reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

I jak poszło? Od czego zaczęliście?

Ja również uważam, że mój synek jest za mały jeszcze. Ale jak pisałam w innym temacie, mieszkamy z dziadkami, którzy nie rozumieją, że jest za mały i uważają, że skoro buzię otwiera i marudzi przy stole to chce jeść. Przez to ciagle słyszę, że "ja bym coś zjadł, a mama nie da" "on buzię otwiera jak mu kubek przystawię, herbatki by się napił". jak mu podsunę żelazko to też chwyci rączkami, a to nie znaczy, że chce poprasować 😡 ale nie przegadasz, najlepiej już rosół dawać albo kotleta 🤦‍♀️ Strasznie mnie to wkurza 😡
Póki co spróbowałam tylko z jabłkiem. Ssać całe ssał, smakowało mu, ale jak utarłam ciutke łyżeczką to nie wiedział co z tym w buzi zrobić i tak się wzdrygał, że myślałam, że zwymiotuje. Czekam do 6 miesiąca. Jeszcze zdążę zatęsknić za wygodą karmienia piersią 😉
Zaczęliśmy od marchewki, ale najbardziej mu smakuje dynia i zupka jarzynowa
Nawet ładnie je z łyżeczką
 
reklama
Ja też czułam jakieś ciągnięcia, kłucia... ale u mnie to mogło być jeszcze po punkcji więc nie do końca wierzyłam w te "objawy". A jednak to było "to"😁
Musi się udać - Tobie po stracie A mi po tylu latach😊 Trzymam kciuki za wszystkie Dziewczyny na forum✊
Witam a gdzie robiłaś invitro?
 
A u nas bardzo dobrze
Synuś odpukać bardzo grzeczny, przesypia noc
Jest karmiony mm i ma rozszerzona dietę
Dwa zabki już się przebijają
 
Za 1,5 tygodnia będzie 6 miesięcy i wtedy chcemy rozszerzać dietę. Córeczka nie siedzi, więc znów będzie problem na początku. 2 dolne ząbki ma już od miesiąca. Turla się po całym łóżku i podłodze 😅 tylko wstaje o 5 i wtedy głośno woła "tatatatatata". Moja kochana, już wie, kto ma wstawać 😁
 
U nas brak zębów doskwiera a cała rodzina wróżyła ich przebicie się już od grudnia 🤣
Mały powtarza mama baba i lala i postawił pierwsze czworacze kroczki 🥰
Chętnie spotkałbym się na jakiś spacer z innymi mamami polroczniakow 😁
 
Mały powtarza mama baba i lala i postawił pierwsze czworacze kroczki 🥰
Naprawdę? 😯 Ja mojego cały czas uczę mama, słucha i jakby chciał powtórzyć, ale nic nie wychodzi 😅 on właściwie nadal głuży, do gaworzenia jeszcze chyba nie przeszedł 🤔
a do raczkowania to jeszcze jeszcze, pewnie prędzej te ząbki wyjdą, których nie ma, a które rodzina też nam wróżyła od 2 msca życia, jak tylko zaczął się ślinić 😁
A miałyście problemy z kupką na początku rozszerzania diety? U nas na samej piersi kupka była co 7-8 dni, teraz po rd jeszcze się nie uregulowało, ale dziś była na 6 dzień i płacz i wysiłek duży. Nie wiem jak mu pomóc. Daje świeże jabłko, jadł śliwkę z tubki, co jeszcze można zrobić, żeby mu uregulować? Czekać aż samo? Ile to trwa?
 
reklama
Naprawdę? 😯 Ja mojego cały czas uczę mama, słucha i jakby chciał powtórzyć, ale nic nie wychodzi 😅 on właściwie nadal głuży, do gaworzenia jeszcze chyba nie przeszedł 🤔
a do raczkowania to jeszcze jeszcze, pewnie prędzej te ząbki wyjdą, których nie ma, a które rodzina też nam wróżyła od 2 msca życia, jak tylko zaczął się ślinić 😁
A miałyście problemy z kupką na początku rozszerzania diety? U nas na samej piersi kupka była co 7-8 dni, teraz po rd jeszcze się nie uregulowało, ale dziś była na 6 dzień i płacz i wysiłek duży. Nie wiem jak mu pomóc. Daje świeże jabłko, jadł śliwkę z tubki, co jeszcze można zrobić, żeby mu uregulować? Czekać aż samo? Ile to trwa?

Może więcej wody do posiłków, wtedy będzie łatwiej z kupą ? Tylko jak zachęcić do picia 🤔
 
Do góry