reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

reklama
Witam, moja córeczka skończyła 3 miesiące i chyba zaczynają ją swędzić dziąsła. Wkłada do buzi rączki i stała się niespokojna. Przy tym śpi niespokojnie i boli ją brzuszek (ostatnio robi zielone kupki).
Czy wszystkie w/w objawy mogą być objawami związanymi z tymi dziąsłami?
Jakie jeszcze mogę zaobserwować objawy i co jej podawać?
 
Objawów cała masa, ślinienie, biegunka, rozpulchnione dziąsła, gorączka, płacz. Co dziecko to inne;-)
Prawda taka że może wkładać rączki do buzi bo jej się to podoba;-). Ślini się bo na tym etapie wszystkie ślinianki zaczęły pracować i jeszcze nie opanowała łykania tego (zresztą dzieci się często ślinią:-D Niespokojna bo coś jej nie pasi (boli ją brzuch, jest jej za ciepło, za jasno, za ciemno, za mokro, za głośno, za cicho...:-D:-D:-D
Ale mogło też zacząć się ząbkowanie ale to nie znaczy, że ząbek będzie za dwa tygodnie. Może być za pół roku i może być jutro:tak:
(u nas objawy od 5 miesiąca ząbek w 9 - od dwóch dni koniec objawów - mamy już 16 ząbków:-))
 
Monia mój synek też miał kilka razy takie objawy od kiedy skończył 3 miesiące, a pierwszy ząbek pojawił się dopiero jak miał 7,5 miesiąca.

Tak jak napisała kakakarolinka, mogą to być objawy ząbkowania, ale nie muszą.

Moja córcia ząbkowanie przechodziła bezobjawowo. Pierwszy ząbek synka też pojawił się bezobjawowo, drugi z wysoką gorączką (ale zbiegło się to z chorobą, więc nie wiadomo, czy ta gorączka od zęba czy przez chorobę).

Teraz wychodzi nam 3 i 4 ząbek, synek ma podwyższoną temperaturę, luźne stolce, stracił troszkę apetytu, a nawet raz zwymiotował. Oprócz tego standardowo wszystko pcha do buzi i gryzie.
 
a moja mała jeszcze ząbka nie ma, a już 9,5 miesiąca. Ślini się na maksa od jakis dwóch miesięcy a w ogóle od 3-4 miesiąca życia, raczki wkłada do buzi, zabawki, dentinoks pomaga jak płacze przy zaśnięciu, ale już sama nie wiem kiedy pojawią się zabką, a każde większe maarudzenie odkąd skończyła 4 miesiące tłumaczę żąbkowaniem, ale chyba na marne, bo juz by musiała mieć wszystkie ząbki:p
 
skrzat niekoniecznie źle tłumaczysz. Mój maks należy do źle znoszących ząbkowanie dzieci. Każdy ząb to miesiąc budzenia się co 5 minut i dwa tygodnie ostrego płaczu w nocy. Pomiędzy tym krótkie chwile wytchnienia. Teraz od kilu dni wreszcie spokój i przespane nocki ale mamy komplet (brak tylko 5 ale one są później) Być może Baśce rosną zęby tylko wyrosnąc nie moga:))
 
U nas z zębami jest co raz gorzej, tak jak pisałam pierwszy wyszedł bez problemu, drugi z gorączką, teraz w środę przebił się trzeci ząbek i chyba jeszcze coś idzie, ale to już masakra.

Mały po zjedzeniu mleka ma biegunkę, czasem wymiotuje, wczoraj pojechaliśmy do szpitala. Pani doktor powiedziała, że najprawdopodobniej to objawy ząbkowania, które osłabiło organizm i mogła powstać jakaś niestrawność.

Na razie mamy wyeliminować mleko, jeśli bardzo będzie się domagał, to ewentualnie Humana MTC, podawać dużo picia w małych ilościach (bo jak podałam tyle co zwykle wypija, to po 30 minutach zwrócił wszystko).

Jeśli będzie gorzej, to mamy jechać do szpitala, żeby podłączyli go pod kroplówkę. Na szczęście ostatni raz zwymiotował (za dużo herbatki) i zrobił luźną kupkę (z wysiłku przy wymiotach) o 2 w nocy, teraz jest ok, no jedynie jest zmęczony tym wszystkim.

Teraz je po 50 ml kleiku ryżowego na wodzie i pije co jakiś czas po 20 ml herbatki lub Floridral Baby (płyn nawadniający).

Na 13 mamy dziś kontrolę w przychodni, bo wolę go pokazać lekarce przed weekendem. Oby już te zęby powychodziły, bo to istny koszmar.
 
reklama
witam
co do slinienia to moj synek zaczał sie mega slinic i jesc rece jak miał 2 mies myslałam ze to na zeby bo ja mialam pierwszego dosyc szybko (4,5mies) ale nie Niedawno skonczył pół roku 2 tyg temu pojawił się katar i przeziebienie (taki brzydki kaszelek) zachowanie bez zmian (pogodny,apetyt,temp stala 37.2 - od 3 mies taka ma) w piatek byłam na kontroli u pediatry i pytalam o ząbki i powiedziala ze nic nie widac A tu dzisiaj mlody zlapał mojego palca i sobie do buzi wsadzil i az zdebialam bo myslalam ze ma w niej cos ostrego Mega sie wystraszyłam ale ma cos ostrego Pierwszy ząbek :) Nie mam pojecia kiedy mu wyszedł Nie było opuchnietych dziaseł, rozpulchnionych,goraczki,marudzenia takich typowych objawów. No ale przeziebienie sie pojawiło a wiem ze niektore choruja na zeby wiec chyba cos za cos No i zatwardzenia mega miał!!ale takie naprawde mega ze nawet kazdy baczek był z płaczem nie mowiac juz o zrobieniu a raczej urodzeniu bobka Pediatra kazala odrzucic kaszki i co sie zdziwiłam jabłuszko I pomogło Teraz jest troche marudniejszy i wszystko by najchetniej gryzł i do ust wkładał no ale ma prawo Wiec to slinienie i zjadanie raczek to normalne i nie swiadczy o wyzyaniu sie zabkow Zreszta czytalam gdzies ze zabkowanie ma 3 etapy (2 niewidoczne dla nas i ten ostatni dzie widac zbaka) i ze te 2 pierwsze moga sie dłuuugo ciagnac i nie raz nie wiemy czemu dziecko placze,nie spi,nie je itp a to moga byc pierwsze etapy zabkowania ktore moga trwac nawet ze 2-3mies a nie raz jest tak ze te 2 pierwsze etapy rachu ciachu a ten tzreci daje popalic ze niby juz zab jest a tu dopiero zaczyna sie cały meksyk
pozdrawiam wszystkie mamy ''ząbkowiczów'' :)
p.s. Wampi strasznie pani współczuje !!a tak swoją drogą ze to az tak musi bolec!! a i tak przeciez za pare lat wypadna wiec po to takie zamieszanie. oby u mojego obylo sie bez rewelacji jak u pani
 
Ostatnia edycja:
Do góry