reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Dziewczyny, wczoraj był dokładnie 20 tc + 0. Do tej pory nie czułam ruchów dziecka (bynajmniej tak mi się wydaje). Około godziny 17 zjadłam cukierka, a przed 18 zaczęły się dziać dziwne rzeczy, po położeniu ręki pod pępkiem zaczęłam czuć tak jakby ruchy - takie dziwne jakby szybko pękający balonik/ pykanie..nie wiem jak to nazwać, było dość intensywne potrwało to około 10 minut i cisza.. Czy to możliwe, że to ruchu? Z początku myślałam ze to wzdęcia, ale według mnie to nie było to. później około 20:30 zjadłam jednego naleśnika z dżemem i położyłam się na plecach, około 21:00 znów się zaczęło, tyle ze było widoczne gołym okiem na brzuchu nawet bez przykładania ręki. To ruchy dziecka są tak intensywne żeby było widać na brzuchu czy to jednak wzdęcia/ gazy?
 
reklama
Dziewczyny, wczoraj był dokładnie 20 tc + 0. Do tej pory nie czułam ruchów dziecka (bynajmniej tak mi się wydaje). Około godziny 17 zjadłam cukierka, a przed 18 zaczęły się dziać dziwne rzeczy, po położeniu ręki pod pępkiem zaczęłam czuć tak jakby ruchy - takie dziwne jakby szybko pękający balonik/ pykanie..nie wiem jak to nazwać, było dość intensywne potrwało to około 10 minut i cisza.. Czy to możliwe, że to ruchu? Z początku myślałam ze to wzdęcia, ale według mnie to nie było to. później około 20:30 zjadłam jednego naleśnika z dżemem i położyłam się na plecach, około 21:00 znów się zaczęło, tyle ze było widoczne gołym okiem na brzuchu nawet bez przykładania ręki. To ruchy dziecka są tak intensywne żeby było widać na brzuchu czy to jednak wzdęcia/ gazy?
Hej mi się wydaje że to ruchy ja jestem w 19 tygodniu i mam podobnie jak ty tyle że u mnie jest tak głośne bulgotanie też myślałam że to jelita, ale moja kolezanka mama 3 bobasków sprowadziła mnie na ziemię ze często tak właśnie zaczynają się ruchy, właśnie tak dziwnie bo ja czekałam na te motylki co o nich dziewczyny piszą na rybkę pływająca też czekałam... Musimy być cierpliwe pewnie i my to poczujemy niedługo
 
Oo to szybko sie dowiedzialas mały ładnie sie ustawić musial 😊 u meza w rodzinie nie ma dziewczynek takze raczej chłopiec mi to obojetnie mam synka 6 lat jest cudowny 😊 a co do imienia podobają sie kilka mi inne mężowi inne takie proste imiona np. Grześ , Szymon narazie mówimy do niego Tadziu gdzies we filmie bylo ale tak raczej nie nazwiemy 😛 A ty o jakich imionach myślisz ?
Ja się właśnie nastawiałam, że będzie dziewczynka bo u mnie w rodzinie same baby 😋 A tu w końcu chłopczyk, na razie tak wstępnie się zastanawiamy. Mi się podobają imiona z jedną forma np Daniel, mąż zaś się śmieje i mówi, że będzie Stasiu ale też raczej tak nie damy hehe
Ja jestem w pierwszej ciąży, wcześniej brak poronieni czuje ruchy od ok 15 tygodnia
To super, że tak szybko ❤
 
Kochane Kobietki a powiedzcie mi proszę jak u was np z wysiłkiem, tzn wchodznie po schodach, obowiązki w domku typu gotowanie sprzątanie, ja obecnie zaczęłam 19 TC i powiem tak czuje się po tych zadaniach jakbym weszła na Mont everst naprawdę nie wiem czy to normalne bo to moja pierwsza Ciąża. Może któraś coś w tym temacie powiedzieć
Też tak mam.. Ogólnie jakoś w tej ciąży strasznie się męczę, do tego jakbym astmę miała i ciężko mi się oddycha 🤔 pamiętam że miałam tak z ostatnią córą ale w trzecim trymestrze, teraz mam problem iść na dłuższy spacer 🙄
 
