reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wykres temperatury

Fionka91

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Lipiec 2019
Postów
66
Hej,
Mam prośbę, czy ktoś mógłby pomoc mi zinterpretować ten wykres ? @ była 19.08 ostatnio cykle trwają koło 30 dni. Starałam się mierzyć zaraz po przebudzeniu, mniej więcej o tej samej porze.

255EEAA9-85E3-4437-8AE1-02DD50F7B211.png


Z góry dziękuje
 
reklama
reklama
Dziękuje za inf. A czy jest sens robić test w ciągu dnia jak @ spóźnia się dwa dni ? Pobolewanie brzucha miałam, piersi tez a nic wiecej... a nie sorry muszę wpychać w siebie jedzenie bo kompletnie nie jestem głodna i nie mam ochoty na jedzenie ....
Najlepiej z rana test . Ale jak sie spoznia 2 dni to moze w ciagu dnia cos wyjdzie :)
 
Ja bym uważała na te badania temperatury, przykład - sama to robiłam gdy starałam się o dziecko i według wykresu temperatury owu miałam w 15 dniu cyklu a według gin w 17 dniu najwcześniej
 
Proponuję przy nastepnym cyklu w pochwie.
W jamie ustnej są rożne pomiary nawet jesli mierzysz po tej samej stronie lekko się przesunienie itp i zaburzają caly wykres.
Jesli nie masz to zakup termometr owulacyjny jest bardziej wygodniejszy do pomiaru .
A jaki wpływ na pomiar temp ma sytuacja następująca: mierze temp koło 6:20-6:40 codziennie, dzisiaj obudziłam się przed 6 i nie zmierzyłam, niby usnęłam ale w trybie takiego czuwania i zmierzyłam temp o 7:40. Wiem ze powinnam odjąć 0.1 stopnia ale czy ten mój lekki sen ma znaczenie w tym momencie tez ?
 
Ja bym uważała na te badania temperatury, przykład - sama to robiłam gdy starałam się o dziecko i według wykresu temperatury owu miałam w 15 dniu cyklu a według gin w 17 dniu najwcześniej
Szczyt temperatury uwzględnia sie po szczycie śluzu. Jesli jest przed sa to tzw temperatury przedwzrostowe i ich sie jakby nie liczy.
Dodatkowo powiem ci, ze faza bezpłodna zaczyna sie 3 dnia po skoku, a to oznacza ze jeszcze drugiego mozna zajść w ciaze. Twój przypadek jest tylko tego dowodem.
 
A jaki wpływ na pomiar temp ma sytuacja następująca: mierze temp koło 6:20-6:40 codziennie, dzisiaj obudziłam się przed 6 i nie zmierzyłam, niby usnęłam ale w trybie takiego czuwania i zmierzyłam temp o 7:40. Wiem ze powinnam odjąć 0.1 stopnia ale czy ten mój lekki sen ma znaczenie w tym momencie tez ?

Nie musisz odejmować, ponieważ mieścisz sie w przedziale czasowym.
 
Hej,
Mam prośbę, czy ktoś mógłby pomoc mi zinterpretować ten wykres ? @ była 19.08 ostatnio cykle trwają koło 30 dni. Starałam się mierzyć zaraz po przebudzeniu, mniej więcej o tej samej porze.

Zobacz załącznik 1020603

Z góry dziękuje

Według mnie nie było owulacji. Nie ma spełnionych warunkow
 
Rozwiązanie
reklama
Jest zbyt chaotyczny ten wykres .
Nie ma wyraźnego skoku temperatury owulacji .
Z niego można odczytać ze owulacji nie było .. ale moglaś źle mierzyć temerature.
Mierzymy zawsze o tej samej porze przed wstaniem z łóżka. Jeśli mierzyłaś godzine pozniej lub godzine wczesniej to odejmujemy lub dodajemy 0.1 stopnia Itd.
Jeśli doszło do owulacji to temperatura pozostaje na wyzyszym poziomie az do dnia miesiaczki lub jesli doszlo do zaplodnienia.
Załaczam mój szczęśliwy wykres :)
Proszę o radę jak odczytać wynik temperatura zawsze mierzona rano termometrem owulacyjnym
 

Załączniki

  • Screenshot_2021-08-22-12-07-04-259_pl.ovufriend.app.jpg
    Screenshot_2021-08-22-12-07-04-259_pl.ovufriend.app.jpg
    148,6 KB · Wyświetleń: 139
reklama
Do góry