reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowa Mama u lekarza:)

Nie tylko ty Fiolet, ja wciaz mysle co glupiego zrobilam od czasu kiedy moglam juz zajsc w ciaze i jakie to moze miec skutki. Ciekawe ze tydzien temu bylam u gina i nic mi nie powiedzial. ;-)
 
reklama
fiolet- wierz mi, lepiej nie miec mdłości:no: ja mam i czuje się fatalnie:-( jeśli czujesz potrzebę, potwierdzenia ciązy, zróba sobie betkę- tak jak radzi madzia!!! ale kochana- jeśli wyszły ci pozytywnie dwa testy- napewno w ciąży jesteś:tak::tak:
 
Ja mam wizyte dopiero 24 stycznia - nie moge sie doczekac i mam ciagle takie czarne mysli, ze sie okaze ta ciaza tylko moim wymyslem :-( Maz mnie pociesza i mowi, ze nie powinnam tym sie stresowac, ale ja juz bym nawet chciala miec poranne mdlosci :baffled: Bo jak na razie to tylko taka zmeczona jestem... Czy to ma sens? Tlumacze sobie, ze nie mam @, dwa testy wyszly pozytywne, a ja nadal niedowierzam... Pocieszcie mnie troszke :zawstydzona/y:

fiolet- wierz mi, lepiej nie miec mdłości:no: ja mam i czuje się fatalnie:-( jeśli czujesz potrzebę, potwierdzenia ciązy, zróba sobie betkę- tak jak radzi madzia!!! ale kochana- jeśli wyszły ci pozytywnie dwa testy- napewno w ciąży jesteś:tak::tak:
to samo mialam poradzić, ale.... Ja zrobiłam test, później betę, ale to było juz dawno a wizyta u lekarza ciągle nie tak blisko... Więc rozumiem Cię fiolet doskonale, bo ja co jakiś czas mówię małżonowi, że może już nie ma ciąży? Zrobiłam kilka dni temu znów test, ale jakoś to mnie nie uspokaja ;) Dziś powiedziałam mamie, że "prawdopodobnie" jestem w ciąży i że nie mam jeszcze pewności, dopiero pójde do lekarza - wyobrażacie sobie? Ciągle żyję z tą obawą i nie potrafię się jej pozbyć.
a co do lekarza - asystentka która mnie zapisywała na tego 5 lutego kazała mi zrobić sobie nastepujące badania:
- na czczo morfologię, cukier, TSH
- mocz ogólny
-grupę krwi jeśli nie mam
niedawno całkiem robiłam te badania (we wrzesniu, jak zapowiadałam,że chce się postarać o dzidziusia. Wtedy było wszystko dobrze.Ale martwię się bo wyszłymi na USG mięśniaki, lekarka mówila że nic z tym nie będziemy robić i nie powinny przeszkadzać w ciązy. Ale może dlatego się martwię bo jednak nie powinny to nie znaczy że nie bedą.
Jutro zapisze się do innego lekarza, mam nadzieję, że na środę. nie wiem czy u niego zakładac karte ciązy, bo mam jednak zamiar chodzić do tamtej lekarki - obaj sa prywatni niestety, więc wszystkie badania mam tez płatne. Czy moze prywatny lekarz ma prawo wypisac skierowanie?nie wiecie jak to jest?
 
Filet, dlaczego nie zrobisz bety, będziesz wiedziała na 100 %

Nie chce wyjsc na nieuswiadomiona, ale co to jest beta?
Nie jestem pewna, ale u mnie badania chyba beda inaczej wygladaly bo jestem w Anglii - ciaze prowadzi polozna i to ona zrobi wszystkie badania. U lekarza juz bylam - zmierzyl mi cisnienie i zapytal czy zrobilam test, pogratulowal i powiedzial na co uwazac. :-(
 
Cześć Mamusie!
Z tymi nastrojami to bywa różnie, przeważnie dopada nas depresja, często spowodowana obawą czy wszystko jest w porządku z naszymi dzidziami. Trzeba jednak wierzyć że wszystko jest ok. W tym tygodniu robie podstawowe badania, a 23 mam wizytę u lekarza. Chciałabym by te dni mineły jak najszybciej.
Miłego dnia!!!:-)
 
Ewentualnie można iść do lekarza rodzinnego i moze on jak będzie chciał, to przepisze skierowanie. Spróbować zawsze warto.
 
Czy moze prywatny lekarz ma prawo wypisac skierowanie?nie wiecie jak to jest?

niestety, za wszytski badania trzeba płacić...
ja teraz jednorazowo za wszyskie badania, na jakie skierowała mnie moja ginka zapłacę 170 zł:baffled:

Ewentualnie można iść do lekarza rodzinnego i moze on jak będzie chciał, to przepisze skierowanie. Spróbować zawsze warto.

ja w pierwszej ciązy próbowałam- na krew i mocz owczem może wypisać skierowanie, ale np na toxoplazmozę już nie- bo nie ma do tego podstawy.
zawsze można jednak spróbować iść państwowo do gina po skierowania....
 
reklama
u mnie na razie oki:)
w czwartek byłam u lekarza bo dostałam okropnej wysypki i myslałam nawet że moze to rózyczka, lekarz co prawda skierował mnie na badania w tym kierunku ale już nastepnego dnia okazało się że to uczulenie na migdały ufff... odsapnęłam z ulga a przy okazji mogłam pierwszy raz zobaczyc moje kochane maleństwo:) Ma narazie 8 mm.
Łykam folik i feminatal i na kolejne usg ide 1 lutego pewnie usłyszę małe serduszko, no a już 4 lutego do lekarza na wizytę i zacznie się bieganie na badania ogolne:( Czego sie nie robi dla małej kochanej istotki[
 
Do góry