reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wymiary dziecka na USG

Dołączył(a)
25 Październik 2019
Postów
12
Hej dziewczyny :)
Jestem obecnie w 35tc i dzisiaj byłam na wizycie kontrolnej. Pan doktor zrobił mi USG i z jego pomiarów wyszło, że brzuszek dziecka jest na 36tc a główka na 32tc, kość udowa zgodnie z wiekiem ciąży na 35tc. Martwi mnie to, że główka jest o tyle mniejsza :(
Na poprzednim USG wszystko było podobnych rozmiarów i nie było aż takiej rozbieżności między główką a brzuszkiem.
Lekarz powiedział, że nie mam powodów do obaw ale ja i tak się denerwuję.
Myślicie, że mam się czym martwić?
 
reklama
Rozwiązanie
U
U mnie na usg dziecko 3200, a urodziłam 3880g. Na tym etapie główkę dziecka ułożonego już do porodu bardzo ciężko zmierzyć. U mnie się nie dało, więc waga wyszła bardzo zakłamana.
USG to bardzo czuły sprzęt i wystarczy najmniejszy ruch dziecka, żeby zakłamać pomiar.
Skoro lekarz Cię uspokaja, to nie martw się na zapas, bo i po co :)
Zobaczysz, jak będzie na następnym badaniu, a jak znów będą rozbieżności, to poproś o ponowny pomiar, bo się martwisz :)
 
Hej dziewczyny :)
Jestem obecnie w 35tc i dzisiaj byłam na wizycie kontrolnej. Pan doktor zrobił mi USG i z jego pomiarów wyszło, że brzuszek dziecka jest na 36tc a główka na 32tc, kość udowa zgodnie z wiekiem ciąży na 35tc. Martwi mnie to, że główka jest o tyle mniejsza :(
Na poprzednim USG wszystko było podobnych rozmiarów i nie było aż takiej rozbieżności między główką a brzuszkiem.
Lekarz powiedział, że nie mam powodów do obaw ale ja i tak się denerwuję.
Myślicie, że mam się czym martwić?
U mnie dziecko w 36tc wazylo 3300 a urodzilo się w 39+3 i wazylo 3430, usg często kłamie nie martw się na zapas
 
Hej dziewczyny :)
Jestem obecnie w 35tc i dzisiaj byłam na wizycie kontrolnej. Pan doktor zrobił mi USG i z jego pomiarów wyszło, że brzuszek dziecka jest na 36tc a główka na 32tc, kość udowa zgodnie z wiekiem ciąży na 35tc. Martwi mnie to, że główka jest o tyle mniejsza :(
Na poprzednim USG wszystko było podobnych rozmiarów i nie było aż takiej rozbieżności między główką a brzuszkiem.
Lekarz powiedział, że nie mam powodów do obaw ale ja i tak się denerwuję.
Myślicie, że mam się czym martwić?
U mnie w pon wyszło że głowa większa o 4 tyg, nogi o 2 tyg A brzuszek taki jak powinien być. Dziecko z waga ponad 2700 Lepiej żeby głowa była mniejsza bo powinnaś bez problemu urodzić.
 
Pod koniec ciąży trudno dobrze zmierzyć główkę. Ogólnie milimetr w ta czy tamta i już inny pomiar. Nie ma się co denerwować.
 
U mnie na usg dziecko 3200, a urodziłam 3880g. Na tym etapie główkę dziecka ułożonego już do porodu bardzo ciężko zmierzyć. U mnie się nie dało, więc waga wyszła bardzo zakłamana.
 
Rozwiązanie
Do góry