reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WSZELKIE dolegliwości- czyli zdrowie kwietniówek

reklama
ja jeszcze dodam to, co zamieściłąm już na wątku głównym- jak boli brzuch albo się spina- NIE DOTYKAJCIE GO, bo to wzmaga skurcze. Ja usłyszałam to po raz pierwszy jak byłam w szpitalu w 5tc, potem o tym zapomniałam, ale teraz na każdym kroku lekarz mi o tym przypomina, więc coś w tym musi być
 
To dotyczy nie tylko brzucha ale i piersi a przede wszystkim skudów. Masowanie, tarcie czy gniecenie, często zalecane jako przystosowanie piersi do karmienia, powoduje wydzielanie się oksytocyny czyli hormonu powodującego skurcze macicy.
 
Ja tylko dopiszę to co powiedział mój lekarz, lepiej żebym zadzwoniła albo przyszła do niego 5 razy za dużo niz raz za mało, bo potem może być za późno, tu chodzi o zdrowie i życie naszych maluszków i jeśli my nie zareagujemy to kto to za nas zrobi? Tylko my czujemy co się z nami dzieje i to na nas ciąży odpowiedzialność za nasze maluszki. Zawsze kiedy czujecie, że coś jest nie tak warto skonsultować to ze specjalistą, my możemy opisać swoje odczucia ale żadna z nas nie jest lekarzem i nie może wystawić diagnozy.
 
Dziewczyny wczoraj mnie tak mocno zgaga męczyła,myślałam że mi przełyk wypali .Pastylki do ssania nie pomagają,wrzątek nie pomaga.Wypiłam szkalnke mleka i złagodziło ale na jak długo to nie wiem bo szybko poszłam spać.Dzisiaj zjadłam śniadanko i znowu czuje że się zaczynam zgagulina.Przejdę się do apteki to może coś poradzą .Przecież z taką zagagą to się funkcjonować nie da:no:
 
Lenka, mi pomagało zjedzenie 3,4 migdałów. Nie chciałam leczyć się lekami, a po migdałach zgaga zawsze mijała :-) Teraz na szczęście mam ją sporadycznie, ale zapewne powróci ze zdwojoną siłą pod koniec ciąży ;-)
 
reklama
jak jestes w stanie wytrzymac taka miksture ja nie bylam ale to bylo na poczatku to na mnie dzialalo:
maslanka+ kilka lyzek otrebow+ kilka sliwek suszonych, odstawic na kilka min i zjesc, paskudzwtwo ale dziala. ja nie tolerowalam nabialu wiec z woda robilam i tez bylo ok ale maslanka lepsza.
 
Do góry