reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Dziękuję za wsparcie.
Ja też próbuję ignorować takie zachowanie ale oczywiście teściowa wtedy zaczyna Krzyczeć na Krzysia i on jeszcze bardziej się złości a jak się odezwę to jestem zła matka. "Takie" babcie nam utrudniają bo dziecko samo nie wie już co robić, mama go ignoruje a babcia ratuję. i wtedy to matka jest tą złą...
A ząbki myjesz swojemu dziecku palcem czy szczoteczką??
 
reklama
U nas tez sporo ząbków wypatrzonych 10 ale ja cos czuje ze dolne czwórki tez juz są ale mała nie daje sobie zobaczyć,generalnie sporo naszych marcowych dzieciaczków ma dużo ząbków i ja jakoś tym się nie przejmuje,oczywiscie higiena jest ważna choć z nią różnie bywa,my zabki myjemy normalna szczoteczką ale dzieci a pase mamy w tej chwili bez fluoru ziajki :tak:
W czasie pisków i wrzasków postaraj się o wyciszenie dla synka,nie pozwól tesciowej krzyczeć na niego agresja rodzi agresje,jemu potrzebna jest bliskosć i spokój myslę że na ignorowanie takiego zachowania jest jeszcze za wczesnie
 
sylwia- myjemy szczoteczką dziecięcą, normalną z włoskami tylko mniejszą i tak jak pisałam raz nam się uda super wyszorować a jak mały ma gorszy dzień to mniej, i też tak robimy, że on widzi jak my myjemy zęby więc tez chce trochę naśladować nas!!!

kurde, a co do teściowej to ...sorry ale bez komentarza, powinna wiedzieć, że słowo rodziców jest święte i nie powinna w wogóle podważać Twojego autorytetu, bo dzieci szybko to wyczuwają!!!
 
my tez myjemy zabki pasta ziajka bez fluoru.

tesciowa mam ok,tylko troche daleko bo poza Lodzia.

Julita tez wymusza placzem,jest okropnie charakterna co juz nam mowiono od jej malenkosci-nie raz slyszalam od lekarza "prosze ja kochac madra miloscia bo jest charakterna i da popalic".I daje:/ jak sie zlosci to potrafi wrzeszczec i wrecz kopac i sie pokladac na ziemie.Jak jej cos nie wolno to mozna ja odstawiac od zakazanego miejsca niezliczona ilosc razy a ona i tak zaraz tam probuje sie dostac(doslownie mozna liczyc w dziesiatkach),musi postawic na swoim i juz.Kiedys liczylam ze odciagalam ja od wchodzenia na parapet okienny 17 razy tak raz za razem:/Mamy wiec probe charakteru na calego.

Ostatnio bardzo,bardziej niz zwykle,ciesze sie zlobkiem.Bede chciala nas zapisac na zajecia integracyjne zlobkowe.To takie jakby godziny adaptacyjne.Pewnie kiedys bede przeklinala zlobki za chorobska ale narazie sie ciesze:)
 
duża ilość zębów, to chyba nie jest to jakiś problem, ostatnio poznałam chłopca ur. 9.04 i miał 16 zębów, dwa razy więcej niż mój :-p jego mama tylko dba o higienę i cieszy się, że mały poradzi sobie z większością pokarmów ;-) ja myje zęby Kubie już od pierwszego małego ząbka, tak więc czy 1 czy 15 zębów nie robi chyba wielkiej różnicy w codziennej toalecie
 
hejo


u nas nocka podobna jak ostatnia nie wiem co mu jest w dzien wsio ok pogodny dzieciak
ech młody obudził sie z płaczem w nocy ze stanem podgorączkowym nic mu nie było poza tym ze zwrócił znowu kaszkę....zauważyłam ze on zwraca mi tylko po mleku kurcze czyżby alergia jakoś czy mleko źle...chociaż daje na zmiane z kaszka .....flipsy zjadl, banana kawalek i nic nie bylo mu jedynie w kupce wyszły wielkie kawalki chleba jakby wogole ich nie pogryzl hmmm....glodny dzieciak nie wiem juz co mu dawac...poje go po 50 ml herbatami mietowa, z kminka, melissy teraz dalam bo moze ma zwrocony zoladek...biegunki nie ma ...jedynie wczoraj luzniejsza kupka byla....zastanawiam sie czy moze to byc wynik wmuszenia w niego 2 dni temu 4 łyżeczek rosolu ze swojskiej bardzo tłustej kurki :-( a w pieresza noc mu sie bekalo .....nie wiem czy to istotne ale tak bylo....a w nocy dzisiaj jak go wzielam to tak mu w brzuszku zagrzmiało z głodu straszne.... dzisiaj nie dam mu mleka wogole .....
 
myfa dziwne, ale mówisz o mleku modyfikowanym czy krowim, bo ąz dziwne, żeby takie "ekscesy" były po modyfikowanym. i jakoś mi się nie wydaje że to po tym wiejskim rosole, może jeszcze coś innego zjadł Wojtuś?
 
Jak dla mnie to tez dziwne,tym bardziej że przeciez mleko modyfikowane je od dawna a nie od dziś,rosołek nie powinien mu zaszkodzić,a może on cos połknął i gdzies mu tam stoi,jej ciężko powiedzieć
 
dziewczyny chyba znalazlam winowajce....ale musze sie jeszcze upewnic.... narazie od godziny nie zwrocil mleka 50ml mu dalam...ale dalam mu resztke Nan 3 activ..... a nie bebiko 3 jak do tej pory....po kaszczce i mleku bebiko wlasnie mi zwracac zaczal.....

przeszlam na bebiko3 bo tansze troche ...Hubert wychowal sie na nim i zdrow....ale temu widac nie sluzy jesli mje przypuszczenia sie sprawdza to wracam do Nan..
 
reklama
Nikuś też miał owsiki jak ja byłam w ciąży z Mikim i skończyło się na syropku oby u was szybko się polepszyło a my dalej walczymy z ospą ale jest ok i choć Niko jest cały fioletowy to bardzo ładnie mu się suszą te chrostki smaruję go gęcjaną bo lepiej i szybciej wysuszają pozdrawiam was i życzę zdróweczka maluszkom.
 
Do góry