reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wymiar urlopu.

agusiak1986

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Listopad 2010
Postów
24
Miasto
Szczecin
Witam serdecznie. Aktualnie od początku ciąży przebywam na l4. `
- za rok 2010 mam jeszcze 5 dni urlopu (z 20 możliwych),
- za rok 2011 należy mi się 20 dni urlopu.
Do ok. połowy września 2011 będę na urlopie macierzyńskim. Później chciałabym wybrać urlop wypoczynkowy. Tylko nie wiem jak go liczyć. Moja firma pracuje od poniedziałku do niedzieli. W umowie mam napisane, że norma czasu pracy jest 12 godzin ale miesięcznie wymiar etatu, to 160 godz. Nadgodziny rozliczane kwartalnie. Według grafiku co drugi tydzień ma się 3 dni wolnego, a co drugi jeden dzień wolnego. Czyli powinnam liczyć wykorzystanie urlopu tak jak przy 5-dniowym trybie pracy? Czyli urlop wpisywać tylko od pon. do piątku?
Następne pytanie dotyczy tego czy urlop za 2011 rok należy mi się w całości skoro po urlopie macierzyńskim chciałabym go wybrać i później gdzieś od około początku listopada przejść na urlop wychowawczy? Nie wiem czy w takim przypadku mogę w październiku wykorzystać całe 20 dni za 2011?
Pozdrawiam serdecznie.
 
reklama
Wyczytałam gdzieś również, że jeżeli zaraz po urlopie macierzyńskim wystosuje wniosek o całe 20 dni urlopu za rok 2011 (za nim pójde na wychowawczy), to wtedy należy mi się całe 20 dni. A jeżeli najpierw pójdę na wychowawczy, to wtedy wymiar urlopu za 2011 się zmniejszy. Czy to prawda??
 
Do góry