reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badań nasienia

Pimpusia99

Początkująca w BB
Dołączył(a)
1 Grudzień 2020
Postów
15
Dzień dobry proszę o zinterpretowanie wyników nasienia, czy znaczenie na wyniki może mieć to, że mąż wypił 3 dni wcześniej, a badanie było wykonane po 2 i pół dnia
 

Załączniki

  • IMG_20210203_143925.jpg
    IMG_20210203_143925.jpg
    190,4 KB · Wyświetleń: 1 130
  • IMG_20210203_143708.jpg
    IMG_20210203_143708.jpg
    134,4 KB · Wyświetleń: 228
reklama
Wypił, ale co drinka czy mocna impreza?
Wyniki są średnie. Mogłoby lepiej. Na pewno picie alkoholu przed badaniem nie jest wskazane.
Na pewno musi pić więcej wody bo lepkość zwiększona.
Aby poprawić resztę wyników to trzeba zmienić tryb życia. Więcej sportu, zdrowej żywności, luźne gatki, aby nie przegrzewać jąder. Suplementy dla mężczyzn np. profertil. I na pewno będzie lepiej :)
 
Zależy ile wypił, czy to było jedno piwo czy impreza z wódką/whisky do białego rana. Na pewno alkohol ma wpływ na nasienie dlatego przed badaniem zaleca się zrezygnować z jego picia, a jaki był czas od ostatniej aktywności seksualnej? Od 3 do 5 dni? Bo mniej więcej tyle jest zalecane - nie dłuższy nie krótszy 😉 Mój mąż dostał wczoraj swoje wyniki, jeśli chcesz mogę wrzucić dla porównania ( Nie pije, nie pali, zdrowo się odżywia, regularnie ćwiczy, bierze FertilMan, czarnuszkę, macę i ashwagande 😉)
 
Ostatnia edycja:
Dzień dobry proszę o zinterpretowanie wyników nasienia, czy znaczenie na wyniki może mieć to, że mąż wypił 3 dni wcześniej, a badanie było wykonane po 2 i pół dnia
Skoro widzieliście że ma planowane badania to nie można się było powstrzymać? Takich badań nie robi się z ulicy, trzeba się umawiać kilka dni wcześniej. Zakładam też że za nie zapłaciliście. Nie szkoda wam czasu i pieniędzy?
 
Skoro widzieliście że ma planowane badania to nie można się było powstrzymać? Takich badań nie robi się z ulicy, trzeba się umawiać kilka dni wcześniej. Zakładam też że za nie zapłaciliście. Nie szkoda wam czasu i pieniędzy?
Być może po prostu zapomnieli
 
Skoro widzieliście że ma planowane badania to nie można się było powstrzymać? Takich badań nie robi się z ulicy, trzeba się umawiać kilka dni wcześniej. Zakładam też że za nie zapłaciliście. Nie szkoda wam czasu i pieniędzy?
Lekarz nic nie mówił, że nie można pić przez kilka dni, a pil w sobotę i dopiero po otrzymaniu wyników przeczytałam o tym w internecie. Na wizycie byliśmy w poniedziałek, a na badaniu on byl w wtorek rano , bo inaczej nie pasowało, a ostatni raz stosunek był w sobotę wieczorem
 
Skoro widzieliście że ma planowane badania to nie można się było powstrzymać? Takich badań nie robi się z ulicy, trzeba się umawiać kilka dni wcześniej. Zakładam też że za nie zapłaciliście. Nie szkoda wam czasu i pieniędzy?
Sądzę, że nie jesteśmy tutaj aby prawić kazania. Zakładanie, że autorka nie płaciła za badanie i dlatego partner nie przygotował się na badanie jest nie na miejscu.
 
Wydaje mi sie, ze mimo wszystko ten alkohol jakos nie zafałszowal tego badania, macie nad czym pracować :) polecam akademie płodności - dziewczyny czynią cuda :)
 
Wydaje mi sie, ze mimo wszystko ten alkohol jakos nie zafałszowal tego badania, macie nad czym pracować :) polecam akademie płodności - dziewczyny czynią cuda :)
Przecież
Wydaje mi sie, ze mimo wszystko ten alkohol jakos nie zafałszowal tego badania, macie nad czym pracować :) polecam akademie płodności - dziewczyny czynią cuda :)
Czytalam że jak ma teratozoospermie to nic się nie da z tym zrobić tylko inseminacja albo i vitro to jak niby coś ma pomóc..
 
reklama
Przecież

Czytalam że jak ma teratozoospermie to nic się nie da z tym zrobić tylko inseminacja albo i vitro to jak niby coś ma pomóc..
Jak poczytasz sobie historię różnych dziewczyn, to zobaczysz, że ten wynik naprawdę można ponieść stylem życia i suplementami, a i z morfologią poniżej 4% niejedna zaszła w ciążę :)
 
Do góry