reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszelka chemia w ciąży

reklama
Witam ponownie!
Chciałabym dodać, że balsamy firmy Dove również są godne polecenia, mają (dla mnie) super zapach i konsystencję...Nie chwaliłam się, że właśnie teraz zdecydowałam się na ściąganie koloru- z czarnego (malowanego już 2-3 lata) do naturalnego blondu (włosy mam do łopatek). Pierwszy etap udany :-) Co prawda włosy są rudo kasztanowe ( dzięki Bogu nie zielone!!!) w poniedziałek etap nr2- będzie blond.
Musiałam z tą koloryzacją trochę czekać, moja fryzjerka powiedziała,że nie podejmie się jakiegokolwiek malowania do 3-4 miesiąca ciąży.
 
1. o cialo dba sie caly czas
2. jak ktoras ma skolonnosci do rozstepow to nawet cuda nie pomoga
3. szybki wzrost wagi sprzyja powstawaniu rozstepow
4. polecam balsam Dove i oliwke dla dzieci Penaten :)
 
Dziewczyny ja przytylam tylko 13kg, smarowalam sie kremami na rozstepy i bylam pelna podziwu ze żadnego nie mam. I lipa, ok miesiaca moze 2 przed rozwiazaniem sie zaczelo. Najpierw 1 na brzuchu, pozniej 2 i sie posypaly ;-( Jesli macie skłonnosci do rozstepow to nic nie poradzicie.
 
Dziewczyny ja przytylam tylko 13kg, smarowalam sie kremami na rozstepy i bylam pelna podziwu ze żadnego nie mam. I lipa, ok miesiaca moze 2 przed rozwiazaniem sie zaczelo. Najpierw 1 na brzuchu, pozniej 2 i sie posypaly ;-( Jesli macie skłonnosci do rozstepow to nic nie poradzicie.

Ja przytylam 26kg i rozstepy mam tylko na tylku.Na szczecie tego nie widac. Sa takie malenkie ze nawet maz ich nie widzi :D
 
coś na pocieszenie w sprawie rozstępów: w ciąży nie miałam wcale, bez jakichś specjalnych zabiegów, od czasu do czasu smarowałam brzuch normalnym balsamem do ciała.
Za to jak zaczęłam karmić, to mi się straszne rozstępy na piersiach pojawiły. Byłam załamana, wyglądało to ohydnie. Lekarz mnie załamał, stwierdził, że piersi i tak przecież wszystkim nie pokazuję, i że mam nie kupować żadnych super kremów, bo i tak nic nie dadzą, a tylko kasę wydam.
No ale po 2 miesiącach rozstępy zupełnie zniknęły! Dodam, że karmiłam nadal, i karmię, a mały ma już prawie półtora roku!
Może to genetyczne, może ze względu na mój w miarę młody wiek, ale myślę, że nie ma co wariować.
 
1. o cialo dba sie caly czas
2. jak ktoras ma skolonnosci do rozstepow to nawet cuda nie pomoga
3. szybki wzrost wagi sprzyja powstawaniu rozstepow
4. polecam balsam Dove i oliwke dla dzieci Penaten :)


Właśnie...Ja mam bardzo suchą skórę, poza tym moja mama miała rozstępy, a w ciąży na brzuchu się pojawiły w 3 trymestrze. Mimo, iż smarowałam się różnymi preparatami. Brzuch, piersi, boczki, uda są obsypane dużymi fioletowo-brązowymi rozstępami. Może teraz mi się uda z nimi wygrać.
 
Wiadomo, że o ciało trzeba dbać cały czas, ale wiadomo, ze w czasie ciąży nasza skóra jest bardziej narażona, tak samo wiadomo, że czasami genów nie przeskoczymy, ale lepiej jest chyba coś stosować niż całkowicie zdać się na naturę :) ja kupilam tą różową oliwkę z Rossmana, w sklepie ze zdrową żywnością olej migdałowy i słonecznikowy i będę się smarować. Włosy będę henną farbować, któraś z was stosowała naturalne farby w czasie ciąży??
 
ja jeszcze nie mam rozstępów i narazie mnie to cieszy :)
jak dbam o ciało? co tydzień robie peeling całego ciała (na brzuszku delikatnie) i smaruje sie balsamami ujędrniająco-nawilżającymi-grunt to nawilżać skóre dlatego też pije dużo wody mineralnej nie gazowanej-nawilżanie od środka :)
 
reklama
Czy któraś z was stosowała Ziajka - Mamma mia - krem przeciw rozstępom ? Dotychczas stosowałam tą różową z Rossmanna, ale mam aptekę pod domem, w której Ziajka jest w cenie tej Rossmannowej, więc zamierzam się skusić ;-)
 
Do góry