reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wyniki badań hormonalnych

Bloomboom

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
2 Maj 2021
Postów
33
Mam prośbę o zerknięcie w moje wyniki. Badania robione w 6dc.

Czy ta prolaktyna nie jest trochę za wysoka? niby łapie się w widełki ale staramy się o dziecko i może lepiej ją obniżyć.
Zastanawia mnie też stosunek LH do FSH i niski progesteron.

[N55] Progesteron 0,3 ng/ml Interpretacja wyniku: faza folikularna 0.15 - 1.40

L65] FSH 6,04 U/l faza folikularna: 3,5 — 12,5
L67] LH 12,8 mIU/ml Faza folikularna: 2,4 — 12,6

N59] Prolaktyna 461 μIU/ml Kobiety nie bedace w ciazy 102 — 496
K99] Estradiol 39 pg/ml faza folikularna : 12,4 - 233

Hormon anty-Mullerian 4,15 ng/ml 0,41 - 6,96
 
reklama
Mam prośbę o zerknięcie w moje wyniki. Badania robione w 6dc.

Czy ta prolaktyna nie jest trochę za wysoka? niby łapie się w widełki ale staramy się o dziecko i może lepiej ją obniżyć.
Zastanawia mnie też stosunek LH do FSH i niski progesteron.

[N55] Progesteron 0,3 ng/ml Interpretacja wyniku: faza folikularna 0.15 - 1.40

L65] FSH 6,04 U/l faza folikularna: 3,5 — 12,5
L67] LH 12,8 mIU/ml Faza folikularna: 2,4 — 12,6

N59] Prolaktyna 461 μIU/ml Kobiety nie bedace w ciazy 102 — 496
K99] Estradiol 39 pg/ml faza folikularna : 12,4 - 233

Hormon anty-Mullerian 4,15 ng/ml 0,41 - 6,96
Hej, jeżeli chodzi o prolaktynę to badanie nie powinno robić się z samego rana, dzień przed żadnego wysiłku,zero seksu i silniejszych stresów - to wszystko podwyższa wartość. Nie wiem jak się przygotowałaś do badania, jeżeli się dostosowalaś to pokaż wyniki ginkowi albo endo i on Cię poprowadzi. Ogólnie przy staraniach najlepszy stosunek FSH i LH to różnica między wartościami powinna oscylować około 1, ale badanie zrobiłaś w 6dc, a takie badania najlepiej jest robić 2-3dc. Progesteron jest ok, bo spada tuż przed okresem więc wartość nie będzie szałowa w 6dc. Progesteron dobrze jest badać 7 dni po owu, bo wtedy możemy oszacować czy owulacja była i na jakim poziomie jest hormon. Najlepiej pokaż wyniki endo, wtedy będziesz wiedziała, co robić 🙂
 
Dziekuje za odpowiedz. Czytalam, ze badanie prolaktyny robi sie z rana wiec tak zrobilam co do wytycznych przed to sie dostosowalam zero stresu, seksu itp :) Badanie progesteronu bede robic tez w 21dc. U mnie roznica miedzy fsh a lh jest lekko ponad 2. Do lekarza ide jak zrobie wszystkie badania
 
Lekarz mowil, ze 6 dnia moge tez jeszcze zrobic wiec w tym dc jest ok. Niestety 3 dni labolatorium bylo nieczynne przez swieta tak byc moze zrobilabym szybciej.
 
Lekarz mowil, ze 6 dnia moge tez jeszcze zrobic wiec w tym dc jest ok. Niestety 3 dni labolatorium bylo nieczynne przez swieta tak byc moze zrobilabym szybciej.
LH powinno być niższe niż FSH. Ale w 6 dc (wg mojej oceny) to badanie jest niemiarodajne bo lh mogło mieć już tendencje wzrostową i stosunek się odwrócił...
Ale skoro lekarz mówił, że 6 dc jest okay to może on ma jakiś inny plan na te twoje wyniki.
Ja robiłam zawsze 2-3 dc.
Masz dobre amh.
Prolaktyna wg mnie za wysoka.
 
reklama
Zrobiłam ponownie badanie prolaktyny wraz z innymi w 2 fazie cyklu. Przypomnę, że wcześniej wynik miałam 461μIU/ml zaczełam niedawno brać castagnus i teraz wynik 260μIU/ml :) badanie robione o tej samej porze czyli rano.
 
reklama
Do góry