reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wynik cytologii ASC-US

G

guest-1713165905

Gość
Obraz cytologiczny nieprawidłowy.
Nieprawidłowe komórki nabłonka wielowarstwowego o nieokreślonym znaczeniu (ASC-US).

Czynniki infekcyjne:
Zmiany flory bakteryjnej. Zmiany odczynowe związane z zapaleniem.

Czy któraś miała? Co robić? Staramy się o dziecko.. Może odpuścić na razie?
 
reklama
Przy ASC-US należy powtórzyć badanie po leczeniu przeciwzapalnym (lub po 6 m-cach).
Wynik oznacza, że jest stan zapalny, ale nie zostały znalezione komórki nowotworowe.
Ja osobiście bym zrobiła dodatkowo badanie w kierunku HPV.
 
Przy ASC-US należy powtórzyć badanie po leczeniu przeciwzapalnym (lub po 6 m-cach).
Wynik oznacza, że jest stan zapalny, ale nie zostały znalezione komórki nowotworowe.
Ja osobiście bym zrobiła dodatkowo badanie w kierunku HPV.
Czyli muszę udać się po jakiś antybiotyk?
 
Pójdź do lekarza, u którego wykonywałaś cytologię, a on zdecyduje, co dalej.
Robiłaś wcześniej cytologię? Czy to był pierwszy raz?
 
No to na spokojnie, idź do lekarza. Będziesz zapewne musiała się przeleczyć.

Warto rozważyć zrobienie oznaczenia w kierunku HPV i zrobienie wymazu (+dodatkowo wymaz w kierunku chlamydia/mycoplasma/ureoplasma).

Nie denerwuj się. A starania bym pewnie odłożyła na moment, bo to dodatkowy stres.
 
Dziękuję za odpowiedź
No to na spokojnie, idź do lekarza. Będziesz zapewne musiała się przeleczyć.

Warto rozważyć zrobienie oznaczenia w kierunku HPV i zrobienie wymazu (+dodatkowo wymaz w kierunku chlamydia/mycoplasma/ureoplasma).

Nie denerwuj się. A starania bym pewnie odłożyła na moment, bo to dodatkowy stres.
 
Obraz cytologiczny nieprawidłowy.
Nieprawidłowe komórki nabłonka wielowarstwowego o nieokreślonym znaczeniu (ASC-US).

Czynniki infekcyjne:
Zmiany flory bakteryjnej. Zmiany odczynowe związane z zapaleniem.

Czy któraś miała? Co robić? Staramy się o dziecko.. Może odpuścić na razie?

Ja miałam taki wynik cytologi jakieś 5 lat temu. Dostałam globulki dopochwowo, które miały złuszczyć nieprawidłowy nabłonek. Trochę krwawiłam przy tym. Potem miałam kontrolną cytologię po ok 3 miesiącach i było już wszystko w porządku.

Tak jak pisała witch84 Idź do swojego lekarza, on da ci odpowiednią kurację. Przeleczysz się i spokojnie będziecie mogli wrócić do starań o dzidzię 😉
 
reklama
Nic mi o tym nie wiadomo, leczenie miałam tylko dla siebie 😉 Jeśli mężowi nic nie dolega, to chyba nie 😉 Głowa do góry, łatwo się leczy taki wynik cytologii 😉
 
Do góry