reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wymaz ? Jaki wybrać ?

C

Catar

Gość
Witajcie, obecnie jestem w 20 tyg 5 dn ciąży.
Chcę zrobić wymaz w kierunku chlamydii, urea i mykoplazmy. Mój lekarz wykonuje wymazy z szyjki ale z tego co się zorientowałam nie metodą PCR, tylko zwykły wymaz i hodowla. Z tego co czytałam metoda PCR jest najdokładniejsza ( że przy zwykłym wymazie czasem wychodzi wynik fałszywy ). Dzwoniłam do laboratoriów i wszędzie mi powiedzieli że nie wykonują kobietom w ciąży wymazów z szyjki, że można wybrać pomiędzy wymazem z pochwy, lub wymaz z cewki moczowej. I teraz pytanie, jaki rodzaj badania wybrać ?
Czy może kombinować i próbować się zapisać do jakiegoś losowego lekarza tylko w celu, żeby pobrał mi wymaz na chlamydie, urea i myko z szyjki czy może zdecydować się na wymaz z pochwy, a może z tej cewki moczowej w zwykłym laboratorium ?
Zastanawiam się po prostu czy jeżeli pobiorą mi wymaz z pochwy to mogę mieć odczucie że w szyjce też wszystko w porządku ?
Powiem szczerze, że bardzo się boję wymazu z szyjki na tym etapie ciąży ( szczególnie u losowego lekarza ) czy nie zrobi tego źle, czy po badaniu z szyjką dalej będzie w porządku wszystko ( wiadome chodzi o to żeby była zamknięta i długa, a chyba biorąc wymaz z niej grzebią tam patyczkiem do pobierania i żeby nie wywołali jakichś anomalii ? ). Czy może ten wymaz z cewki moczowej jest miarodajny ? Oczywiście wszystkie te rodzaje wymazów interesują mnie tylko metodą PCR.
Bardzo proszę o pomoc, bo chciałabym szybko zrobić wymazy i być spokojna.
 
reklama
Rozwiązanie
C
Czy ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć ? Bo aktualnie wychodzi że każda z Pań miała pobierane z innego miejsca :D
Witajcie, obecnie jestem w 20 tyg 5 dn ciąży.
Chcę zrobić wymaz w kierunku chlamydii, urea i mykoplazmy. Mój lekarz wykonuje wymazy z szyjki ale z tego co się zorientowałam nie metodą PCR, tylko zwykły wymaz i hodowla. Z tego co czytałam metoda PCR jest najdokładniejsza ( że przy zwykłym wymazie czasem wychodzi wynik fałszywy ). Dzwoniłam do laboratoriów i wszędzie mi powiedzieli że nie wykonują kobietom w ciąży wymazów z szyjki, że można wybrać pomiędzy wymazem z pochwy, lub wymaz z cewki moczowej. I teraz pytanie, jaki rodzaj badania wybrać ?
Czy może kombinować i próbować się zapisać do jakiegoś losowego lekarza tylko w celu, żeby pobrał mi wymaz na chlamydie, urea i myko z szyjki czy może zdecydować się na wymaz z pochwy, a może z tej cewki moczowej w zwykłym laboratorium ?
Zastanawiam się po prostu czy jeżeli pobiorą mi wymaz z pochwy to mogę mieć odczucie że w szyjce też wszystko w porządku ?
Powiem szczerze, że bardzo się boję wymazu z szyjki na tym etapie ciąży ( szczególnie u losowego lekarza ) czy nie zrobi tego źle, czy po badaniu z szyjką dalej będzie w porządku wszystko ( wiadome chodzi o to żeby była zamknięta i długa, a chyba biorąc wymaz z niej grzebią tam patyczkiem do pobierania i żeby nie wywołali jakichś anomalii ? ). Czy może ten wymaz z cewki moczowej jest miarodajny ? Oczywiście wszystkie te rodzaje wymazów interesują mnie tylko metodą PCR.
Bardzo proszę o pomoc, bo chciałabym szybko zrobić wymazy i być spokojna.
Najlepiej w ciąży bada się te bakterie z cewki moczowej. Jestem po poronieniu i długiej walce o dzieci. Mój lekarz prowadzący badanie to zlecał z cewki moczowej w ciąży. Do najprzyjemniejszych nie należy, ale do miarodajnych owszem
 
Z szyjki macicy w ciąży nie pobiera się wymazow, z cewki jak najbardziej można pobrać wymaz albo z pochwy, z tym ze faktycznie z cewki badanie jest bardziej nieprzyjemne i do 3 dni ciężko oddać mocz, bodajże 2 godziny przed badaniem z cewki nie można oddawać moczu. Dodam że byłam teraz ponad dwa tygodnie w szpitalu i przy przyjęciu pobierali mi wymaz z pochwy na wymienione przez Ciebie chlamydie urea mykoplazma i wyszly ok
 
Ostatnio miałam robiony wymaz w kierunku chlamydii, urea i mykoplazmy z szyjki macicy w laboratorium mikrobiologicznym. I mój ginekolog, i położna która pobierała wymaz powiedzieli że pobieranie z szyjki jest bezpieczne w ciąży
 
Do góry