reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszelka chemia w ciąży

witam,
ja już dwa razy bylam w ciąży, teraz jestem trzeci:)
przy pierwszej stosowałam od 5 miesiąca krem RILASTIL, polecam serdecznie, tylko cholerstwo drogie. Kiedyś kupowałam ten krem w Super Pharmie, od czasu do czasu były promocje, wtedy krem kosztował ok. 80pln za 200ml, normalnie trochę ponad 100pln. Musze jednak przyznać że był bardzo wydajny. Ale jak już byłam w ciąży z drugą dzidzią całą markę wycofali ze sprzedaży z superpharmy, chociaż marka istnieje. To włoskie kremy, robione specjalnie dla kobiet w ciąży, mają wszelkie badania i certyfikaty, sprawdzona rzecz i polecam tym paniom, które faktycznie mogą mieć problem z rozstępami, bo krem działa zapobiegawczo jak i na redukcje już istniejących rozstępów.
Przy drugiej dzidzi jak nie było Rilastilu, kupiłam w ofercie dwa opakowania kremu na rozstępy Vichy i też byłam zadowolona, ale generalnie nie przybierałam sporo w ciążach, w pierwszej 9 kg (chociaż młody urodził się 3800g), w drugiej 8kg... a teraz zobaczymy...
Myślę, że warto jest nawilżać ciało, tak jak pisałyście, kremy, balsamy, oliwki (tylko wybierajcie takie dla niemowląt, bo wszystkie kosmetyki jakich używacie przechodzą przez waszą skórę do dzidziusia i coś niewłaściwego mogłoby uczulić dzidziusia jeszcze w stanie prenatalnym). Najważniejsze aby cialo pozostawało jędrne i przez to podatne na zmiany jakie zachodzą, więc glównie chodzi o nawilżanie i trzeba do tego bardzo drogich kosmetyków, ale jeśli zaczynają się rozstępy to radzę sięgnąć po specjalne kremy, które mogą zatrzymać proces i zmniejszyć powstałe już śladziki.
 
reklama
ja nie kupuje kremów na roztępy tylko smaruje sie balsamami ujędrniającymi i nawilżającymi TAK NAPRAWDE TO NAJWAŻNIEJSZY JEST MASAŻ!
 
Chyba najważniejsza jest regularność w takim masażu, a to jest moja słaba strona. Kochane, wy się codziennie smarujecie??? Mi się zazwyczaj nie chce jednak, tak co parę dni. w ogóle systematyczność to moja słaba strona, niestety.
 
Ja używam kremu Fissan, który kupiłam w aptece za 25zl. Może zapach nie zbyt przyjemny, ale super natłuszcza skórę. Mogę spokojnie polecić:-)
 
a ja w poprzedniej ciąży używałam balsam Baby dream (tanie i dobre) i nie mam żadnych rozstępów
a tym razem używam oliwki z tej samej firmy dla kobiet w ciąży i balsam tez sobie kupie bo te natłuszczanie nie zawsze przyjemne jest :)
Nie wyobrażam sobie dać 80-100 zl.. za cos co ma pewnie podobny skład a bardziej znana firmę...
Nasze polskie kosmetyki tez nie są złe (np ziaja - nie testowane na zwierzętach :-)) .
 
Ja od 4 mc używam Intensywnego serum przeciw rozstępom z Perfekty... niestety nie uchroniłam się od rozstępów, w dole brzucha mam kilkanaście, na wewnętrznych stronach ud mi się powiększyły a na zewnętrznej stronie lewego uda jest po prostu strasznie... Nic nie dało codziennie smarowanie, jak ktoś ma tendencje do rozstępów to i tak wyjdą, moja mama ze mną miała miliony rozstępów, moja siostra miała tak malutki brzuszek że nic jej nie wyszło... a ja niestety miałam pecha.
 
no tak najważniejsza jest regularnośc w masażu i smarowaniu...ja smaruje sie zawsze wieczorem po kapieli a brzucholek czasami jeszcze w ciągu dnia bo mi sie mocno skóra napięła i ciągnie mnie czasami...po za tym nawet jak sie smarujemy możemy dostać rozstępów-ważne też jest podłoże genetyczne...
 
ja powiem tak, nie zauważyłam u siebie, żeby stosowanie jakichkolwiek kosmetyków wywołało u mnie działania nieporządane, nie wiem tez czy pytasz o jakies konkretne kosmetyki?

maluje sie tak, jak malowalam sie przed ciążą, uzywam tego samego podkładu, mleczka do demakijazu, itd

fakt pogorszenia sie cery (tradzik) był spowodowany skokami hormonów, może cera bardziej mi sie wysuszała, wiec na noc smarowałam np. ziajką z oliwką

przestałam używać na okres ciazy kremów na cellu, a to z prostego wzgledu, używam teraz kremów na rostepy ( a one mają efekt odwrotny ) i do tego jak zawsze oliwka

co do retinolu ww to w kosmetykach ( bo mówimy tu gł. o przeciwzmarszczkowych kremach) jest w bardzo niskich dawkach wiec...po pierwsze nie szkodzi, po drugie nie pomaga na zmarszczki tak, jakbysmy sie tego spodziewały :)

aha, no i kosmetyczka odradziła mi peeling kawitacyjny w ciąży, byłam na zwyklym oczyszczaniu twarzy :) to tyle

pozdrawiamy
 
Dziewczyny przeszukując forum Ciąża, poród, połóg znalazłam 5 tematów dotyczących chemii w ciąży, kosmetyków i pielęgnacji ciała.
Używajcie opcji przeszukaj to forum zamin otworzycie wątek o temacie już intnejącym albo bardzo podobny.
Wszytskie 5 wątków połączyłam w jeden temat Wszelka chemia w ciąży.
Piszcie tutaj o paście do zębów, farbowaniu włosów, kremach z retinolem, kremach na rozsępy i o wszytskich innych produktach chemicznych typu proszki do prania itd.

Pozdrawiam Moderator
 
reklama
w ciąży najlepiej w ogóle zminimalizować stosowanie kosmetyków i używać tych naturalnych. Ja myłam się tylko szarym mydłem:), ale jak nie macie ochoty na taki radykalizm to jest mnóstwo naturalnych kosmetyków: weleda, mustela, lavera. Później też warto stosować te kosmetyki dla dzieci. Znacie temat mycia dziecka mlekiem matki, tutaj jest: Naturalna pielęgnacja niemowlęcia < niemowlę | DZIECI SĄ WAŻNE
Stosowanie chemii w ciąży może mieć też wpływ na występowanie alergii u dziecka.
 
Do góry