reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wszystko o pępuszku

elfica

elfica
Dołączył(a)
19 Kwiecień 2007
Postów
156
Miasto
Rybnik
Mój 6 tygodniowy synek ma wciąż niezagojony pępuszek, nadal wydobywa się z niego żółtawa wydzielina. Położna do tej pory twierdziła, że to tak zwana ziarnina i że powodem długiego niegojenia się była gruba pępowina. Dzisiaj natomiast poszłam go zaszczepić i pediatra odmówiła zaszczepienia - przepisała antybiotyk BIOFUROKSYM na 5 dni 2 zastrzyki dziennie. Pępuszek kilka razy dziennie czyściłam i czyszczę nadal spirytusem 95%. Bardzo proszę o Wasze zdanie, czy ktoś miał podobne problemy?
 
reklama
Moja Maja miała to samo. Zrobiła jej się ziarnina na pępku (tzw. "dzikie mięso"), zresztą ja miałam to samo po porodzie; miałam nacięte krocze i też mi się ziarnina zrobiła, nie pamiętam czym mi to smarował mój ginekolog, lapis niestety już wycofali, a podobno świetnie na to działał. Ja mojej małej smarowałam pępek 95% spirytusem, ale słabo zasuszał, potem kupiłam w aptece pioktaninę (taki fioletowy płyn, aptekarka mi poleciła jak spytałam czy ma coś na ziarninę u dziecka). No i ta pioktanina od razu zasuszyła tą ziarninę i odpadła. :)
 
spirytus 95%? z tego co wiem to powinien to byc 70%...

Zgadzam się.
Elfica, możesz jeszcze spróbować Pioktaninę lub spirytus wylać na gaziki jałowe i obłożyć nimi wokół kikutu pępka). Tylko dobrze ten kikut odciągnij i potrzymaj trochę. To powinno przyspieszyć gojenie.
 
70% to jest na normalne gojenie pępka, a mi położna kazała przemywać 95% żeby szybciej zasuszył i żeby ta ziarnina się wykruszyła, ale i tak był za słaby. Ziarnina to przerost ziarninowania tkankowego, czyli organizm podczas gojenia rany naprodukuje za dużo tkanki która wychodzi poza krawędź rany i w pępku powstaje grudka, która nie jest unerwiona, więc przemywanie jej 95% spirytusem na pewno dziecka nie boli.
 
do Madzioszka

kikut odpadł po 2 tygodniach - teraz z pępka wydziela się żółta maź - położna nazwała to ziarniną i to właśnie się nie goi - pępek nie obsycha jest cały czas mokry przez to
 
No to Ci nie pomogę, :no:bo u mojej małej pępek nie chciał odpaść a pod spodem robiło się takie obślizgłe mazidło. Myślałam, ze masz podobnie:-(
 
reklama
witam moj 10miesieczny synek
coraz bardziej ruchliwy aktywny 100% nie daje sobie wyczyscic pepuszka ma wklesly i takie bruzdy promieniste z reszta taki jak i ja i tatus ... ma w tych bruzdach juz carne lekkie kreski brudu... jak je wyczyscic, wczesniej w kapieli samo potracie kawicza frotte dalo efekt a teraz maly nie daje sie ucieka placze.... probowalam tez nawilzyc woda a potem patyczkiem do uszka nasaczonym kerem tlustym to sa tak ciasto ulozone bruzdy ze nie chce malego szarpac na sile... macie jakies sposoby na to>> badz macie podobny problem .:)
 
Do góry