reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Słownictwo Jaśka też się ostatnio poszerzyło :-D

oko - wiadomo ;-)
nos
auto
brum - też auto, ale bardziej jak chce gdzies jechać autem
kuka - kurka
koko - też kurka
kukyku (jakoś tak to brzmi) - kukuryku(kogut)
meee - koza
glugluglu - indyk
 
reklama
Ale duzo wasze dzieciaki mowia.Juli w ciagu ostatniego tygodnia przybylo z 5 wyrazow co jak na nia jest szalenczym tempem,bo ona w gadce zbyt mocna nie jest w porownaniu z waszymi pociechami:-Dmamy:

jesie-jeszcze
idzieś?-jak mamy isc na spacer to biega do mnie i pyta wlasnie "idziesz"? franca mala szacunku do mamy nie ma,powinno byc ladnie "mamo idziesz?:rofl2::-p
szko-jabłuszko,i wogole duzo rzeczy jest z sylaba "ko"...:-D
sziiii-szyszka
gziiis-grzywa ale tez drzwi:eek:

i cos co mowi natretnie czesto jak jej sie nie powiedzie cos i brzmi to doslownie
jak angielskie "oh shit" bo mowi "ołsi" albo "uuuu zizi" to juz nie wiem co to:rofl2:

zwierzat nasladowac umie kilkadziesiat-wlacznie z malpka (u u u u u ruszajac smiesznie raczkami przy tym tzn dotykajac sie pod pachy ;P)
 
Nasze słówka

mama
tata
baba
dada
papa
nie
hhhhhhhhhhy ( coś gorące )
a nia ( też nie )
bruta ( samochód )
brym ( odgłos samochodu )
sona ( mój pies )
mniam mniam ( jak chcę coś zjeść )
be ( pdonosi paprochy z ziemi i mówi be i mi daję je :-) )
 
Ostatnia edycja:
a, to apropo gorącego to jak mówię Jasiowi: "zaraz bo to gorące" to on robi dziubek, mówi uhuuhuuhuuhu i dmucha :-D słodziaszek jest przy tym :-D
 
aha Kuba mówi to co wyżej napisałam i jeszcze
papa
baba
baja
ojoj lub ogoł jak np. się uderzy czy nasypie sobie piasku na nóżki
am am
i może jeszcze coś by się znalazło, ale to i tak pikuś przy Waszych dzieciaczkach, które gadają jak stare ;p :D

aha a jeśli chodzi o naśladowanie odgłosów tu umie powtórzyć tylko krowę, słonia, psa, pociąg i świstaka, tyle że nie gwiżdże, a tylko dmucha z takim słodkim dziubkiem :)
 
Ostatnia edycja:
fajnie już gadają nasze maluchy :tak:

Jula jeszcze śpiewa - na razie ma w repertuarze 2 fragmenty piosenek ;-)
"a-a-a-oti-da" czyli aaa kotki dwa
"jedzie-pocio-leta" czyli jedzie pociąg z daleka

i jeszcze "palole" - czyli paroles - piosenka, która jest w najnowszej reklamie cisowianki ;-)

a jak coś jej spadnie albo coś źle zrobi to mówi "oju-jeju" czyli o jeju jeju :rofl2:
 
Witam wszystkie mamy dzieci urodzonych w Marcu

2009;-) syn urodził się z waga 1860g.50cm dł teraz wazy 11kg ma 82cm wzrostu rośnie Bąbel jak na drożdżach-pisałam do was na watek marzec 2009 ale widzę ze chyba jest nieaktywny;-(
Mam na imię OLA a syn mój Tymoteuszek urodził się w marcu 24;-) jest wcześniakiem ma dystrofie mięśni i nie chodzi jeszcze! ale za to raczkuje skończył już 16mc aktualnie czekamy w kolejce 5-miesięcznej na rehabilitacje aby jego postępy były widoczne już w chodzeniu na świat przyszedł za szybko przewidywalny termin porodu miałam na początek Maja 2009
Czy przyjmiecie nas do waszego wątku?
 
reklama
Witaj Ola, tak jak pisała Iśku, Twój Synek bardzo ładnie nadgonił wagę i wzrost :) a i chodzić się nauczy prędzej czy później, ja to się czasem modlę żeby mój Kuba posiedział chwilę spokojnie, a nie tylko latał jak oszołom ;p

a tak na marginesie z jakiej mniej więcej części Polski/lub świata jesteś ;p ???
 
Do góry