reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki toxoplazmoza i cytomegalia proszę o pomoc w interpretacji

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2006
Postów
1 035
Miasto
grudziądz
Witam
Jestem w 7 tygodniu ciąży i dziś otrzymałam wyniki badań z których nic nie rozumiem a boję się że może być coś nie tak

Toxoplazmoza igg <0,13 IU/ml

Toxoplazmoza igm 0,243 COI

Cytomegalia (CMV) 0,180 COI


Niestety nie ma podanych norm do tych badań i bardzo się martwię
Czy ktoś wie co oznaczają takie wyniki??
Do ginekologa będę dopiero jutro dzwonić a do tego czasu oszaleje z nerwów
 
Ostatnia edycja:
reklama
Czy mozesz wstawic foto wynikow? Moze jednak te normy gdzies tam są, albo chociaz adnotacja "ujemny". Jesli nie ma, to ginekologowi dalabym spokój jutro, a dzwonila do laboratorium, kotre te probki badalo.
 
Czy mozesz wstawic foto wynikow? Moze jednak te normy gdzies tam są, albo chociaz adnotacja "ujemny". Jesli nie ma, to ginekologowi dalabym spokój jutro, a dzwonila do laboratorium, kotre te probki badalo.
Nie ma żadnych norm ani czy dodatni czy ujemny .
Jeżeli by tak było nie było by problemu

Jest dokładnie napisane tak jak to napisałam

Robiłam w laboratorium "Diagnostyka" prywatnie
 
Ostatnia edycja:
Również robiłam te badania w Diagnostyce i normy w moich wynikach są podane. Zarówno w portalu z wynikami, jak i na pdf-ie. Nie będę ich przytaczać, bo w każdym labie nawet jednej sieci mogą być inne aparaty. Powinnaś jutro wyjaśnić sprawę z laboratorium, bo żaden lekarz nie jest jasnowidzem i co najwyżej może mieć wyczucie, że tak niskie wyniki powinny oznaczać, że nie chorujesz.
 
Do góry