reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka - czego żałujecie?

reklama
Mi się leżaczek akurat bardzo przydał. Nie wyobrażam sobie kąpieli bez niego. Wkładam go do zwykłej wanny i pol godziny się kapiemy :)
Dlatego napisałam, że to wszystko zależy od konkretnej mamy. Ja kupiłam wszystkie 3 bajery i każdy wypróbowaliśmy jeden raz i uznaliśmy, że to zupełnie bez sensu. Także każda mama musi sama sprawdzić :)
 
ja tak samo. Rodzil naturalnie ale rana po macie już krocza jeszcze długo krwawiła i brudziłam prześcieradło i wtedy podkłady poporodiee jak znalazł. To mój must have przy następnym porodzie
Ja w tych majtkach to chyba nawet po połogu chodziłam.tak mi było wygodnie :p a wcześniej w ciąży miałam problem z rozmiarem bielizny, wszystko mnie cisnęło
 
Dla mnie z takich must have to pojemna komoda, kosz na brudne pieluszki, polecam tommee teepee. Milion pieluszek muslinowych, bawelnianych etc. Mloda ma pol roku a wciaz ulewa na potege. Przerozne kocyki. Bujaczek babybjorn to byl strzal w 10, ale to dla starszego dziecka. Duzy przewijak ze wszystkim pod reka. Podgrzewacz do chusteczek byl super przez pierwsze miesiace. Katarek plus. Porzadny termometr douszny. Skladana wanienka i poduszka do kapieli. Waga dla niemowlat zeby nie schizowac pomiedzy wizytami w przychodni (Mloda miala duzy spadek wagi po urodzeniu i trzeba bylo kontrolowac). Wkladki laktacyjne. Kamerka xiaomi i audio monitor motorola. Rozek wciaz jest u nas codziennie w uzyciu, ale nigdy nie byl uzywany zgodnie z przeznaczeniem ;) Mloda spi na nim w dzien na naszym lozku. Na poczatku skladalam go na pol i latwo mozna bylo ja wtedy przeniesc do dostawki.
Pianka ginexid po porodzie. Uzywam do tej pory.


Kosz mojzesza wykorzystuje tylko do kapieli. Zabieram go do lazienki, klade w nim recznik i Mloda z kapieli klade na reczniku. Wygodna sprawa jesli kapiel ogarniam sama. Czasem Mloda w nim polezy ale nigdy w nim nie spala. Ale to wszystko zalezy od dziecka i rodzicow. Niektorzy korzystaja z niego intensywnie i naprawde sie przydaje.

Z nigdy nie wykorzystanych rzeczy dla noworodka to u nas tona kurteczek i kombinezonow, sukieneczek, bluzeczek. Z pajacykow i spiochow tez szybko przestalismy korzystac. Body i spodenki sa wygodniejsze przy przewijaniu. Ale to tez zalezy od preferencji.
A ja ważyłam dziecko ze sobą na zwyklej wadze z dokładnością do 100g i uważam że taka dla niemowląt nie jest konieczna
Mieslismy problemy z przyrostami ale dopiero jak było dziecko 9 miesięcy wiec w takim wieku poniżej 100g to nie ma znaczenia i tak
 
Ja w tych majtkach to chyba nawet po połogu chodziłam.tak mi było wygodnie :p a wcześniej w ciąży miałam problem z rozmiarem bielizny, wszystko mnie cisnęło
Zgadzam się! Ja kupilam tylko 4 sztuki i zalowalam ze tak malo! Jesli mogę polecic konkretne, to te z horizon. Dluuugo szukalam odpowiednich, i te wygraly moj ranking.
 
A ja miałam tylko butelki, ciuszki i pieluchy i dobrze zrobiłam. Nie kupiłam niczego, co byłoby mi niepotrzebne.
Od różnych ludzi natomiast dostałam wkładki laktacyjne i pieluszki muślinowe. Wkładki wywaliłam, a pieluszki walają się nie wiem po co i dlaczego 😆 Muszę się zebrać w sobie i też je wyrzucić.
 
reklama
Do góry