Też tak mam.. Ogólnie jakoś w tej ciąży strasznie się męczę, do tego jakbym astmę miała i ciężko mi się oddycha 🤔 pamiętam że miałam tak z ostatnią córą ale w trzecim trymestrze, teraz mam problem iść na dłuższy spacer 🙄
No to troszkę mi lżej bo ja mam zadyszki prz
Też tak mam.. Ogólnie jakoś w tej ciąży strasznie się męczę, do tego jakbym astmę miała i ciężko mi się oddycha 🤔 pamiętam że miałam tak z ostatnią córą ale w trzecim trymestrze, teraz mam problem iść na dłuższy spacer 🙄
No ja mam okropne zadyszki nie miałam tak wcześniej najdziwniejsze jest takie jakby przeskakiwanie na środku klatki piersiowej od kilku dni tak mam trochę mnie to martwi trzeba będzie się poradzić lekarza.
 
Hej mi się wydaje że to ruchy ja jestem w 19 tygodniu i mam podobnie jak ty tyle że u mnie jest tak głośne bulgotanie też myślałam że to jelita, ale moja kolezanka mama 3 bobasków sprowadziła mnie na ziemię ze często tak właśnie zaczynają się ruchy, właśnie tak dziwnie bo ja czekałam na te motylki co o nich dziewczyny piszą na rybkę pływająca też czekałam... Musimy być cierpliwe pewnie i my to poczujemy niedługo
Dziś o 18 znów to samo, jakieś 5/6 incydentów, to chyba jednak to.. 🥰
 
Też tak mam.. Ogólnie jakoś w tej ciąży strasznie się męczę, do tego jakbym astmę miała i ciężko mi się oddycha 🤔 pamiętam że miałam tak z ostatnią córą ale w trzecim trymestrze, teraz mam problem iść na dłuższy spacer 🙄
No to troszkę mi lżej bo ja mam zadyszki prz
Też tak mam.. Ogólnie jakoś w tej ciąży strasznie się męczę, do tego jakbym astmę miała i ciężko mi się oddycha 🤔 pamiętam że miałam tak z ostatnią córą ale w trzecim trymestrze, teraz mam problem iść na dłuższy spacer 🙄
No ja mam okropne zadyszki nie miałam tak wcześniej najdziwniejsze jest takie jakby przeskakiwanie na środku klatki piersiowej od kilku dni tak mam trochę mnie to martwi trzeba będzie się poradzić lekarza. A póki co
Dziś o 18 znów to samo, jakieś 5/6 incydentów, to chyba jednak to.. 🥰
To super ja nadal czekam, leżę i czuwam hihi 😘 ah te nasze maleństwa
 
Heej ja również się witam, my mamy termin na 23 września 😁
To moja pierwsza ciąża i się zastanawiam kiedy poczuje jakieś ruchy dziecka ❤️
A mam pytanie do Was od razu bo od dwóch dni pojawiła mi się lekko żółta wydzielina z pochwy, wodnista i bezwonna i nie wiem czy to coś niepokojącego, miałyście tak?
Cześć ja tez mam termin na 23.09 niestety ruchów tez nie czuję.
 
Dziewczyny a w jakiej pozycji śpicie? Ja wyczytałam, ze najlepiej na lewym boku ale wiadomo jak to w nocy człowiek nieświadomie się przekręca i często w nocy potrafię przebudzić się spiąć faktycznie na lewym boku ale trochę na brzuchu i obawiam się, ze dziecku coś się stanie 😔
 
reklama
Dziewczyny a w jakiej pozycji śpicie? Ja wyczytałam, ze najlepiej na lewym boku ale wiadomo jak to w nocy człowiek nieświadomie się przekręca i często w nocy potrafię przebudzić się spiąć faktycznie na lewym boku ale trochę na brzuchu i obawiam się, ze dziecku coś się stanie 😔
Ja staram się na lewym boku zasypiać ale ginekolog mi powiedział że ciało samo się dostosowuje , tzn pozycja spania jak się boisz na plecach spać to polecam poduchę do spania kupić ja póki co nie kupuje bo uważam że jest zbędna. Nie martw się zawsze możesz na wizycie zapytać aby być pewna
 
Do góry