reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Dziewczyny ja też alergiczka i astmatyczka jednocześnie ale cale szczęście w ostatnich latach z duszności i kataru weszło mi w swędzące oczy i pokrzywkę. Na oczy łatwa rada - krople do oczu, ale na pokrzywkę póki co to tylko tabletki mi pomagały, zdarzało się że we śnie potrafiłam się rozdrapać do krwi.. tego się boje :( powiem ginowi w pt, że alergikiem jestem i co w razie czego mogę brać, wiem że są jakieś leki, które mozna brać w ciązy.

Witam, mnie alergolog przepisał Claritine w poprzedniej ciąży. W tej na szczęście jeszcze nie muszę brać. Pozdrawiam:)
 
reklama
Wy tu o bezsennosciach... a ja wczoraj pod koniec pracy taka zmeczona bylam... wrocilam o 17 do domu, posiedzialam chyba z poltorej godziny o sie polozylam polezec... to sie obudzilam o 22 jak maz przyszedl do pokoju, wykapalam sie i dalej do lozka i tak spalam do rana 🙈
 
Wy tu o bezsennosciach... a ja wczoraj pod koniec pracy taka zmeczona bylam... wrocilam o 17 do domu, posiedzialam chyba z poltorej godziny o sie polozylam polezec... to sie obudzilam o 22 jak maz przyszedl do pokoju, wykapalam sie i dalej do lozka i tak spalam do rana 🙈
Witam w klubie, ja mam to samo 😂 jaak się po podaniu nie prześpię to wtedy 20 i padam, potem 22wstaje coś zjem i dalej spać 🙈🙈
 
Hej hej! Ja wczoraj byłam na wizycie i serduszko bije jak szalone❤️ Jest tylko jeden dzień różnicy miedzy OM a datą porodu. Termin na 3 pazdziernika choć lekarka mówi że średnia wynosi 37-38 tygodni i żeby od połowy września być zwartym i gotowym☺️
Jak się czujecie?
Ja leże ... czwarty dzień gorączkuje i trochę się obawiam że to wpływa na moją jagódkę...
 
Dziewczyny ja też alergiczka i astmatyczka jednocześnie ale cale szczęście w ostatnich latach z duszności i kataru weszło mi w swędzące oczy i pokrzywkę. Na oczy łatwa rada - krople do oczu, ale na pokrzywkę póki co to tylko tabletki mi pomagały, zdarzało się że we śnie potrafiłam się rozdrapać do krwi.. tego się boje :( powiem ginowi w pt, że alergikiem jestem i co w razie czego mogę brać, wiem że są jakieś leki, które mozna brać w ciązy.
Z tego co kojarzę, z kategorii B są chyba loratadyna i cetyryzyna - czyli np. claritine i zyrtec. Mój mi już dawno powiedział że on pacjentkom w ciąży nie przepisuje tabletek, chyba że już naprawdę alergia zagrażająca życiu, ale na pewno co lekarz to opinia
 
Pożyjemy, zobaczymy.


Dziś idąc do pracy myslalam że zwrócę... Zacisnęłam się zapachem przechodząc obok przepompowni ścieków... Laski, 10 minut mi się cofało, aż się popłakałam...
Współczuję....i rozumiem. Ja wczoraj wysiadłam z autobusu i...szłam i wymiotowałam 🤦 Przy drodze na trawie, bo nie miałam gdzie się schować. A samochodów jak na złość pełno. No cóż....pewnie pomyśleli, że z jakiejś imprezy wracam 🤭😁
 
reklama
Dziewczyny pracujące do kiedy chcecie pracować?
Nie wiem co robić ze sobą bo w miarę dobrze się czuje i lubię swoją pracę, ale są też ALE. Mam super szefową która jednak nie ma dobrego kontaktu z naszym menago. On ją ciśnie o nadgodziny pracowników... tym sposobem nie chcąc mówić że jestem w ciąży zgodziłam się na pracę w niedziele (pytała mnie konsekwentnie przez trzy tygodnie o to). Nie stresuje się bardzo... ale złoszczę sporo... hormony dają we znaki a ludzie potrafią pocisnąć jak to w korpo. Dodatkowo pojawiły się mdłości ale bez wymiotów; męczą mnie zapachy a pracuje na openspace gdzie jest z 200osób😕
I ostatecznie 8-9h to dla mnie za dużo po 15stej nie wiem kim jestem. I do 17stej już dociągam byle by...
Co robić?😔 jutro zaczynam 7tydzień dopiero
To jest świetne pytanie i nie ma chyba jednej odpowiedzi dobrej dla każdej z nas. Myśle, ze warto wziąć pod uwagę kilka aspektów, bo jak wiadomo „strzeżonego pan bóg strzeże” ;). Poniższe tematy odnoszą się głównie do sytuacji na umowie o pracę i jest to zdecydowanie cos co ja biorę pod uwagę pracując w biurze bez zagrożenia dla zdrowia i ciąży.
1) kiedy rozdają podwyżki/awanse? Info o ciąży może negatywnie wpłynąć na wysokość podwyżki, nawet jeśli już wiesz, ze ją dostaniesz. Wtedy może warto poczekać aż podadzą ci jej wartość na papierze?
2) po odejściu na zwolnienie w czasie ciąży twoja pensja to 100% podstawy liczonej jako średnia z 12 ostatnich miesięcy (wyjątkiem jest sytuacja gdzie od ostatniego zwolnienia nie minęły jeszcze pełne 3 miesiące, jeśli nie minęły to podstawą jest średnia z 12 miesięcy, ale liczonych przed poprzednim zwolnieniem) Jeśli właśnie dostałaś podwyżkę może warto popracować te kilka miesięcy aby podnieść podstawę? :)
3) niestety pierwszy trymestr jest dość niepewny. Wiele może się wydarzyć. Co zrobi pracodawca jeśli stracisz ciąże? Nie musi tak być ale być może wpłynie to negatywnie na decyzje szefa o Twojej niedalekiej przyszłości. np. Nie będzie cię awansować w obawie o powtórkę akcji. Taka info może być Niestety negatywnie traktowana.
To jest oczywiście czarny scenariusz którego nikomu nie życzę, ale warto chuchać na zimne jeśli można :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry