reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wszystko o porodzie oraz wybieramy szpital, szkołę rodzenia i położną

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Julita ja mam -2 na oba oczy i byłam ostatnio u okulisty i się pogorszył, ale nic nie robili, bo ponoć to normalne w ciązy, kazała się zgłosić 2-3 miesiące po porodzie i wtedy zobaczymy
 
reklama
Julita ja mam -2 na oba oczy i byłam ostatnio u okulisty i się pogorszył, ale nic nie robili, bo ponoć to normalne w ciązy, kazała się zgłosić 2-3 miesiące po porodzie i wtedy zobaczymy
Aga mi też się pogorszył, też słyszałam że to normalne i mam nadzieję że po porodzie mi więcej albo choć niewiele"poleci"
Julita a czy po samym porodzie zauważyłaś też pogorszenie wzroku?
1,5 to faktycznie jeszcze coś widać, choć pamiętam że cen też nie potrafiłam odczytać, ale teraz bez okularów to muszę mieć tekst max 10cm przed nosem:baffled:
 
To ja tak mam jak Asieek, z tym że u mnie to trochę berdziej skomplikowane bo mam dwie wady wzroku naraz na obydwu oczach, więc noszę plusy i minusy w każdym szkle. Po zliczeniu wychodzi 5,5 dioptrii na jedno oko i 6 na drugie. Nie ma szans żebym zapomniała o okularach, bez nich potrafię się o futrynę obić:-( A soczewek takich nie produkują.
 
Nikita nawet nie wiedziałam że można mieć i "+" i "-" równoczesnie, to pewnie szkła u Ciebie są z tej wysokiej półki..
 
Aga mi też się pogorszył, też słyszałam że to normalne i mam nadzieję że po porodzie mi więcej albo choć niewiele"poleci"
Julita a czy po samym porodzie zauważyłaś też pogorszenie wzroku?
1,5 to faktycznie jeszcze coś widać, choć pamiętam że cen też nie potrafiłam odczytać, ale teraz bez okularów to muszę mieć tekst max 10cm przed nosem:baffled:
Myślę że to że mnie teraz oczy bolą to bardziej z przemęczenia i stresu niż z powodu porodu...
Śpie 4 godziny w nocy i czasami godzinę w dzień...i to tyle snu...mam nadzieję że za jakiś czas nie będę przewrażliwiona każdym stęknięciem Majki i bedę lepiej sypiać w nocy:baffled:
 
To są te tzw. cylindryczne szkła, za dwa 150zł:dry: Stosuje się je jak są dwie wady wzroku w jednym oku, np. krótkowzroczność i astygmatyzm jak u mnie. Widze tak że obraz mi się jednocześnie rozmazuje jak mgła i rozszczepia jak przez kalejdoskop, przerypane:-(
 
Nikita przy takiej wadzie jak Twoja to chyba soczewki toryczne są, tyle że one są dużo droższe niż te "normalne":baffled:

Aga sama wada nie jest chyba wskazaniem do cc, bo np i z -10 dziewczyny rodzą sn, wszystko zależy od stanu oka, jak z siatkówką ok nie ma wskazań do cc..
 
Ostatnia edycja:
reklama
To są te tzw. cylindryczne szkła, za dwa 150zł:dry: Stosuje się je jak są dwie wady wzroku w jednym oku, np. krótkowzroczność i astygmatyzm jak u mnie. Widze tak że obraz mi się jednocześnie rozmazuje jak mgła i rozszczepia jak przez kalejdoskop, przerypane:-(


I Ty Kochana jeszcze tak ten wzrok nadwyrężasz swoją cudną manufakturą :))
Podziwiam :)
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry