reklama

wynagrodzenie na zwolnieniu lekarskim

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez barbara36, 2 Sierpień 2010.

1. barbara36

barbara36 Zaciekawiona BB

Witam, jestem w 10 tyg. ciąży. Dostałam tzw. l4 na 2 tyg. a później kolejne na miesiąc, gdyż mam pewne komplikacje. Niestety w dniu dzisiejszym dostałam wynagrodzenie w niepełnym wymiarze. Wg moich wyliczeń za pierwsze zwolnienie dostałam 80% pensji.
    Zaświadczenie od lekarza potwierdzające ciąże dostarczyłam przy drugim zwolnieniu. czy to dlatego dostałam mniejszą pensję? czy mogę się upominać o wynagrodzenie w pełnym wymiarze?
    Oba zwolnienia były od lekarza ginekologa i oba z literką "B". Jeśli chodzi o moje wynagrodzenie to zawsze było takie samo (przez ostatnich 12 mies) - sama podstawa jak na umowie o pracę.
    Z góry dziękuję za odpowiedź
    Pozdrawiam

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Proszę zapytać w kadrach na jakiej podstawie dokonano pomniejszenia. Nie powinno tak być.

3. reklama
  4. barbara36

Dziś dzwoniłam do szefowej i ma sprawdzić i wyjaśnić tę sprawę. Podobnież wystąpił błąd i mają mi wyrównać, poczekamy, zobaczymy.
    Mój mąż będzie też jutro jechał odebrać moje RMUA. Czy później takie rozliczenia będę dostawała z ZUS-u?
    Mam jeszcze pytanie jeśli chodzi o urlop. W tym roku zdążyłam wziąć tylko 3 dni urlopu, więc pozostały do odbioru 23 dni. czy po macierzyńskim mogę odebrać zaległy urlop tj. 23 dni i od razu po nim wziąć kolejne 26 dni za 2011 r? Wtedy wynagrodzenie płaci już firma, tak?

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

Ilu pracowników zatrudnia Pani firma
    Tak.
    Tak

6. barbara36

Firma zatrudnia 12 osób

7. E. Słotwińska-Rosłanowska

Zatem po mieisącu zobowiązanie (chorobowe) przejmuje ZUS.

Poleć forum