reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badań proszę o pomoc

Anonimowa

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
21 Styczeń 2020
Postów
106
Witam pisze z takim pytaniem ponieważ mój ginekolog dał mi skierowanie na badanie ogólne krwi i moczu, odebrałam dziś wyniki i trochę się zmartwiłam ponieważ w badaniu moczu, a dokładnie w osadzie wyszło mi pasma śluzu, bakterie i szczawiany wapnia „dość liczne” a zakres prawidłowy to nieobecne,+ nabłonki płaskie wyszły „nieliczne” a zakres to Poj.wpw czy mam się o co bać ? Czy powinnam skontaktować się z lekarzem ? Wizyta dopiero 7 lipca
8B959B8E-25EE-4008-AE3B-A1355B1F80F5.jpeg
 
reklama
Rozwiązanie
Proponuję powtórzyć badania. Miałam dokładnie taką samą sytuację, powtórzyłam i zrobiłam dodatkowo posiew. Okazało się, że posiew niepotrzebny, ponieważ nieprawidłowo pobrałam próbkę do badań. Jednak pobranie próbki jest bardzo ważne.
Skontaktuj się z lekarzem.
A profilaktycznie dużo pij i jedz żurawinę. Pomogą też kiszonki (tj. ogórki kiszone i kapusta kiszona). A przed wizytą 7 lipca dodatkowo powtórz badanie moczu.
 
A miałaś kiedyś atak kolki nerkowej? Szczawiany mogą powodować powstawanie złogów i kamieni nerkowych, dodatkowo obecna bakteriuria i leukocyty co świadczy o zakażeniu. Ja miałam ten sam problem w ciąży, ciągle coś w moczu. Dostałam Monural ale i tak powracało. Taka moja uroda ale ze względu na atak kolki nerkowej w 13tc badałam mocz co 2tyg, do tego dieta i duuużo wody. Moim zdaniem zadzwoń do lekarza i najwyżej niech Ci coś przepisze, teraz są e-recepty. Tragedii nie ma ale wiadomo że w ciąży trzeba bardziej uważać :)
 
A miałaś kiedyś atak kolki nerkowej? Szczawiany mogą powodować powstawanie złogów i kamieni nerkowych, dodatkowo obecna bakteriuria i leukocyty co świadczy o zakażeniu. Ja miałam ten sam problem w ciąży, ciągle coś w moczu. Dostałam Monural ale i tak powracało. Taka moja uroda ale ze względu na atak kolki nerkowej w 13tc badałam mocz co 2tyg, do tego dieta i duuużo wody. Moim zdaniem zadzwoń do lekarza i najwyżej niech Ci coś przepisze, teraz są e-recepty. Tragedii nie ma ale wiadomo że w ciąży trzeba bardziej uważać :)
Atak kolki nerkowej miałam może 2 razy nic więcej, mocz zawsze wychodził bardzo dobrze, pije dużo wody, skontaktuje się z lekarzem dla własnego spokoju, dziękuje za odpowiedz 😊
 
Tez wydaje mi się ze jakaś infekcja, badania zawsze wychodziły mi bardzo dobrze, bez żadnych problemów i samopoczucie od początku dobre i z synkiem tez wszystko dobrze, dlatego zmartwiły mnie te wyniki
 
reklama
reklama
Do góry