reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Współżycie po cc.

reklama
No tak ale przy jakimś większym ruchu czy szybszym czy mocniejszym to pewnie może się rozerwać czy coś.
Przecież jakby nie patrzeć to jest rozcinane 7 warstw i szyte.
Ale brzucha, a nie pochwy :D to już bardziej po szyciu krocza coś może ciągnąć i boleć, na pewno nie po cesarce.
 
Ale brzucha, a nie pochwy :D to już bardziej po szyciu krocza coś może ciągnąć i boleć, na pewno nie po cesarce.
Przepraszam
Napewno mój obawy wydają się śmieszne ale nie mam z kim o tym pogadać. A tutaj są kobiety też po cesarce i może chociaż co niektóra tak się bała i zastanawiała nad tym.
 
Przepraszam
Napewno mój obawy wydają się śmieszne ale nie mam z kim o tym pogadać. A tutaj są kobiety też po cesarce i może chociaż co niektóra tak się bała i zastanawiała nad tym.
Rozumiem, ale stres może sprawić że faktycznie seks będzie sprawiał ból i dyskomfort. Także poczekaj do wizyty u gina i dobierz jakąś antykoncepcje, bo po cesarce lepiej szybko w ciążę nie zachodzić :/
 
Warto udać się do lekarza, który oceni czy współżycie jest możliwe. Niestety sprawa zagojenia się rany jest bardzo indywidualna i o ile u mnie nie ma żadnego problemu z podjęciem próby współżycia, to może się okazać, że u kogoś innego warto byłoby zaczekać.
 
My wrocilismy do wspołzycia 3 miesiace po cc bo dopiero wtedy sie poczulam w miare dobrze ze swoim cialem. Pierwszy seks bolal troche jak przy pierwszym razie ale wedlug mnie był to bardziej ból na podłozu psychologicznym. Kupilam żel feminum i przy kolejnym razie było juz lepiej a przy 3 razie już jak przed ciążą. Nie wiem skąd obawy że cos się moze rozerwać, kobiety po jednym cc bez problemu zachodzą w kolejną ciążę. Nie dostajesz dożywotniego bana na seks.
 
Dziękuję za pomoc i wysłuchanie.
Zrobiło mi się lżej na duszy. 😀 jesteście cudowne🥰
A z drugiej strony czym smarowałyście bliznę po cc?
 
Też miałam cc i tak samo jak po sn współżycie podjęłam po okresie połogu i kontroli u ginekologa. Napewno było łatwiej niż po sn (byłam nacięta). Pewien dyskomfort początkowo był, coś nie raz pociągnęła rana. Wystarczyło wybrać dogodniejsza pozycje i bez problemu udawało się 😉
Podczas współżycia nie ma szans by coś Ci peknel. To nie wyprawa w Himalaje 😁 czy wspinaczka gdzie naciągasz mięśnie brzucha i nie raz wykonujesz gwałtowne ruchy. 6 mies po cc bez problemu wspinałam się na skałki, żyje mam się dobrze, więc stosunek nie grozi ci pęknięciem macicy.
Poczekaj na koniec połogu, sprawdź u ginekologa czy wszystko ok i będzie dobrze
 
reklama
Blizny niczym nie smarowałam a jedynie mobilizowalam ją masując. Dziś jest gładka, niemal niewidoczna a ja nie odczuwam żadnych dolegliwości. W sumie po piojizacji starałem się też już jak najwięcej się ruszać, bo tak czułam się Lepeij niż leżąc w łóżku.
 
Do góry