reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Mamy prawie 500 zgłoszeń! Prosimy o więcej! Wiem, że nie jest najłatwiejsza, ale obiecuję, że zrobimy wszystko, żeby spełnić wasze oczekiwania. Im więcej nam dacie info, tym więcej będziemy mogli zrobić. A ja dziękuję i jeszcze raz dziękuję :) Wypełnij ankietę, proszę. aniaslu - kliknij

Nowa aplikacja do forum na smartfony

Ufff. Długo to trwało, ale wreszcie możemy Wam pokazać nową wersję aplikacji na smartfony. Nie jest jeszcze idealna, ale Wasze uwagi pomogą nam doprowadzić ją do perfekcji. Linki i miejsce do wysyłania uwag - w tym wątku.

reklama

Wymaz ? Jaki wybrać ?

Catar

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Witajcie, obecnie jestem w 20 tyg 5 dn ciąży.
Chcę zrobić wymaz w kierunku chlamydii, urea i mykoplazmy. Mój lekarz wykonuje wymazy z szyjki ale z tego co się zorientowałam nie metodą PCR, tylko zwykły wymaz i hodowla. Z tego co czytałam metoda PCR jest najdokładniejsza ( że przy zwykłym wymazie czasem wychodzi wynik fałszywy ). Dzwoniłam do laboratoriów i wszędzie mi powiedzieli że nie wykonują kobietom w ciąży wymazów z szyjki, że można wybrać pomiędzy wymazem z pochwy, lub wymaz z cewki moczowej. I teraz pytanie, jaki rodzaj badania wybrać ?
Czy może kombinować i próbować się zapisać do jakiegoś losowego lekarza tylko w celu, żeby pobrał mi wymaz na chlamydie, urea i myko z szyjki czy może zdecydować się na wymaz z pochwy, a może z tej cewki moczowej w zwykłym laboratorium ?
Zastanawiam się po prostu czy jeżeli pobiorą mi wymaz z pochwy to mogę mieć odczucie że w szyjce też wszystko w porządku ?
Powiem szczerze, że bardzo się boję wymazu z szyjki na tym etapie ciąży ( szczególnie u losowego lekarza ) czy nie zrobi tego źle, czy po badaniu z szyjką dalej będzie w porządku wszystko ( wiadome chodzi o to żeby była zamknięta i długa, a chyba biorąc wymaz z niej grzebią tam patyczkiem do pobierania i żeby nie wywołali jakichś anomalii ? ). Czy może ten wymaz z cewki moczowej jest miarodajny ? Oczywiście wszystkie te rodzaje wymazów interesują mnie tylko metodą PCR.
Bardzo proszę o pomoc, bo chciałabym szybko zrobić wymazy i być spokojna.

reklama

Destino

Fanka BB :)
Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
Witajcie, obecnie jestem w 20 tyg 5 dn ciąży.
Chcę zrobić wymaz w kierunku chlamydii, urea i mykoplazmy. Mój lekarz wykonuje wymazy z szyjki ale z tego co się zorientowałam nie metodą PCR, tylko zwykły wymaz i hodowla. Z tego co czytałam metoda PCR jest najdokładniejsza ( że przy zwykłym wymazie czasem wychodzi wynik fałszywy ). Dzwoniłam do laboratoriów i wszędzie mi powiedzieli że nie wykonują kobietom w ciąży wymazów z szyjki, że można wybrać pomiędzy wymazem z pochwy, lub wymaz z cewki moczowej. I teraz pytanie, jaki rodzaj badania wybrać ?
Czy może kombinować i próbować się zapisać do jakiegoś losowego lekarza tylko w celu, żeby pobrał mi wymaz na chlamydie, urea i myko z szyjki czy może zdecydować się na wymaz z pochwy, a może z tej cewki moczowej w zwykłym laboratorium ?
Zastanawiam się po prostu czy jeżeli pobiorą mi wymaz z pochwy to mogę mieć odczucie że w szyjce też wszystko w porządku ?
Powiem szczerze, że bardzo się boję wymazu z szyjki na tym etapie ciąży ( szczególnie u losowego lekarza ) czy nie zrobi tego źle, czy po badaniu z szyjką dalej będzie w porządku wszystko ( wiadome chodzi o to żeby była zamknięta i długa, a chyba biorąc wymaz z niej grzebią tam patyczkiem do pobierania i żeby nie wywołali jakichś anomalii ? ). Czy może ten wymaz z cewki moczowej jest miarodajny ? Oczywiście wszystkie te rodzaje wymazów interesują mnie tylko metodą PCR.
Bardzo proszę o pomoc, bo chciałabym szybko zrobić wymazy i być spokojna.
Najlepiej w ciąży bada się te bakterie z cewki moczowej. Jestem po poronieniu i długiej walce o dzieci. Mój lekarz prowadzący badanie to zlecał z cewki moczowej w ciąży. Do najprzyjemniejszych nie należy, ale do miarodajnych owszem

Karolina1609

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Z szyjki macicy w ciąży nie pobiera się wymazow, z cewki jak najbardziej można pobrać wymaz albo z pochwy, z tym ze faktycznie z cewki badanie jest bardziej nieprzyjemne i do 3 dni ciężko oddać mocz, bodajże 2 godziny przed badaniem z cewki nie można oddawać moczu. Dodam że byłam teraz ponad dwa tygodnie w szpitalu i przy przyjęciu pobierali mi wymaz z pochwy na wymienione przez Ciebie chlamydie urea mykoplazma i wyszly ok

martie

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Ostatnio miałam robiony wymaz w kierunku chlamydii, urea i mykoplazmy z szyjki macicy w laboratorium mikrobiologicznym. I mój ginekolog, i położna która pobierała wymaz powiedzieli że pobieranie z szyjki jest bezpieczne w ciąży

Catar

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Czy ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć ? Bo aktualnie wychodzi że każda z Pań miała pobierane z innego miejsca :D

Do góry