reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wypadanie włosów

Wiki2009

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Sierpień 2019
Postów
382
Dziewczyny czy któraś miała na początku ciąży mocniejsze wypadanie włosów?? Ja jestem przerażona bo niby w ciąży włosy powinny się wzmocnić a mi wręcz nasilila wypadanie [emoji29]jestem załamana
 
reklama
Rozwiązanie
Też mi się wydaję ,że jak na ciąże tsh za wysokie ,ale rozumiem że gin je widział ? co do włosów mi w 1 trymestrze wypadały ,a za to w 2 szok ,rosną jak szalone i tak ich dużo
Tak. Warto zbadać czy nie ma anemii (żelazo, ferrytyna, b12) lub problemów z tarczycą (ft3, ft4, tsh). Hormony ciążowe swoją drogą, ale w ciąży często też organizm niedomaga np gdy uboga dieta przy mdłościach itd. To samo po ciąży (włosy wypadają, ale jeśli przedłuża się to, np do okolic roku, to warto się zbadać). Można też odwiedzić trychologa, może to problem chorobowy.
 
ft4 powinno być w górnej części normy. Zbadaj to morfo i ja bym poszerzyła diagnostykę w kierunku anemii. Nie wiem jak to żelazo w normach wygląda (ps. zawsze podajemy wyniki wraz z normami bo po pierwsze czasem interpretacja zależna jest od norm a po dwa różne laboratoria mają różne zakresy norm), ale może być niedobór b12 czy kwasu foliowego, ferrytyna może leżeć albo być bardzo nisko w normie i wtedy też włosy lecą...
 
Tarczyca do 4.4 a Ft4 1.70.. Endo mówiła że to raczej nie od tego.. Jadę zrobić jeszxse morfologie. Myślę jeszxse nad tym czy po infekcji też mogło tak być. Od 15 lipca nie mogłam się wyleczyć z infekcji po klimatyzacji.. Skończyło się po 3 tygodniach antybuittykiem.
Norma TSH do 4,4 dotyczy osób niebędących w ciąży. W ciąży poziom powinien być nieco niższy, najlepiej do 2, max 2,5, więc u Ciebie jest lekko podwyższony. Nie wiem czy od tego mogą wypadać włosy ale może lepiej skonsultować z endokrynologiem.
 
Norma TSH do 4,4 dotyczy osób niebędących w ciąży. W ciąży poziom powinien być nieco niższy, najlepiej do 2, max 2,5, więc u Ciebie jest lekko podwyższony. Nie wiem czy od tego mogą wypadać włosy ale może lepiej skonsultować z endokrynologiem.
Rozmawiałam ze swoją endo mówiła że 2.6 nie jest bardzo duża. W sobotę mam u niej wizytę. Na włosy nie powinno mieć to wpływu. Jadę zaraz morfologie zrobię... Jestem przerażona że Łysa zostanę [emoji29]
 
reklama
ft4 powinno być w górnej części normy. Zbadaj to morfo i ja bym poszerzyła diagnostykę w kierunku anemii. Nie wiem jak to żelazo w normach wygląda (ps. zawsze podajemy wyniki wraz z normami bo po pierwsze czasem interpretacja zależna jest od norm a po dwa różne laboratoria mają różne zakresy norm), ale może być niedobór b12 czy kwasu foliowego, ferrytyna może leżeć albo być bardzo nisko w normie i wtedy też włosy lecą...
Jadę właśnie zrobić morfologie ale jestem przerażona tym wypadaniem. W ciąży włosy powinny się wzmocnić a nie wypadac. Chyba że mi stres wyszedł bokiem [emoji29]było trochę stresujacych sytuacji od lipca do sierpnia
 
reklama
Też mi się wydaję ,że jak na ciąże tsh za wysokie ,ale rozumiem że gin je widział ? co do włosów mi w 1 trymestrze wypadały ,a za to w 2 szok ,rosną jak szalone i tak ich dużo
 
Rozwiązanie
Do góry