!!
 
Byłam wczoraj u lekarza. To dopiero 5 tydzień. Jak narazie dostałam skierowanie na ogólne badanie moczu i krwi, żadnych innych. Do lekarza idę za 2 tygodnie. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok.
:tak::tak::tak:
 
Ja byłam w poniedziałek, dostałam duphaston, mam go łyknąć i przyjść za 3 tygodnie. Widziałam malucha na usg i bijące serduszko (w 5 tygodniu). Ale lekarzowi nie podoba się wygląd pęcherzyka ciążowego. Pierwszy raz o czymś takim słyszę. Popatrzyłam na zdjęcia z usg moich dzieci i wszędzie jest nieregularny. A nikt nie zwracał na to uwagi. Nie wytrzymam 3 tyg. oczekiwania i idę do lekarza w następnym tygodniu- jak się skończy progesteron. Czy słyszałyście o jakiś kłopotach związanych z nieprawidłowym kształtem pęcherzyka?
 
izulka15 - ja Ci nie pomoge w tej kwestii bo nigdy nic takiego nie słyszałam a może wybierz się do innego lekarza tak dla sprawdzenia i zasięgnięcia innej opini

- ja w pierwszej ciązy poszłam raz do innego lekarza na usg tak żeby na 100% wiedzieć , że jest wszystko wporządku - jak dwóch lekarzy powiedziało, że Kubek zdrowy to byłam spokojniejsza
 
Ja na pierwszej wizycie dostałam skierowanie na:
- morfologię ogólną
- mocz
- poziom glukozy
- keratyninę
- WR
- HCG

A z witamin to mam brać Feminatal, i nie musze dodatkowo kwasu foliowego

No i druga wizyta w ostatnim tygodniu stycznia:-), wtedy mam nadzieję posłuchać serduszka :-):-)
 
:-)W itam,

ja własnie wczoraj dowiedziałam sie, że jestem w ciązy-oczekiwanej zresztą bardzo. 4 lata temu stwierdzono u mnie PCO i lekarz orzekł byc moze dzieci nigdy nie bedzie.... 1 eraz zaszłam w ciaze juz po poł roku.....ale poronilam w 6 tygodniu.. Bardzo cięzko to przżyłam, długo nie stralismy sie o dziecko.....choc wciaz brałam leki ect....zaprzestałam je brać ponad pół roku temu.... I w grudniu pomyślelismy o dzidzisiu- nie mogłam uwierzyć, że udało nam się za pierwszym razem!!!!!!!!!!!!!! to cud poprostu. :-)
icon10.gif
do lekarza lece juz w poniedziałek, bo to naprawde super specjalista i zobaczymy co dalej................. Pozdrawiam
 
Gratulacje!!! Myśl pozytywnie, a wszystko będzie ok. Ja poroniłam dwa razy, jednak nigdy nie traciłam nadziei i teraz noszę moja małą nadzieję w brzuszku :-)
 
:-)W itam,

ja własnie wczoraj dowiedziałam sie, że jestem w ciązy-oczekiwanej zresztą bardzo. 4 lata temu stwierdzono u mnie PCO i lekarz orzekł byc moze dzieci nigdy nie bedzie.... 1 eraz zaszłam w ciaze juz po poł roku.....ale poronilam w 6 tygodniu.. Bardzo cięzko to przżyłam, długo nie stralismy sie o dziecko.....choc wciaz brałam leki ect....zaprzestałam je brać ponad pół roku temu.... I w grudniu pomyślelismy o dzidzisiu- nie mogłam uwierzyć, że udało nam się za pierwszym razem!!!!!!!!!!!!!! to cud poprostu. :-)
icon10.gif
do lekarza lece juz w poniedziałek, bo to naprawde super specjalista i zobaczymy co dalej................. Pozdrawiam

aż mnie ciarki przeszły... ogromne gratulacje:tak::tak:
 
reklama
A ja leżę plackiem -jeszcze w domu- dostałam plamienie, zwiększono mi ilość progesteronu i.... czekam. Jak leżę, to jest lepiej. Jutro mam kolejna wizytę. Nie wiem czego się dowiem. Ale jestem dobrej myśli. Jak wpadnę w czarne myśli, to po mnie. Trzymajcie kciuki.
 
Do góry