reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zabezpieczenie po porodzie

Dołączył(a)
13 Kwiecień 2022
Postów
9
Czesc mamuski:) Juz kiedys tu pisalam pytalam o ciazy, zwiazku,:) I mam znow do was pytanie :) Hmm.. Jaka metoda antykoncepcji dlia dojrzałej kobiety sprawdza się najlepiej? Czym kobieta po 40 + powinna się kierować przy wyborze metody antykoncepcji? Dodam ze jestem 11 dni po porodzie, pytam na przyszlosc :) Mam minutke czasu:) .. Mam zdrowego pieknego synka:) to moja druga ciaza, mam juz 14letniego syna:) I jeszcze takie pytanie czy częstotliwośc stosunkow ma jakies znaczenie przy wyborze antykoncepji? Dodam ze to nie jest mój mąż, i w ogóle widzimy sie rzadko, nie mamy na razie takiej mozliwosci:( co do stosunkow to mielismy to 2-3 razy w miesiacu, mielismy stosunki przerywane i..... wpadlam nie wiedzialam o tym, dotychczas.. jak rozumiem to przez ten płyn, o tym nawet nie wiedziałam i mój partner chyba tez o tym nie wiedzial
 
reklama
Jak sie czuje dziecko i jak upieczony tata na to wszystko ? Czytałam twoje wątki. Srednio to optymistycznie wyglądało.
Polecam implant antykoncepcyjny, ale dziewczyny używają też i spirale i tabletki, zależy jak cenowo cie to interesuje i na ile możesz sobie pozwolić. Uważam, że w tej kwestii nie ma co oszczędzać a grunt by być bezpiecznym.
 
Ja biorę Limetic. To jednoskładnikowe tabletka. Karmię piersią. Też mam 40 lat i 5,5 miesięczna córkę. Gin powiedział że za rok spirala a na razie tabletki.
 
Cerrazete mam (zamiennik Limeticu). Ale fatalnie się na nich czuję. Waga oczywiście zawrotnie w górę pędzi. Przymierzam się do spirali, chciałam Mirene, ale jak mam się dalej tak beznadziejnie czuć to wolę zwykłą miedzianą. Moja ginka kazała dać sobie z miesiąc po zakończeniu połogu i można zakładać.
 
reklama
U mnie jak narazie od 8 lat jest prezerwatywa. Tym się zabezpieczamy. Myślałam kiedyś o tabletkach, ale to raczej w kontekście bolesnych miesiączek.
 
Do góry