reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

Od samego początku dostała zwykłą szczoteczkę do zabawy/gryzienia, więc jak to można nawać higieną ząbków to od początku ją miała. Ze szczoteczką dla takiego maluszka wogóle jest kłopot co wziąść bo na większości pisze np. dla 2-3 latka, a nigdzie nie znalazłem w sklepie czy aptece szczoteczkę przeznaczoną dla "pierwszych ząbków", więc chyba kupimy najmniejszą i najmiększą jaką się znajdzie. No i dziś kupiliśmy pastę bez fluoru babanowo-jabłkową, więc Ani szykuje się pyszne szczotkowanie :)

no to fajniusio:))ale poważnie mówię widziałam szczoteczki dla wieku 6m+ tak pisało.
jak na zabawkach, smokach czy innych sprzętach dla dzieci.może zapytaj o to.pozdrawiamy
 
reklama
Pedro trza było w aptece spytac.Ja kupiłam małej paste nenedent baby to jest taka do pierwszych ząbków-w zestawie jest silikonowa szczoteczka na palec:happy2:
No ale paste juz kupiłes wiec nie ma sensu.Jeśli chodzi o same szczoteczki to ja kupiłam tez taki zestaw kiedys trzech szczoteczek z canpola.Jedna do masowania dziąsełek była, druga silikonowa-taka na teraz, właśnie jej używamy i trzecia z włosiem juz dla troszke starszego malucha.I ja to kupiłam w Tesco na dziale dla dzieci tam gdzie smoczki, butelki itp
Smacznego mycia :-)
 
Oj.Dopiero zerknęłam ze tą na palec macie juz:-D Moja Gosia tez jej nie lubi, chociaz niektórym dzieciom pasuje.
No to polecam te z canpola.Albo w większych sklepach na takich działach jak Ci pisałam albo w typowo dziecięcym sklepie zapytaj.Będą napewno:tak:
 
Pedro trza było w aptece spytac.Ja kupiłam małej paste nenedent baby to jest taka do pierwszych ząbków-w zestawie jest silikonowa szczoteczka na palec:happy2:
No ale paste juz kupiłes wiec nie ma sensu.Jeśli chodzi o same szczoteczki to ja kupiłam tez taki zestaw kiedys trzech szczoteczek z canpola.Jedna do masowania dziąsełek była, druga silikonowa-taka na teraz, właśnie jej używamy i trzecia z włosiem juz dla troszke starszego malucha.I ja to kupiłam w Tesco na dziale dla dzieci tam gdzie smoczki, butelki itp
Smacznego mycia :-)

O właśnie, tą samą pastę mamy, jednak co do szczoeczki to w naszym wypadku ta na palec to porażka, Ania przy próbie jej użycia robi taki cyrk, że się odechciewa, a jak tą pastę ma nalaną na szczoteczkę (tą o której wspominała - luz), myje zębory smacznie i z uśmiechem. Ten zestaw kojkarzę, nawet Ani kupiliśmy, tą 2 opcję ale nie nazwię to szczoteczką bo to raczej do gryzienia. Ale jak piszesz, muszę się "bryknąć" do Tesco i kupić jej tą z włosiem. Dostanie szczoteczkę, pastę i niech gryzie, mientoli, coś tam podziała na ząbki. Dzięki :*
 
u mojej małej na dole na dziąsełkach widać przezroczyste kerski.coś tam jest bialego.łyżeczką stukam to też słyszę że są tam żabki.ale czy dwa naraz??bo sa tam dwie kreseczki na dwóch jedyneczkach.chyba dwa naraz jej nie wyjdą???i skoro już tam one są to ile potrwa kiedy się wyrżnął????
 
Witajcie Kochani

Muszę się pożalić troszkę. Moją malutką "zaatakowały ząbki". Biedna ząbkuje w szybkim tempie. To znaczy zaczęły jej wychodzić czwóreczki. W ciągu 2 tygodnie wyrzneły się wszystkie cztery, ale dalej była maurdna zwłaszcza w nocy, więc jej dokładnie obejrzałam dziąsełka (nie było to łatwe) no i niespodzianka, mała ma już wyrznięte obie górne trójki no i dolne się pchają. Dziąsła ma bardzo rozpulchnione i zaczerwienione. W tym jej ząbkowaniu jest najlepsze to, że w dzień jest bardzo pogodna, nie ma gorączki, biegunki, chetnie nawet je. Za to w nocy popłakuje co godzine:-(. Żele już nie pomagają wcale. Ostatnio tak płakała w nocy, ze musiałam dać jej czopka przeciwbólowego. Niestety ma teraz katar więc i tak się w nocy budziła.

Kiedy to się skończy? Uffffffffffff

wiem wiem, jak jej ząbki urosnął
 
Kochani, małemu od tygodnia wyżynają się dolne jedyneczki-powiedzcie czy już mam przemywac te zębuszki po każdym posiłku? Jak wygląda pielęgnacja? bo jakoś nie wyobrażam sobie czyścić je pasta do zębów- a może jednak???:eek:
 
reklama
Ja póki nie wyszły przemywałam dziąsełka gazikiem zwilżonym przegotowaną wodą albo rumiankiem.U nas tez dwie jedyneczki szły razem i jak wyszły to zaczeliśmy przygode ze szczoteczką silikonową i odrobineczką pasty.
 
Do góry